سبد خرید
فاطمه پیوسی

خیانت در زندگی مشترک

خیانت در زندگی مشترک

موضوعات مهم آموزش

خیانت چیست و چگونه اتفاق می افتد؟

خیانت در قالب خیانت مرد به زن و خیانت زن به مرد اتفاق می افتد. این موضوع از گذشته های دور نیز وجود داشته، اما امروزه نرخ بسیار بالاتری را به خود اختصاص داده است. تهاجم فرهنگی، نبود فرهنگ صحیح استفاده از شبکه های اجتماعی، تربیت های خانوادگی نادرست، عدم وجود تعهدات اخلاقی، مشکلات اقتصادی، نبود علاقه و هزاران مورد دیگر، می توانند زمینه ساز بروز خیانت در زندگی مشترک باشند.
خیانت تاثیرات مخرب و بسیار آزار دهنده ای روی زندگی مشترک دارد، پس لازم است به کمک مشاوره های زناشویی و زندگی بهتر، از بروز این اتفاق جلوگیری کنیم. اما در حقیقت خیانت چیست و چطور اتفاق می افتد؟
من فاطمه پیوسی، در ادامه این مقاله به مبحث خیانت مردان به زنان در زندگی مشترک و نحوه برخورد با آن پرداخته ام. پس در ادامه همراه باشید.

دلایل اصلی خیانت مرد به زن

زمانی که شخص ازدواج می کند، یکسری مسئولیت ها و تعهدات با او همراه خواهد شد؛ که مهم ترین آن ها، وفاداری، تعهد و پایبندی به همسر است. مردی که خیانت می کند، برای خود دلایل و بهانه های متعددی دارد و به نوعی خود را متقاعد می کند تا وجدان راحتی داشته باشد. دلیل فرد برای خیانت هرچه باشد، در هیچ حالتی پذیرفته نیست و پاکی و قداست ازدواج را زیر سوال می برد. از دلایل اصلی خیانت مرد به زن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱. شبکه های اجتماعی
۲. تربیت غلط خانوادگی
۳. ازدواج اجباری و بدون علاقه
۴. نداشتن هنر همسرداری در زنان
۵. عدم رعایت بهداشت فردی توسط زن
۶. بد خلقی و بداخلاقی
۷. عدم توانایی و یا عدم توجه به روابط زناشویی

نشانه های مردی که خیانت می کند

این روزها خیانت به یکی از مشغله های فکری بسیاری از خانم ها در زندگی مشترکشان تبدیل شده است. ما به شما کمک می کنیم تا با نشانه های مردی که خیانت می کند آشنا شده و کمی از سردرگمی که دچار آن هستید، رهایی پیدا کنید و سریع تر بتوانید تکلیفتان را مشخص کنید. با اینکه خیانت در مردان دلایل مختلفی دارد، اما نشانه های آن ها تقریبا مشابه یکدیگر است. که مهم ترین و بارزترین آن ها شامل موارد زیر است:
عدم تمایل به رابطه جنسی
بی تفاوتی بین زوجین
سرد شدن رابطه عاطفی
مخفی کاری
افزایش تعداد جلسه کاری شبانه
آوردن بهانه های مختلف برای فرار از فضای خانه
عصبی یا شدن یا محبت های غیر معمول

تاثیر خیانت

 تاثیرات خیانت بر زندگی زناشویی غیر قابل انکار است و همه ما آگاهیم که تا چه حد می توان آسیب زا و خطرناک باشد. اما با این حال برخی از مردان بعد از ازدواج به همسران خود متعهد نمانده و روز به روز هم تعداد چنین افرادی بیشتر می شود. خیانت می تواند کاملا زمینه ساز در هم شکستگی زندگی مشترک باشد.
برای شروع زندگی مشترک بهتر است تا مهارت ارتباط موثر در زندگی مشترک را یادبگیرید. از کار آمد ترین موارد در مبحث خیانت، مشاوره خیانت است. شاید اگر مردان با معنای واقعی تاثیر خیانت بر زندگی مشترک آگاه باشند، اصول اخلاقی و حد و مرز اخلاقی خود را تقویت کرده و از هر آنچه به خیانت در رابطه کمک می کند دوری می کنند. چرا که بخشش خیانت همیشه هم ممکن نیست و گاهی حتی با بخشش هم چیزهای از درست رفته درست نشده و باز نمی گردد.

آیا خیانت قابل بخشش است؟

سوال بسیاری از زنانی که با خیانت همسران خود مواجه شده اند این است که آیا خیانت قابل بخشش است؟ پاسخ به این سوال کاملا به شخص و شرایط او بستگی دارد. خیانت در برخی مواقع قابل اغماض و بخشش است، اما در برخی مواقع، خیر! شخصیت و روحیات دو طرف نیز در برخورد با این مسئله بسیار مهم است.
تشخیص این موضوع و تصمیم نهایی را به عهده مشاور روانشناس بگذارید. فراموش نکنید که ممکن است بین زوجین، توهم خیانت نیز وجود داشته باشد. برای اثبات خیانت، تنها مشکوک بودن کافی نیست. عملکرد نادرست در مواجه با این موضوع می تواند اختلالاتی را ایجاد کند که بیشتر از مشکل خیانت، زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

چطور با مرد خیانتکار برخورد کنیم

اینکه چطور با مرد خیانتکار برخورد کنیم، آن هم درست در لحظاتی که دلشکسته و ناراحت هستید، کاری بسیار دشوار است. متاسفانه امروزه خانم های بسیاری از طرف همسران خود مورد خیانت قرار می گیرند.
که در این شرایط برخی از آن ها تصمیم می گیرند طرف مقابل خود را بخشیده و به زندگی قبلی خود ادامه دهند و برخی دیگر درخواست طلاق داده و تصمیم می گیرند از زندگی مشترک خود خارج شوند. هر دو حالت می تواند خانم ها را در معرض آسیب های بسیاری قرار دهد که از مهم ترین آن ها می توان به افسردگی اشاره کرد. برای اینکه در این شرایط بتوانید بهترین برخورد را داشته و بهترین تصمیم را بگیرید؛ کمک گرفتن از مشاور و روانشناس خانواده، مهم است.

ادامه زندگی مشترک بعد از خیانت مردان

طلاق، آسیبات بسیار جدی به همراه دارد که به سختی قابل جبران هستند. با این حال زوجین بسیاری با این مسئله مواجه شده و توانسته اند آن را پشت سر گذاشته و حتی در برخی مواقع زندگی بهتری را تشکیل دهند. در بسیاری از خانواده، بعد از رخ دادن خیانت، به مشاوره خانواده مراجعه کرده تا به ریشه مسئله پی ببرند.
روابط عاطفی و زناشویی خود را تجدید کرده و در زندگی خود تغییرات اساسی ایجاد می کنند. اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که با وجود خیانت شوهرتان، هنوز به او علاقه دارید؛ بهتر است به او و زندگی مشترکتان فرصتی داده و سعی کنید تا آسیب های حاصل شده را درمان کنید. برای بهبود چنین رابطه ای لازم است که هم شما و هم همسرتان صادقانه عمل کرده، استرس را از خود دور کرده و جو خانه را آرام نگهدارید؛ چرا که هیچ مشکلی با جر و بحث حل نخواهد شد. قبل از اینکه برای ادامه زندگی مشترک خود تصمیم بگیرید، بهتر است تا با طلاق و تاثیرات آن  آشنا شوید. برای دریافت مشاوره بهبود زندگی مشترک با ما ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید