سبد خرید
فاطمه پیوسی

سیاست های زنانه را بشناسیم

سیاست های زنانه را بشناسیم

موضوعات مهم آموزش

تعریف سیاست زنانه

سیاست زنانه، به عنوان تعریفی از عملکرد هوشمندانه زنان در عرصه های مختلف، ارائه می گردد. در این راستا تعریف سیاست زنانه یک عبارت کوتاه و چند جمله ای نیست بلکه مجموعه ای از ترفند ها و رفتار هایی است که توسط زنان در موراد مختلف اتخاذ می گردد. به همین منظور برای بسیاری از بانوان داشتن سیاست زنانه امری ضروری و مهم محسوب می شود تا جایی که در صدد آموختن و یادگیری سیاست زنانه برمی آیند. اما سوال اصلی اینجا ست که سیاست زنانه با رفتار عاقلانه و از روی تفکر ارتباط دارد یا خیر. به این منظور برای آشنایی بیشتر با تعریف سیاست زنانه و اتخاذ روش هایی به عنوان سیاست زنانه، مجموعه فاطمه پیوسی در صدد برآمده است تا مقاله ی پیش رو را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. مطالعه ی این مقاله به شما عزیزان در راستای آشنایی با سیاست زنانه و تعریف سیاست زنانه کمک خواهد نمود. همانطور که می دانید زنان اهمیت و مسئولیت ویژه ای در عرصه حفظ، تداوم و تعادل یک رابطه ایده آل با همسر خود دارند، بسیاری از زنان برای برانگیختن نقاط قوت رفتاری در شوهرشان قابلیت های زیادی دارند و با همین قابلیت ها و سیاست های زنانه می توانند کاری کنند که مردان به آن ها گوش دهند و حرف شنوی خاصی از همسرشان داشته باشند. 

سیاست به معنی دروغ گویی نیست و در تعریف صحیح سیاست آمده است که به مجموعه ای از اقدامات و تدابیری گفته می‌ شود که برای دستیابی به تعالی و پیشرفت اتخاذ می‌گردد. در واقع یک فرد سیاس، بهترین تصمیم را می‌گیرد که چگونه خانواده خود را از گزند تهدیدات و خطرات به دور نگه دارد و رابطه زناشویی را در جهت پیشرفت و تعالی هدایت کند. همین تعریف سیاست زنانه باعث شده است تا بسیاری از افراد سیاست زنانه را از بدجنسی کردن و نشان دادن رفتارهای نامتناسب دور نگاه دارند. لذا بسیاری از مشاوران و متخصصان برآنند تا زنان را بیشتر با ترفند های اتخاذ سیاست زنانه آشنا نمایند. همچنین مطالعه مقالات و کتاب ها نیز م یتواند کمک شایانی به بانوان برای داشتن سیاست زنانه در زندگی خواهد نمود. البته در تعریف سیاست زنانه احترام به افراد و حفظ حریم شخصیتی آنها جایگه ویژه ای داشته و قطعا، لازم ضروری محسوب می گردد. در ادامه این مقاله همراه مجموعه فاطمه پیوسی باشید.

سیاست زنانه نوعروس

 سیاست زنانه نوعروس در دوران عقد نقش مهمی در جلب توجه همسرتان بازی می کند. البته برای سیاست های زنانه نمی شود همیشه یک قانون کلی پیدا کرد چرا که جذب و عاشق کردن انسان ها بر اساس تجربیات گذشته و معیارهای ضمیر ناخودآگاه متفاوت است. اما می توان استانداردهایی را پیدا کرد که حداقل در بیشتر مواقع تاثیر مثبتی در رفتار با همسر در دوران عقد داشته است. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث سردی و کمرنگ شدن دلبستگی شوهرتان در دوران عقد شود و ازدواج شما را به خطر بیندازد. به طور کلی می توان گفت که نوعروس بیشتر از سایر زمان ها به سیاست زنانه احتیاج دارد. چراکه به تازگی وارد خانواده ای جدید با سلایق و رفتارهای متفاوت شده است. اما در این میان بیشتر سیاست زنانه نوعروس متوجه همسرش خواهد بود. زیزاکه همسر بیش از سایر افارد به توجه نیاز دارد. در ادامه همراه مجموعه فاطمه پیوسی باشید تا نکاتی را برای سیاست زنانه نوعروس بیان نماییم. همسرتان را تایید کنید: یکی دیگر از سیاست های زنانه در دوران عقد این است که نشان دهید مجذوب همسرتان هستید. مردان به دنبال زنانی هستند که در کنارشان احساس پیروزی داشته باشند. به او اجازه دهید فکر کند در هر کاری که انجام می دهد فوق العاده است و همچنان می تواند باعث افزایش ضربان قلب شما شود این چیزی است که بوسیله ی آن شوهرتان را تحسین می کنید. در واقع تعریف کردن از همسر یکی از سیاست های زنانه است که باعث می شود شوهر همچنان خواهان زن باشد و حرف هایش را بیشتر بشنود. البته این بدین معنا نیست که از تعریف کردن از خودتان و نشان دادن توانایی خود قافل شوید. شما همزمان در کنار تایید او باید تصویری از خود نشان دهید که نماینگر داشتن تایید در زندگی تان است.

برای شوهرتان مثل معما باشید ناشناخته باشید: مردها از چالش خوششان می آید اما این چالش را برایشان خیلی پیچیده نکنید. آیا همسرتان همه چیز را راجب شما می داند؟ اگر می داند پس سعی کنید مهارت و یا ایده جدیدی بدست آورید تا برای او مثل رازی شوید که نیاز به کشف شدن دارد. ناشناخته بودن یکی از سیاست های زنانه در دوران عقد است که بسیار موثرمی باشد زیرا وقتی برای شوهرتان مثل یک معما و راز باشید یعنی چیزهایی درباره شما وجود دارد که او هنوز نمی داند؛ در نتیجه می خواهد آن اسرار را کشف کند و از درون شما بیرون بکشد. یک نامه ی بی نام و نشان برایش بنویسید و در جایی قرار دهید که مشخص نباشد شما آن را نوشته اید. به او پیشنهاد ملاقات دهید سپس با لباس و استایلی جدید سر قرار بروید. اینگونه برایش رمز آلود شوید تا هر دفه به دنبال کشف شما باشد. فکر کنید توجه بیش از حد شما، محبت شما را انعکاس می دهد. البته در این زمینه افراط صحیح نیست و قطعا نتیجه عکس خواهد داشت. به همسر خود توجه کنید اما نه بیش از حد طبیعی و خارج از عرف. زمان هایی که همسر شما در جمع تنها ست و یا احساس مس کنید که نیاز به توجه بیشتری دارد، حتما به او محبت کنید. این امر باعث می شود همسر شما متوجه گردد که نوعروسش در اکثر اوقات هوای همسرش را دارد و لحظه ای او را از یاد نمی برد. در یادآوری کارهای روزمره افراط نکنید! می خواهید مطمئن شوید که یادش می ماند روغن ماشین را تعویض کند، دنبال بچه ها برود، بسته پستی را ببرد، یا گردگیری کند. 

از نظر تئوری، شما وقتی برای یادآوری مسئولیت ‌هایش ندارید، چون برای انجام کارهای مفرح خیلی سرتان شلوغ است. از سیاست های زنانه ای که باعث می شود در طور زندگی با همسرتان کمتر به مشکل بخورید. در واقع مشکلی نیست. چون او به هر حال می داند چکار باید کند. خودش می تواند یادآور آن برای خود باشد، پس نیازی نیست به کررات به او یادآوری کنید. ممکن است یاداوری بیش از اندازه شما برایش موجب کاهش اعتماد به نفس او در کارها شود و این موضوع می تواند برایش آزاردهنده باشد. یاداوری انجام کارها برای او، مخصوصا بیش از یکبار، به صمیمیت بین شما ضربه زده و انرژی شما برای انجام کارهای مهم زندگی، می گیرد. 
در برخی موارد چشم‌ پوشی کنید برخی از عروس خانم ها با این شکایت نزد مشاور می‌آیند که مادر شوهرم عمدا رفتارهایی را دارد که می‌خواهد حرصم را در آورد و یا تلاش می‌کند تا عصبانیتم را تشدید کند. فرض ما این است که مادر شوهر شما تمایل به انجام این کار داشته باشد. در این شرایط شما به او کمک کرده اید که به هدف خود برسد. زمانی که شما بر روی رفتارهای یک نفر حساسیت خاصی داشته و یا بسیار به مشکلات ایجاد شده توجه کنید، مشغله ذهنی خود را بیشتر کرده و در نهایت قدرت کنترل خشم و عصبانتتان کاهش می یابد. در این شرایط فردی که بیشترین آسیب را خواهد دید، خود شما هستید و از نظر روحی به خود صدمه می زنید. اگر شما جز این دسته باشید یا در صحبت های اطرافیانتان شنیده باشید، برخی از خانم‌ ها ممکن است در حین کار کردن یا ظرف شستن و یا حتی ممکن است دائما درگیر بحث و مشاجره با مادرشوهر شان باشند. تکرار این موارد باعث بر هم خوردن آرامش شما و سرد شدن رابطه زناشویی خواهد بود و به همین دلیل گاهی بهتر است به سادگی از برخی مسائل بدون هیچ گونه ناراحتی عبور کنید.

دوره آموزشی هنر زنانگی

همه ما زنان در جامعه امروزی مجبوریم تا روی زن بودن خود کار کنیم. فرقی نمی کند چه شغلی داشته و یا میزان تحصیلاتمان چقدر است. برای شرکت در دوره های آموزشی هنر زنانگی با ما در ارتباط باشید.

به همسرتان ابراز علاقه کنید اکثر مردان دوست دارند که همسرشان در خفا یا جمع به تعریف و تمجید آنان بپردازد و از مردانگی او تعریف کند و بگوید چه همسر توانا و خوبی است. همانطور که پیش از این نیز در نمناک گفته شد هنگامی که باهمسرتان خلوت کرده اید به او ابراز علاقه کنید و بگویید که دوستش دارید و بهترین انتخاب شما برای ازدواج بوده است.
در زندگی زناشویی تان پر تحرک، با انرژی و جذاب باشید! از دیگر سیاست زنانه نوعروس که بسیار مهم نیز محسوب می شود آراستگی ظاهری است. مردان قبل از اینکه به شخصیت یک زن توجه کنند، ابتدا سر و وضع ظاهری او را می بیند و همسر شما نیز از این قاعده مستثنی نیست و وقتی به خانه می آید دوست دارد شما ظاهر آراسته و پوشش زیبایی داشته باشید. او دوست دارد همواره همسرش از نظر درونی و ظاهری هر روز برای او تازه تر و جذاب تر باشد و وقت مراجعت به خانه با یک زن زیبا و طناز، شاداب و خنده رو و سرزنده، روبرو شود و این نیاز و انتظار واقعی یک مرد از همسر خود است. اما اگر شما از جذابیت های ظاهری خود برای سلطه به همسر و رسیدن به اهداف پنهانی استفاده نمایید و هدفی غیر از جلب و بیان محبت داشته باشید، او می فهمد و واکنش متفاوتی در برابر خواسته شما نشان خواهد داد.

زمانی که با همسرتان هستید پر انرژی باشید.  مردان به دلیل مشغله های فکری و مالی بسیاری که دارند بیشتر مواقع کم انرژی و بی حوصله هستند. این مردان وقتی که همسری پر انرژی و شاد داشته باشند خیلی بیشتر جذب آن می شوند و همین باعث می شود خودشان هم انرژی بهتر و بیشتری داشته باشند.
از همسرتان انتظار نداشته باشید تمام وقتش را برای انجام کارهای شما صرف کند این مشکل بیشتر در مورد زنانی است که شاغل نیستند و بیشتر وقت خود را در خانه سپری می کنند. این زنان توقع دارند که شوهرشان تمام وقتش برای سپری کردن با آنها و یا انجام کارهایی که می خواهند انجام دهند. این گونه زنان همسرشان را فراری می دهند. پس شما هم اگر می خواهید شوهرتان را هر چه بیشتر جذب کنید از این رفتار دوری کنید.
از اینکه شوهرتان مرد خوبی است خوشحالی تان را نشان دهید.  داشتن یک شوهر خوب، نمونه و ایده آل آرزوی هر زنی است، شما هم اگر همچین همسری دارید همواره به او افتخار کنید و خوشحالی تان را نشان دهید. حتی زمانی که در میهمانی هستید و همسرتان غایب است، خوبی های او را جلوی دیگران بگویید. این باعث می شود اعتماد به نفس همسرتان هم بالا برود. مقابل دیگران به همسرتان افتخار کنید. در مجالس میهمانی که همسرتان حضور ندارد، در مقابل دیگران از خوبی هایش بگویید و به او افتخار کنید. این کار جای خود دارد ولی حتما زمانی هم که همسرتان در میهمانی هست در مقابل خودش خوبی هایش را برای دیگران بگویید. این کار را انجام دهید تا تاثیرش را ببینید.

معجزه های سیاست های زنانه

معجزه های سیاست های زنانه در زندگی یک زن بسیار زیاد است. اگر شما یه بانوی با سیاست و با اندیشه باشید بسیاری از مسائل و مشکلات را می توانید به راحتی و بدون دردسر برطرف نمایید. سیاست زنانه موضوعی نیست که بتوان با آموزش دیدن و یا شرکت در دوره های آموزشی کسب نمود بلکه می بایست به صورت تجربی از رفتار سایر افراد، و همچنین مطالعه کتاب ها و مقالات نوشته شده کسب کرد. معجزه های سیاست های زنانه برای مردان نیز بی تاثیر نخواهد بود، مردان نیز با داشتن همسری که سیاست زنانه را به خوبی در زندگی اش جاری می سازد، تجربه های خوبی را خواهند داشت. نکته ای که در این میان وجود دارد این است که به دلیل فشارهای اجتماعی برای دختر و همسر خوبی بودن، زنان این پیام را دریافت کرده ‌اند که رک و روراست بودن درست نیست. در بسیاری از مذاکرات، زنان ندای درونی ‌شان را به وضوح می ‌شنوند که از آنها می ‌خواهد حرف بزنند، اما بسیاری از آنها این صدا را خفه می‌ کنند، ‌چون در جامعه به آنها یاد داده شده باید ساکت باشند زنان در مقایسه با مردان از بحث بیشتر دوری می‌ کنند و مودبانه ‌تر از مردان حرف می ‌زنند. همه از این تفاوت میان مردان و زنان آگاهی دارند. حتی اگر شما اینگونه نباشید، ممکن است طرف مقابل ‌تان در مذاکرات متعدد، به این صورت باشد. معجزه های سیاست های زنانه فقط این نیست که شما یک فرد حاضر جواب باشید بلکه بهترین تعریف سیاست زنانه هنر خوب گوش دادن و خوب اندیشیدن است. اینکه شما به عنوان یک بانوی عاقل، ابتدا خوب گوش می کنید و سپس سخن می گویید بسیار ارزشمند خواهد بود. همسر شما نیز با این سیاست زنانه بسیار خرسند خواهد بود.

سیاست زنانه در شوهرداری

 بحث دیگری که در تعریف سیاست زنانه بسیار اهمیت دارد سیاست زنانه در شوهرداری است. شاید این جمله بسیار کلیشه ای و در نگاه اول سطحی باشد اما بخش مهمی از سیاست زنانه مربوط به امور همسر داری و خانواده همسری است. اینکه شما آگاه باشید چگونه با همسر خود رفتار کنید بسیار اهمیت دارد. در این قسمت مجموعه فاطمه پیوسی چندین نکته را در ارتباط با سیاست زنانه در شوهرداری برای شما عزیزان آماده نموده است. مطالعه این نکات مفهوم سیاست زنانه در شوهرداری را برای شما روشن خواهد کرد. الته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که ممکن است شما به عنوان یک فرد بالغ با برخی از این موارد موافق نباشید. بنابراین لزوما ذکر این نکات به معنای قطعیت تام آنها نخواهد بود. اما قطعا در صورت اتخاد این موارد به عنوان سیاست زنانه در شوهرداری می تواند برای شما مفید واقع شود. اولین نکته برای سیاست زنانه در شوهرداری عکس العمل به موقع شما ست البته مقصود از عکس العمل بعد منفی آن نیست بلکه منظور واکنش هوشمندانه و به موقع است. شما در مواقع ضروری باید بهترین واکنش را از خود نشان دهید مثلا در هنگامی که همسر شما دیر به خانه می آید، نباید از او سوال زیاد کنید مانند اینکه تا به حال کجا بودید زیرا این استقلال و قدرت را از همسر شما می گیرد و همیشه نباید بخواهید که همسرتان را تغییر بدهید زیرا اوضاع را بدتر خواهید کرد. تصمیم گیری و حرف آخر را نباید خودتان انجام دهید و همیشه باید سعی کنید مشورت کنید. در مسائل کاری و اجتماعی همسرتان نباید مستقیم دخالت کنید، خیلی دوستانه و غیر متعصبانه به افعال وی باید ناظر باشید.

همسرتان نباید با مردان دیگر مقایسه کنید چون عواقب بدی به دنبال دارد. گاهی به همسرتان اجازه دهید با دوستانش تفریح کند. به همسر خود همیشه احترام بگذارید، این کار شما باعث می شود اعتماد به نفس او بالا برود. با حرف و عمل خود به شوهر خود بفهمانید که جز او کسی را ندارید. مسائل را از دید مخاطب ببینید. اگر شما نیز به دنبال یک ارتباط خوب با خانواده شوهرتان هستید باید سعی کنید به همه مسائل و نظرات آنها از دید خود نگاه نکنید و فکر نکنید چون قضیه ای که به نظر شما خوب است پس نظر یا دید آنها بر علیه شما ست و اهمیتی ندارد سعی کنید خودتان را جای آنها بگذارد و کمی واقع بین باشید چون همیشه آن ذهنیت منفی که شما دارید نیست و ممکن است آنها واقعا نیت خوبی داشته باشند پس انعطاف پذیر باشید و از دید آنها به مسائل نگاه کنید که در نهایت تنش ها نیز خود به خود از بین می روند. همسرتان را با خانواده اش تنها بگذارید: سعی کنید در هر جا و هر موقعیتی کنار همسرتان نباشید و به او نیز حق بدهید تا با خانواده خود خلوت کند دقیق همان گونه که شما این مسئله را دوست دارید پس او را راحت بگذارید تا از این طریق به خانواده او نیز القا کنید که اصلا قصد ندارید که در روابط بین شوهرتان و خانواده اش هیچ اختلالی بوجود بیاید. بدون هماهنگی با همسرتان برای مهمانی رفتن، مهمانی برگزار کردن و مواردی از این دست، تصمیم نگیرید. تا کاملا مجبور نشده‌اید، سعی کنید بدون همسرتان در برنامه‌های تفریحی و مسافرت ‌ها شرکت نکنید.

در مواقع سختی پشتیبان همسرتان باشید و در هر شرایطی او را بپذیرید در برخی از مراحل زندگی ممکن است مشکلات مالی و کاری بسیار بزرگی برای همسرتان به وجود آید. بهترین کاری که شما می توانید در این مرحله انجام دهید این است که پشتیبان او باشید و هرگز او را تنها نگذارید. حتی در بدترین شرایط هم همسرتان را بپذیرید و او را از خود نرانید. بگذارید همسرتان بداند شما برای او جایی امن و دلگرمی هستید. زمانی که عصبانی هستید به همسرتان گیر ندهید. بسیاری از خانم ها زمانی که عصبانی هستند به همسرشان غر می زنند و با این کار خودشان را تخلیه می کنند، اما این بدترین کار است. کمک همسرتان باشید هم به او کمک کنید به اهدافش برسد و هم عادت های بدی که دارد را ترک کند، با این کار نزدیک ترین فرد به همسرتان می شود. زنان با احترام گذاشتن به همسرشان می‌توانند سیاستی به خرج داده و زندگی خودشان را بسازند. بیشتر مردان اسیر احترام زن هستند، اینکه فکر کنند که پیش همسرشان فرد بزرگ و مقتدری هستند برای آن ‌ها مهم است. یک خانم با سیاست متوجه است که باید جلوی مادرشوهرش هوای شوهرش را به اندازه کافی داشته باشد. متاسفانه یکی از اشتباهات بعضی از خانم ‌ها این است که جلوی مادرشوهرشان، هر چه کار و وظیفه شوهر است یادشان می ‌افتد و با حالت دستوری به شوهرشان امر و نهی می‌کنند. در حالی که این کار نه برای شوهر و نه مادرشوهر رضایت ‌بخش نیست و حس خوبی به آن ‌ها داده نمی ‌شود، زیرا مادرشوهر دوست دارد که عروسش هوای پسرش را داشته باشد و شوهر هم دوست دارد که جلوی مادرش، حس اقتدارش حفظ شود، ولی دستوردادن و مدام درخواست کردن خانم برخلاف خواسته آن‌ ها ست. به خاطر داشته باشید که سیاست زنانه در شوهرداری مسئولیت های خاص خود را دارد و تنها متوجه همسر شما نمی شود بلکه نحوه برخورد با خانواده همسر شما نیز از جمله تعاریف سیاست زنانه محسوب می گردد.

مهم ترین سیاست های زنانه

 عدم تعامل سازنده و مفید میان زوجین از بیش ترین مشکلاتی است که موجب افزایش طلاق می شود . برخی زنان با کنترل همسر و به دست گرفتن اختیارات او ، می پندارند به هدف خود رسیده اند و همسرشان را به اختیار خود در آورده اند و بنیان خانواده را محکم ساخته اند اما باید بدانید برای شوهرداری به این نیاز دارید که مهم ترین سیاست های زنانه را بدانید تا با کمک آنها بتوانید با همسرتان شایسته رفتار کنید و او را تمام مراحل زندگی همراه خود سازید. ما در مجموعه فاطمه پیوسی به شما کمک خواهیم کرد تا با مهم ترین سیاست های زنانه آشنا شوید و قابلیت های خود را به عنوان یک زن در جامعه به کارگیرید. قطع به یقین هنر زنانگی هنری منحصر به فرد برای یک جامعه مرد سالار است. سیاست زنانه از هنرهایی است که لازم است تمامی بانوان با آن آشنا باشند. مهم ترین سیاست های زنانه را در قالب چند نکته مهم و ارزنده برای شما جمع آوردی کرده ایم تا شما را در اتخاذ آنها یاری رسانیم. مهم ترین سیاست های زنانه عبارتند از: قدرت زنانه خود را بپذیرید اکثر اوقات وقتی بحث از قدرت می ‌شود، همه به یاد توانمندی فیزیکی و مردانه می ‌افتند، اما واقعیت این است که قدرت ‌مندی لزوما در این مساله خلاصه نمی ‌شود. زنان و مردان از نظر ویژگی‌ های مختلف متفاوتند و همین تفاوت است که آن‌ ها را به هم جذب می‌ کند. همانطور که یک خانم، از شریک عاطفیش انتظار دارد که حامی و تکیه‌ گاه او در موقعیت ‌های مختلف زندگی باشد،

مرد نیز چنین درخواست‌ هایی از فرد مقابلش دارد، اما مساله این است که نوع حمایت زن از مرد با مرد از زن متفاوت است. زنان به راحتی می ‌توانند با استفاده از قدرتشان، یعنی احساسات و عواطفی که دارند، حکم فرشته نگهبان را برای شریک عاطفیشان بازی کنند. زنان باید قدرت خود را باور داشته باشند تا بتوانند از آن به درستی در زندگی شخصی و روابط عاطفیشان استفاده کنند. امروزه حتی خود زنان هم در بسیاری از موارد زنانگی را نشانه ضعف و عدم قدرت می‌ دانند و به همین دلیل سعی می‌ کنند مانند مردان رفتار کنند، اما مساله این است که زن بودن، نشانه ضعف نیست، بلکه اوج قدرت است. یک خانم با استفاده از احساسات و هیجانات خود می ‌تواند محیط جذاب و دلنشینی برای اطرافیانش ایجاد کند. پس، در قدم اول شما به عنوان یک خانم باید وجود خود و قدرت زنانه ‌تان را بپذیرید و سعی نکنید با تقلید نادرست از ویژگی ‌های مردانه، خود را قوی و مستقل نشان دهید. استقلال خود را در رابطه حفظ کنید بسیاری از اوقات خانم ‌ها فکر می ‌کنند باید تمام وقتشان را با شریک عاطفیشان بگذرانند و در این صورت است که می ‌توانند محبت و دوست داشتن خود را به فرد مقابل نشان دهند، اما واقعیت این است که این مساله به خصوص در مورد آقایان معمولا جواب عکس می‌دهد، اما چرا؟ اولا از نظر آقایان زنان مستقل، بسیار جذاب ‌تر سایر خانم ‌ها هستند. دوما اینکه مردها اکثرا دوست دارند زمانی را برای خود داشته باشند.

توجه به نوع پوشش اهمیت دارد. همیشه سعی کنید به پوشش و آرایش خود توجه خاصی نشان دهید چرا که مردان از طریق نگاه جذب خانم‌ ها می‌شوند و بعد از آن به شخصیت آن ‌ها گرایش پیدا می‌کنند، پس بهتر است که همیشه خوش ‌لباس باشید و البته نه استفاده از لباس ‌های گران ‌قیمت بلکه لباس ‌هایی که شما را زیباتر نشان دهند و به ‌قول معروف به شما بیاید، آراستگی و تمیزی لباس و بدن از نکات مهمی است که خانم‌ ها نباید از آن به‌ هیچ ‌عنوان غافل شوند و بحث پوشش در بیرون از منزل از فاکتورها و معیارهای خاصی تبعیت می‌کند و در درون منزل با ویژگی‌های خاص دیگر عجین می ‌شود و به‌ همین‌ خاطر بهتر است شرایط را بشناسید و نسبت به انجام آن بدانید که چگونه پوششی لازم است.
تقویت شخصیت از نکات پایانی و مهم درباره‌ ی مهم ترین سیاست های زنانه باید به این موضوع اشاره کنیم که تنها رفتار و نوع واکنش شما در زندگی باعث می ‌شود که به دیگران نشان دهید که چگونه باید و بهتر است با شما رفتار کنند بلکه همیشه بر روی اصول شخصیتی خود کار کرده و در جهت تقویت آن تمام عناصر را به‌کار گیرید تا زندگی سراسر شادتر و معقولانه ‌تری داشته باشید این‌گونه تاثیر آن را در رفتار دیگران نیز مشاهده خواهید کرد.

زنان باید یاد بگیرند خودشان را بیشتر دوست بدارند

برای تغییر در نگرش و بهبود مسیر زندگیتان در اختیار شما مطالبی قرار دادیم.برای اطلاعات بیشتر بر روی دکمه کلیک نمایید.

سیاست زنانه بلد نیستم

بسیاری از بانوان هنگام مواجه با تعریف سیاست زنانه، باخود تصور می کند که با فرایندی دشوار مواجه هستند و سریعا پیام من سیاست زنانه بلد نیستم به ذهن آنها خطور می کند. در این هنگام باید خاطر نشان کرد که سیاست زنانه امری دشوار و به دور از واقیعت نیست. قرار نیست شما در نقش یک معجزه گر باشید بلکه فقط لازم است خوب گوش دهید و با تامل پاسخ دهید و همچنین در مواقع اضطراری به جای اتخاذ تصمیمات عجولانه و نادرست، انتخاب درست و به جا را انجام دهید. پس هنگامی که در ذهن خود با جمله ی سیاست زنانه بلد نیستم مواجه شدید سریع آن را مثبت کرده و مثبت اندیشی را جایگزین کنید. همچنین باید بدانید که مهمترین خصوصیات در سیاست زنانه در شوهرداری این است که خویشتن دار باشید و صبر و بردباری زیادی از خود نشان دهید. مثلا ممکن است مرد شما عصبانی از سر کار به منزل بیاید، شما دقیقا نمی‌دانید که چه بر سر او گذشته است، شاید در کارش شکست خورده یا مورد بی احترامی فردی قرار گرفته یا متوجه شده که سرش کلاه رفته و …. این موضوع را قطعا شما نمی ‌دانید چرا که مردها در این مسائل بسیار تودار هستند.

پس بهتر است در این شرایط خویشتن داری کنید چرا که اینکار باعث می ‌شود دعوای سختی بین شما و همسرتان اتفاق بیوفتد و اثرات بد آن تا مدت ها در خاطرتان بماند. یا حرفی به میان آید که برای همیشه حرمت ها شکسته شود. توجه کردن به شوهر یکی دیگر از کار‌‌‌‌های معجزه آسا است، در کار‌‌‌‌های مختلف سعی کنید همیشه توجه تان به او باشد، شاید با خود بگویید که چرا فقط ما باید توجه کنیم، باید بگویم که این مورد یعنی توجه کردن به شوهر بهترین راه برای توجه کردن شوهر به شماست، مردها معمولا موجودات ساده ای هستند و هر کاری که به سرشان بیاورید آنها همان را تحویل تان می‌ دهند، اگر به او توجه کنید او هم به شما توجه می‌ کند. به عنوان مثال توجه کردن شامل تشویق و تنبیه کردن هم است. مثلا در سیاست زنانه در شوهرداری باید بدانید که از همه ویژگی ‌‌‌‌های زنانه استفاده کنید تا بتوانید مردتان را رهبری کنید. همواره این نکته را در نظر داشته باشید، که نباید در هیچ کاری زیاده روی و کم کاری کنید. همواره تعادل را حفظ کنید.

سخن پایانی

تفاوت‌ های فردی همواره در طبیعت خلقت انسان از جایگاه ویژه‌ ای برخوردار است و بر همین الزام، پیوسته تعارفات کوچک و بزرگ میان همسران وجود داشته است. زنان قابلیت ‌‌‌های بسیاری برای برانگیختن نقاط قوت رفتاری در شوهرشان دارند. برخورداری از سیاست زنانه در زندگی زناشویی بهترین نتایج را به دنبال دارد. ممکن است تعریف سیاست زنانه برای هر فردی متفاوت باشد اما اصل مشترکی که در تمامی این تعاریف وجود دارد این است که شما به عنوان یک زن که پایه و اساس خانواده را تشکیل می دهد باید در شرایط مختلف بتواند بهترین تصمیمات را برای خانواده خود اتخاذ نمایید. به عنوان سخن پایانی این نوشته نیز ذکر این نکته حائز اهمیت است که گاهی هنر زنانگی و زن بودن خود را به دیگران اثبات کنید همانگونه که اندیشه ما در مجموعه فاطمه پیوسی توانمند سازی زنان برای حضور در جامعه است. برای ارتباط بیشتر با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید