سبد خرید
فاطمه پیوسی

زن ایده ال از نگاه مردان

زن ایده ال از نگاه مردان

موضوعات مهم آموزش

زن ایده ال از نگاه مردان

مردان نظرات مختلفی درباره همسر ایده آل دارند. با این حال چندین ویژگی خاص وجود دارد که می توان آنها را به عنوان خصوصیات یک زن ایده ال از نگاه مردان معرفی کرد. زیرا اکثر مردان به دنبال کشف این ویژگی ها در همسر خوب آینده خود هستند. به این که فکر کنید هر مردی سلیقه خاص خودش را دارد و ممکن است بر اساس معیارهای فردی همسر آینده اش را انتخاب کند کاملا درست است اما در کنار آن باید به یاد داشته باشید که مردها، هر چه باشند مرد هستند و خصوصیات کم و بیش یکسانی دارند. بر همین اساس هم خصوصیات زنی که برای زندگی آینده شان می پسندند، در برخی موارد مشابه است. در دوره و زمانه فعلی که جایگاه مردها نسبت به وضعیت سنتی تغییر کرده، مردها دنبال زنی هستند که اگرچه امروزی و توانمند است اما وقتی در کنار آنها قرار می گیرد، به قدرتمند بودن مردها اعتراف کند. مردها همان قدر که از زنان وابسته گریزان هستند، از زنان زیادی مستقل که با قدرتمندی شان روی مردانگی مردها سایه می اندازند، فرار می کنند. بنابراین باید باهوش باشید و بتوانید با وجود توانایی های بسیاری که دارید، وقتی در کنار همسرتان قرار می گیرید به احساس قدرت و غرور مرد احترام بگذارید. 

چنانچه شما به عنوان یک بانو، این مقاله را می خوانید ابتدا باید آگاه باشید که بهترین بودن ابتدا برای خود شما باید اهمیت داشته باشد. سعی کنید ابتدا از دید خود بهترین باشید به هیچ وجه برای خوشایند مردان ویژگی های اصلی شخصیتی خود را تغییر ندهید و یا پنهان نکنید. چرا که مردان نیز از زنی که برای مردان تغییر کند را نمی پسندند. سعی کنید انتخاب کنید به جای اینکه انتخاب شوید زن ایده ال از نگاه مردان. زن ایده ال از نگاه مردان زنی است که مستقل باشد نه وابسته یا شدیدا احساساتی. همیشه سعی کنید بهترین نسخه خودتان باشید. هیچ کاری در این جهان وجود ندارد که شما قادر به انجام آن نباشید. از آرزوها و سلایق خود برای تبدیل شدن به زن ایده ال از نگاه مردان دست نکشید. ابتدا خود را در اولویت قرار دهید و سپس یه فکر جذاب بودن برای مردان باشید. شما در هر صورت جذاب و منحصر به فرد خواهید بود. قطعا زن ایده ال از نگاه مردان نیز همین ویژگی ها را دارد. زنان وابسته و با اعتماد به نفس کمتر به هیچ عنوان جذاب نیستند. بنابراین ابتدا سعی کنید خود را بشناسید و کاملا با ویژگی های مثبت و منفی خود آشنا باشید. ما نیز در مجموعه فاطمه پیوسی شما را همراهی می کنیم تا بهترین خود باشید چرا که شعار ما در این مجموعه برابری جنسیتی است.

خصوصیات زن ایده ال از نگاه مردان

 در بررسی زن ایده ال از نگاه مردان به نکاتی دست می یابیم که ما را به اطلاعات جالبی در رابطه با زنان سوق می دهد. چراکه بسیاری از ویژگی هایی که به اصطلاح برای خصوصیات زن ایده ال از نگاه مردان به کار برده می شود، خصوصیاتی است که بسیاری از روانشناسان در تلاشند زنان را با آنها آشنا نمایند تا خود را بیش از آنچه هستند ارزشمند به شمار آورند. د رادامه با با برخی از این خصوصیات زن ایده ال از نگاه مردان آشنا خواهیم شد. از ظاهر خودش رضایت دارد رضایت داشتن از خود به معنی کامل بودن نیست. پذیرش خود یعنی من خودم را نا کافی نمی دانم و از درون احساس بدی نسبت به خودم ندارم، وقتی زنی به زیبایی خود خیلی اطمینان نداشته باشد هر چقدر هم زیبا باشد زیبایی او برای یک مرد جلب توجه نمی کند. هرگز نباید فکر کنیم که جذاب و زیبا نیستیم، زیرا زیبایی یک امری است که با خصوصیات فردی و طرز تفکر یک شخص ارتباط دارد و کاملا سلیقه ای است. 

زیبایی از نظر هر فردی یک جور تعریف است، پس فردی که برای یک مرد زیبا و جذاب است ممکن است برای مرد دیگری زیبا و جذاب نباشد و ما با پذیرفتن خود و زیبایی خود این پیام را به مرد می دهیم که جذاب و دوست داشتنی هستیم. یکی از ویژگی های یک زن ایده آل این است که از ظاهر خودش رضایت دارد. وقتی مردی زنی را عالی و زیبا می بیند زیبایی زن در این طرز فکر تأثیر چندانی ندارد، بلکه تصوری که یک زن از خود در ذهن مرد می سازد با رفتارش ساخته است و به گونه ای بوده است که مرد فکر کرده است که او واقعا خیلی ممتاز و استثنایی است. وقتی یک زن از درون از خود راضی است و با خودش احساس راحتی می کند این احساس را به دیگران منتقل می کند و به طور ناخودآگاه دیگران هم او را جذاب، زیبا و خواستنی می بینند.

برای خودش ارزش قائل است یکی دیگر از خصوصیات زن ایده ال از نگاه مردان این است که برای خودش ارزش قائل است. هر زنی خودش ارزش خودش را تعیین می کند. تحسین و تشویق دیگران عزت نفس یک زن را خلق نمی کند، بلکه آن چیزی که من درباره خودم فکر می کنم و احساس می کنم و ارزش و احترامی که به خودم می گذارم جایگاه من را در رابطه مشخص می کند. وقتی من خودم را محترم و قابل احترام بدانم دیگر در انتظار تشویق و تایید دیگران نیستم. هر چند تایید و تشویق دیگران می تواند موقتا احساس بهتری در ما به وجود بیاورد و به ما آرامش بدهد، اما ما باید منبع نهایی احساس رضایت از خودمان باشیم. زنی که به خود احترام می گذارد، حرمت نفس دارد از شخصیت خود دفاع می کند و شخصیت خود را بالای هر چیز دیگری قرار می دهد. عقایدش را جدی می گیرد و به ذهن خود شک ندارد. خودش را جدی می گیرد و با خودش بهتر از دیگران رفتار می کند. 

توانمند سازی زنان

من باور دارم که توانمند سازی زنان مهمترین نکته ای است که باید برای توسعه کلی یک جامعه سالم مورد توجه قرار گیرد.برای شرکت در دوره های توانمند سازی زنان می توانید با ما همراه شوید.

زنی که برای خود احترام قائل است، خودش را دوست دارد و مردی که او را نمی خواهد را نمی خواهد و در زمان نا امیدی و بیچارگی به مردی نیاز ندارد. نمی گذارد ترس تنهایی بر او غلبه کند و باعث شود در یک رابطه مسموم بماند. می داند تنهایی آن قدر هم ترسناک نیست و قادر است وقت ارزشمند خود را به خودش اختصاص دهد و به فکر احساسات، سلامتی، جسم و روان خود است. هیچ وقت از آن چه که هست شرمنده نیست و خود را سزاوار بیش ترین احترام می داند. زمانی که یک زن ارزش خودش را می داند به هیچ کس اجازه نمی دهد کم تر از چیزی که لایق آن هست، با او رفتار کنند. به هیچ مردی اجازه نخواهد داد که وقت خود را تلف کند، به کسی اجازه نمی دهد برای سرگرمی خود احساساتش را به بازی بگیرد و می داند که باید از رابطه ای که ضرر آن بیش تر از منفعتش است دست بکشد.

باید خاص باشید یک مرد به دنبال زنی خاص می گردد که تا پایان عمر کنارش بماند و با او پیر شود. زنی که اهل شکایت نیست یا با نق نق کردن روزش را خراب نمی کند. مردها یک زن منطقی و با حساب و کتاب می خواهند که آن ها را در سراسر زندگی شان حمایت کند و در موقعیت های حساس همیشه بتوانند روی کمکش حساب کنند. از طرف دیگر زن ایده آل آن ها شباهت زیادی با همان کلیشه همسر در خانواده و اجتماع دارد. آن ها اغلب زنی را ستایش می کنند که مورد ستایش خانواده و اطرافیان شان قرار می گیرد و حتی اگر خودشان هم این واقعیت را ندانند در ناخودآگاه شان آن را پرورش داده و به تصمیم گیری های شان راه می دهند.
جذاب و زنانه قبل از آن که طرف مقابل شما را بشناسد، ظاهرتان را می بیند و قضاوت می کند. بنابراین ظاهر شما باید مطلوب باشد. دقت کنید، نمی گوییم ایده آل یا بی نقص. فقط مطلوب و خوشایند. برای داشتن یک ظاهر خوشایند باید هم به سر و وضع تان در حد معمول برسید و هم رفتار مناسبی داشته باشید. 

رفتار مناسب برای یک زن، وقار، برخورد محترمانه و اجتماعی، اعتماد به نفس و کمی غرور و جدیت است. بعضی از مردها شاید در تعاملات روزمره با زنانی که بی پرواتر و شوخ طبع تر هستند گرم بگیرند اما این یک اصل است که مردها، زنی را آماده ازدواج می دانند که رفتاری متین و موقر، سنجیده و بالغانه داشته باشد. هیچ مردی یک دختر زیادی شاد، زیادی سرخوش و بی حواس را به عنوان زن زندگی اش انتخاب نخواهد کرد. پس خوش برخورد، جدی و معتمد به نفس باشید و در همه این موارد ظرافت و متانت زنانه تان را حفظ کنید. با این حال یک نکته را خیلی جدی باید بدانید و آن این که هیچگاه، هیچگاه، هیچگاه از ویژگی های زنانه، ظرافت ها و جذابیت های زنانه تان برای پیشبرد اهداف یا خودنمایی استفاده نکنید.

یک زن هرچه قدر هم که باهوش و زیبا و تحصیل کرده باشد، اگر روند پیشرفتش را بعد از ازدواج متوقف کند، نمی تواند یک همسر ایده آل باشد. مردها دوست دارند زن شان به دنبال یادگرفتن چیزهای جدید باشد و حتی بعد از مادر شدن هم آنقدر با زمانه پیش برود که بتواند مایه افتخار او و فرزندانش شود. برای مردهای پرمشغله تنها داشتن یک همسر خانه دار و هنرمند کافی نیست بلکه آن ها به دنبال زنی دنیا دیده می گردند که موضوعات روز را می شناسد و هیچ وقت دست از یادگرفتن و پیشرفت بر نمی دارد.
صادق بودن: هر کسی گاهی اشتباه می کند و تصمیمات بدی می گیرد. این مسئله باعث می شود که شخصی که بتواند شما را به عقب برگرداند، اشتباه کند و به شما بگوید چه اشتباهی کرده اید. مطالعات نشان میدهد که مردان وقتی به دنبال یک رابطه طولانی مدت هستند، می خواهند یک شریک صادق در کنارشان باشد. اگر زنی مانند آن پیدا کرده اید، هرگز او را رها نکنید چرا که او یک زن ایده آل برای ازدواج است. صداقت در بسیاری از موارد باعث پیشرفت و صمیمیت بیشتر زوج ها می شود.

نکات مهم در مورد زن ایده آل برای ازدواج

بسیاری خانم ها دوست دارند بدانند که چطور می توانند یک مرد را تحت تاثیر قرار دهند. یا ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چطور برخی دخترها در روابط عاشقانه خود بسیار موفق هستند و مردان را جذب خود میکنند؟ مطمئنا چنین افرادی یکسری ویژگی های اخلاقی و اجتماعی و.. دارند که به واسطه ی آن توانسته اند در روابط خود موفق عمل کنند. اما این ویژگی ها کدامند؟ اصلا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که از نظر مردان، زن ایده آل برای ازدواج چه ویژگی هایی دارد؟ در این قسمت شما را با نکات مهم در مورد زن ایده آل برای ازدواج آشنا خواهیم نمود. همراه مجموعه فاطمه پیوسی تا انتهای این مقاله باشید.
از جمله نکات مهم در مورد زن ایده آل برای ازدواج علاقه است: زن مناسب ازدواج برای شما کسی است که شما به او علاقمندید و او نیز به شما علاقه دارد. در واقع عشق و علاقه اولین و مهم ترین معیاری است که برای ازدواج باید بین دو نفر وجود داشته باشد و باید بدانید که عدم علاقه به یکدیگر در آینده می تواند منجر به مشکلاتی در زندگی مشترک مانند خیانت و جدایی شود. داشتن تفاهم و سلایق مشترک با او از دیگر نکات مهم در مورد زن ایده آل برای ازدواج است داشتن تفاهم بدین معنا نیست که شما باید در تمامی زمینه ها هم نظر باشید و تمام علایق و عقایدتان مشترک باشد، بلکه کافی ست در زمینه های اساسی و پایه ای زندگی عقاید شبیه به هم داشته، همدیگر را درک کرده و به نظرات و علایق هم احترام بگذارید. 

چرا هنر زن بودن را یاد بگیریم؟

ما با برگزاری دوره های هنر و زنانگی فاطمه پیوسی سعی داریم تا فطرت و سرشت زنانگی را در شما بیدار کنیم. 

اطلاعات بیشتر

دختر خوب برای ازدواج صادق و مورد اعتماد است. صداقت یکی از ارکان مهم زندگی مشترک است. هم شما و هم زن شما باید با یکدیگر صادق باشید تا به خوبی زندگی کنید و به یکدیگر اعتماد داشته باشید. پنهان کاری و دورغ تنها اعتماد طرفین را از بین میبرد.از طرفی در زندگی مشترکی که زوجین به یکدیگر اعتماد ندارند مشکلات زیادی وجود دارد که غالبا منجر به جدایی می شوند. زن مناسب برای ازدواج وفادار و متعهد است. قطعا شما هم مانند هر مرد دیگری دوست دارید همسر شما فقط به شما تعهد داشته باشد و از خیانت بیزارید. وفاداری یکی از مهم ترین معیار های زن مناسب ازدواج می باشد. پس قبل از ازدواج حتما از وفاداری طرف مقابل به خودتان اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید او شخصی متعهد به کار ها، قول ها و وظایفش در زندگی است. زنی که از نظر فکری جذاب و چالش برانگیز است همانطور که میدانید اولین چیزی که کشش اولیه را در دختر و پسر به وجود میاورد، ظاهر است. اما این کار سخت و غیر ممکنی است که بخواهید شخصیت و افکار کسی را از روی ظاهر او بشناسید. در واقع ایجاد رابطه و ازدواج عاشقانه و تشکیل زندگی مشترک، تنها بر اساس ظواهر غیر ممکن است. از نظر مردان زن خوب زنی است که علاوه بر این زیبایی ظاهری، ذهنی زیبا هم داشته باشد. زن ایده آل باید توانایی انجام بحث های واقعی درباره موضوعات مختلف را داشته باشد.

شتاب‌ زده عمل نمی ‌کند. این ‌که بخواهید درباره‌ی برنامه‌ های آینده صحبت کنید یک چیز است. ضرب ‌الاجل و اتمام حجت چیز دیگری است. صرفا به خاطر ترس از دست دادن او شتاب زده ازدواج نکنید. ترس در این فرآیند جایی ندارد.
با والدین ‌اش رابطه‌ای محترمانه دارد. گذشته از شرایط افراطی، شما نباید درگیر فردی شوید که از والدین‌ اش متنفر است، یا به آنها آزار رسانده است. این نشانه‌ای است که او نسبت به نزدیک‌ ترین اطرافیان‌ اش چه حسی دارد، فراموش نکنید که شما هم قرار است یکی از آنها باشید.
انتظارات بالا ندارد. همه‌ی ما دوست داریم در خانه‌ ای روی تپه زندگی کنیم، اما همه‌ی ما به آن نمی‌ رسیم. مطمئن شوید که حتی اگر نتوانید از ظرفیت‌ تان برای پول‌ سازی استفاده کنید او مشکلی ندارد.
ایرادات شما را می‌پذیرد. زن مناسب برای ازدواج ایرادات شما را می پذیرد و خود را مسئول برطرف کردن این ایرادات نمی‌ داند.

چهره زن ایده ال از نگاه مردان

 تحقیقات علمی و روانشناسی در جامعه امروز جهان، معیارهای خاصی را برای چهره زن ایده ال از نگاه مردان در نظر می گیرند که البته مطلق نیستند. آکادمی جراحی زیبایی امریکا، مشخصات یک چهره زیبا برای خانم ها را پوست کمی برنزه و نه رنگ پریده، صورتی باریک و بدون چربی اضافه، لبهای پر، ابروهای پر و تیره، مژه های بلند و باریک، گونه های برجسته، پلکهای باریک، بینی باریک، پوست شفاف و کشیده و بدون چین و چروک، دندانهای سفید و مرتب، چشمهای درشت و شفاف، پیشانی بلند، در نظر می گیرند در مقابل ویژگیهای یک چهره زیبا برای آقایان، پوست تیره تر و سبزه، صورت جمع و جور و باریک با چربی کم، لب های قرینه، ابروهای تیره و مژه های پر، پهن تر بودن نیمه فوقانی صورت نسبت به نیمه تحتانی، چانه برجسته که نشان دهنده قدرت مرد است، فک پایین قوی و با زاویه های مشخص، ابروهای پر و تیره، شیار بین بینی و لب کم عمق و پلکهای نازک، است. این معیارها در جامعه های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد و سلیقه شخصی افراد مختلف نیز بر معیارهای ذهنی آنها از یک چهره زیبا موثر است ولی با وجود این، اصول و معیارهای زیبایی انسان در طول تاریخ و تا به امروز ثابت باقی مانده است. به گفته زیست ‌شناسان، توجه به تقارن بدن از لحاظ همسر‌یابی، کاملا منطقی است. با یافتن همسری که بدنی کاملا متقارن دارد، احتمال اینکه بچه‌ های حاصل از ازدواج آنها، بدنی متقارن‌ و سالم داشته باشند، بیشتر می‌ شود. زیبایی تعریف های متفاوتی دارد و در معیار آن در مکان های جغرافیایی متفاوت است و در طول زمان تغییر می کند. بسیاری از زنان برای جذاب و زیبا به نظر رسیدن دست به تغییراتی در چهره خود می زنند تا زیبایی چهره خود را چندین برابر سازند. آیا می دانید چهره زن ایده ال از نگاه مردان چیست و نقطه جذابیت چهره زنانه در ذهن مردان کدام است.

آراستگی ظاهری: اگر می خواهید از دید مردان یک زن جذاب باشید بهتر است به ظاهر خود و لباس هایتان بیشتر اهمیت بدهید زیرا اکثر مردان کلی نگر هستند و به جزئیات توجهی ندارند و لباس هایتان آن ها را بیشتر از چهره تان جذب می کند. بنابراین سعی کنید در لباس هایتان بیشتر از رنگ ها شاداب و طرح ها متفاوت استفاده کنید تا زیباتر به نظر برسید.
آرایش ملایم: مردان همیشه زنانی را دوست دارند که چهره طبیعی دارند و آرایش کمی می کنند. پس توجه داشته باشد که در آراستگی ظاهر زیاده روی نکنید و آرایش های زیاد و تند و زننده نداشته باشید.
چهره های معمولی: بسیاری از مردان اعتقاد دارند چهره های معمولی با ویژگی های متوسط جذاب تر از صورت های خاص هستند. تحقیقی که روی صورت های مختلف انجام شد نشان داد که بیشتر مردم صورت های عادی را بیشتر دوست دارند. به این خاطر که ترکیبی از ژن های مختلف هستند. زن هایی که‌ در حد وسواسی به‌ ظاهرشان اهمیت می ‌دهند، می ‌توانند مردها را سرد و از خود دور کنند. به خاطر داشته باشید مردان چهره ی ساده شما را دوست دارند سعی نکنید با آرایش و عمل های افراطی چهره ی خود را تغییر دهید و به یک فرد دیگر تبدیل شوید.

سخن پایانی

 به یاد داشته باشید از مزایای یک زن قوی در کنار شما ایجاد انگیزه در شما و عدم وابستگی به شما خواهد بود. نیازی نیست که نگران او باشید و او نیازی به حمایت همیشگی شما ندارد. یک زن ضعیف و وابسته اغلب تمایل دارد اهداف خود را فراموش کند. زن ایده ال از نگاه مردان زنی است که قوی، مستقل و خود ساخته باشد تا همراه مرد در فراز و نشیب زندگی شود. قبل از اینکه زن ایده آل مردان باشید، زن ایده آل برای خود باشید و استعداد ها و خواسته های را دنبال کنید. ما نیز در مجموعه فاطمه پیوسی در کنار شماییم برای ساختن و خلق کردن بهترین های زندگی. برای دریافت مشاوره و خدمات با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید