سبد خرید
فاطمه پیوسی

اشتباهات زنان در ارتباط با مردان

اشتباهات زنان در ارتباط با مردان

موضوعات مهم آموزش

بررسی اشتباهات زنان در ارتباط با مردان

زوج ها در زندگی مشترک خود اشتباهات را مرتکب می شوند که به مرور زمان باعث آسیب رساندن به ارتباط آن ها می شود و اگر این رفتار های نا کار آمد تکرار شود بعد از گذشت مدت زمانی مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد همچنین بر اساس آماری که در مرکز مشاوره کودکان انجام شده است، این مشکلات می تواند تاثیر بسیار بالایی به کودکان و تربیت آن ها و رشد روانی آن ها در آینده خواهد گذاشت از این رو زمانی که زن و مرد در ارتباط خود اشتباهاتی را پیوسته مرتکب شوند و نسبت به حل آن اقدام نکنند این مشکلات شدید تر خواهد شد . اما در این میان نقش زنان پررنگ تر است. چرا که بسیاری از زنان در رابطه با شریک خود احساسی تر عمل نموده و احساسات آنها از منطقشان پیشی می گیرد. در این مقاله مجموعه فاطمه پیوسی به بررسی اشتباهات زنان در ارتباط با مردان می پردازد. چرا که اشتباهات زنان در ارتباط با مردان بعد بسیار مهمی از رابطه را تحت تاثیر قرار می دهد. نقش زنان در رابطه نقش بسیار مهمی است که منجر به تداوم رابطه می گردد. بررسی اشتباهات زنان در ارتباط با مردان می تواند به کمک نماید که یک رابطه ی عاطفی را پایدار نمود. اما موارد بسیار مهمی وجود دارد که می تواند منجر به ایجاد اشتباه یک زن در قبال شریک عاطفی خود شود. برخی از این اشتباهات را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

همیشه به خاطر داشته باشید که عزت نفس یک ابزار بسیار اساسی برای زنان محسوب می شود. زیر پا گذاشتن عزت نفستان به عنوان یک زن به این معنا است که اجازه می دهید مردان هر طور که دوست دارند با شما رفتار کنند و اغلب هم دوست ندارید که با دختر خودتان چنین رفتار هایی شود. برای حفظ عزت نفس خود مقابل مرد ها نمی ایستید و در ترس دائم از انتقاد و عدم تایید از سوی همسرتان زندگی می کنید و به عشق و محبتی کمتر از آن چه که استحقاقش را دارید، راضی می شوید. طبق آماری که در مراکز مشاوره خانواده به دست آمده است این موضوع چرخه معیوبی را سبب می شود که به مرد اجازه داده می شود با شما بد رفتاری کرده و اگر که ناراحت هستید توجه نشان ندهد و برای احساسات شما اهمیت قائل نیست و شما از خود دفاع نمی کنید و این باعث افسردگی و عصبانیت شده و اعتماد به نفستان کم می شود. اما آنچه که می تواند نجات دهنده باشد، خارج کردن خود از این چرخه معیوب و حفظ عزت نفس خود و اجازه ندادن بر مردان که با شما با عشق و احترام کمتر از آن چه استحقاقش را دارید، رفتار شود و در این صورت است که به مرور زمان اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کرده و حال شما بهتر شود.

اشتباه زنان در رابطه با مردان این است که آنان عاشق تواناییهای یک مرد می شوند. زنانی که به دنبال ماموریت نجات روحی مرد می روند و می خواهند به آنها کمک کنند که پیشرفت کنند و آسیب هایی که در کودکی خورده اند را التیام دهند می خواهند استعدادهای آنها را شکوفا کنند و آنها را به مرد رویاهایشان تبدیل کنند. این دسته از زنان احساس می کنند اگر عشق بیشتری بورزند، مردشان حتما تغییر خواهد کرد، در صورتیکه این اتفاق نخواهد افتاد. در واقع زنان باید آگاه باشند داشتن رابطه سالم با یک مرد به معنای عشق ورزیدن به کسی است که در زمان باشد، نه عشق ورزیدن به کسی که در آینده به آن تبدیل می شود. ترجیح دادن انزوا و سکوت به صحبت کردن با طرف مقابل بعضی اوقات درک دیگران سخت است. به ‌خصوص وقت‌ هایی که ناراحت، عصبانی یا غمگین هستید، آسان ترین کار این است که با طرف مقابل خود صحبت نکنید. با این‌ حال، حرف زدن، سؤال کردن و برقراری ارتباط وقتی هردو نفر در شرایط روحی آرام قراردارند، در یک رابطه همیشه انتخاب خوبی خواهد بود، به‌ ویژه اگر ابهامی در شناخت نیازها و نحوه برقراری ارتباط شریک عاطفی ‌‌تان داشته باشید. برقراری ارتباط سازنده، رابطه ی شما را تقویت می کند و هرکدام‌ دیگری را بهتر خواهید شناخت و احتمال اینکه با صحبت کردن به تفاهم برسید خیلی بیشتر است تا با قهر کردن و فاصله گرفتن!

اتکای افراطی به شریک عاطفی تکیه کردن به دیگری برای دریافت حمایت بد نیست، با وجود این، وابستگی به یک فرد تا حدی که آن شخص نقش عصا را برای حرکت شما پیدا نماید، رویکرد ناسالمی است. زندگی با این شیوه حرمت نفس، ثبات عاطفی و شادی ما را به چیزی وابسته می کند که هیچ کنترلی روی آن نداریم و احتمال اینکه از یک جایی به بعد طرف مقابل ‌مان از عصای دست ما بودن خسته شود و یا قادر نباشد این کار را به خوبی و به صورت مداوم انجام دهد زیاد خواهد بود. حتما به شریک عاطفی‌ تان تکیه کنید، اما به حد و اندازه درست و برای دریافت حمایت نه از سر احتیاج.
خیلی سریع پیش رفته اید یکی از اشتباهات زنان در ارتباط با مردان این است که وقتی طرف مقابل را ملاقات می کنند و به او علاقه پیدا می کنند، شروع به خیالبافی درباره آینده رابطه‌ شان و ازدواج می نمایند این تصورات و خیالبافی‌ ها موقعی مشکل ‌ساز خواهد شد که به صورت افراطی باشه و باعث شود شما در رابطه از همون اول خیلی احساساتی ‌تر شوید و سریع پیش بروید. عجله کردن در رابطه برای صمیمی و متعهد شدن، می تواند طرف مقابل را ترسانده و رابطه را به سمت نابودی سوق دهد. عشق با گذشت زمان تمام می ‌شود بعضی ‌ها فکر می ‌کنند گذشت زمان می‌ تواند عشق را محو کند و به همین دلیل تن به ازدواج با کسی می ‌دهند که هیچ علاقه یا کششی نسبت به او ندارند، اما اگر شما یک عاشق واقعی باشید و برای این موضوع هزار و یک دلیل داشته باشید، آنچه با گذشت زمان از زندگی شما بیرون می ‌رود، عشق‌ نیست بلکه هیجان و ساده ‌انگاری ‌ای است که ممکن است در ماه‌ های اول رابطه، شما را شجاع ‌تر و ماجراجوتر کند و به شما این حس را بدهد که تنها عاشق روی زمین هستید، اما کنار رفتن پرده هیجان از این حس، موضوعی نیست که برای آن سوگوار باشید. یک عشق واقعی می ‌تواند با آرامش و روزمرگی هم همراه شود. در چنین شرایطی شما از همسرتان فاصله نگرفته ‌اید، بلکه به مراحل بالاتری از دوست‌ داشتن رسیده اید که با آرامش بیشتر و هیجان کمتر همراه است.

یک زندگی موفق، زندگی بدون بحث است بسیاری از زوج‌ ها، بحث و دعوا را نقطه پایانی خوشبختی ‌شان می‌ دانند. خیلی از آنها به دلیل چنین تفکری اختلاف ‌نظر‌شان را در دل ‌شان نگه می ‌دارند و می ‌خواهند با سکوت ‌شان جلوی بحث را بگیرند، اما نباید فراموش کنید که ترس از دعوا، نشانه خوشبختی شما نیست. یک زوج خوشبخت می ‌توانند اختلافات ‌شان را به راحتی با هم در میان بگذارند و حتی برای موضوعاتی که ارزش حیاتی برایشان دارد، بجنگند و پیروز شوند. یک زوج ایده‌ آل روی یک خط صاف پرلبخند زندگی نمی‌کنند. آنها به اختلاف نظر هم برمی‌ خورند و گاهی از هم دلخور می‌ شوند، اما تفاوت ‌شان با دیگران این است که با هوشمندی از پس چنین مسائلی بر می‌آیند و به جای دلخوری ‌های بی ‌مورد، از این بحث ‌ها درس می ‌گیرند.
در این قسمت با برخی از اشتباهات زنان در ارتباط با مردان آشنا شدیم و همچنین به بررسی اشتباهات زنان در ارتباط با مردان پرداختیم. در رابطه با این موضوع بایستی یادآور شویم که زنان به دلیل برخورداری از احساسات قوی تر نسبت به مردان، دچا اشتباهات بیشتری در رابطه به شریک عاطفی خود می شوند. شناخت این اشتباهات به بانوان کمک می نماید در هنگام مواجه شدن با سراشیبی یک رابطه، تصمیمات عاقلانه تری را اتخاذ نموده و با برخورد احساسی به سمت مشکلات رابطه سوق داده نشوند. البته مردان نیز تا حد زیادی باید با شناخت این ویژگی های بانوان به انها در این زمینه کمک نمایند. در ادامه این مقاله همراه مجموعه فاطمه پیوسی باشید تا با اشتباهات زنان در ارتباط با مردان بیشتر آشنا شویم.

معرفی اشتباهات زنان در ارتباط با مردان

شناخت اشتباهات زنان در ارتباط با مردان به آنها کمک می نماید تا با شناخت بیشتری به رابطه عاطفی وارد شوند. آگاهی از این اشتباهات به آنها کمک می نماید تا بهترین تصمیمات را هنگام مواجه شدن با مشکلات در رابطه اتخاذ نمایند. از آنجایی که زبان درک و صحبت و شنیدن زن ها با مردها متفاوت است، زن ها آنطور که دنیا را می بینند، مردها نمی بینند. دائما در تفسیر های اشتباه از رفتار مردان قرار می گیرند و اختلافات شروع می شود. در اینجا به معرفی اشتباهات زنان در ارتباط با مردان می پردازیم و مهم ترین آنها را که بیشتر از سایر موارد در رابطه تاثیرگذر است را مورد بررسی قرار خواهیم داد. یکی از اشتباهات زنان در ارتباط با مردان این است که زن ها تعبیرهای خودشان را از صحبت های یک مرد، واقعی می دانند. مثلا یک مرد وقتی می گوید خسته است، یعنی خسته است، نه این که حوصله همسر خود را ندارد. وقتی می گوید گرسنه نیستم، به معنی این نیست که غذایی را که زن برای او پخته دوست ندارد، در واقع واقعا گرسنه نیست. زن ها در این زمینه مدام در حال تعبیر اشتباه خود هستند. مردها در ذهن شان فکر می کنند: برای شما هم حتما پیش آمده که وقتی سوالی را از همسرتان درمورد یک موضوع مهم می پرسید، با سکوت و تردید او در پاسخ دادن روبه رو می شوید. احتمالا تا به حال فهمیده اید که مردها چنین آموزش دیده اند که باید تمامی جواب ها را بدانند و ترس، عدم اطمینان یا تردید خود را به شما نشان ندهند. نتیجه چنین حالتی آن است که مردها مراحل مختلف فرایند تفکر را درونی کرده و تا موقعی که به نتیجه یا راه حلی نرسیده اند، پاسخی به شما نمی دهند. مردها احتیاج دارند روی مسائل کمی بیشتر تامل کنند. در ضمن مردها این کار را هم در سکوت انجام می دهند. واقعیت این است که مردها فرایند تفکر را درونی کرده و فقط نتیجه پایانی را با شما در میان می گذارند و همین تفاوت به ظاهر کوچک با شما می تواند جرقه بسیاری از مشکلات را در زندگی مشترک تان بزند.

مردها راه حل مدارند: ممکن است برای زن هایی که عادت کرده اند در لحظه بلندبلند فکر کنند و در همان زمان تصمیم شان را بگیرند، شیوه برخورد آقایان با مشکلات عجیب و حتی غیرقابل تحمل به نظر برسد اما این سکه روی دیگری دارد و بد نیست بدانید که مردها هم به این تفاوت با چنین چشمی نگاه می کنند. واقعیت این است که مردها راه حل مدار هستند. آنها ترجیح می دهند فقط هنگامی خود را ابراز کنند که پاسخ یا راه حل را از قبل بدانند. از آنجا که این کار را هم در سکوت انجام می دهند، هنگامی که نظری از آنها می خواهید یا راجع به رابطه تان سوالی می کنید، این طور جواب می دهند: بگذار راجع به آن فکر کنم. مردها دوست ندارند جوابی به شما بدهند که اشتباه باشد. زن ها اینگونه فکر می کنند که مرد ها بعد از ساعت کار، تمام وقتشان را باید برای آن ها اختصاص دهند. در صورتی که مرد ها اینگونه فکر نمی کنند و مایل هستند بعد از ساعت کار وقت آزاد و مشغولیت خودشان را داشته باشند. مردان دوست دارند برای زمان و وقتشان خودشان بتوانند برنامه ریزی کنند. زن ها فکر می کنند مردها باید برنامه روزانه شان را با برنامه آن ها تغییر بدهند. بر فرض مثال هر وقت تماس گرفتند یا پیام فرستادند، مرد جوابگو باشد و دیدارها، قرارهای ملاقات و تفریح ها به میل خانم ها باشد. در صورتی که این رفتارها از لحاظ علم روانشناسی می تواند آسیب زننده باشد. زن ها به دلیل آنکه از حواس پراکنده و چند کاره برخوردارند، فکر می کنند که مردها هم می توانند چندین کار را انجام بدهند ولی در انجام کارها تنبلی می کنند. درصورتی که مرد ها به دلیل برنامه ریزی ذهنیشان و خاصیت شکارچی بودنشان و تمرکز بر روی یک موضوع واحد، نمی توانند مانند زن ها فکر کنند و عمل کنند. علت این امر از لحاظ علم روانشناسی و عصب شناسی به دلیل ساختار متفاوت و پینه ای مغز مردان می باشد. زن ها می توانند در آن واحد هم غذا درست کنند، هم حرف بزنند، هم حواسشان به کودکشان باشد و هم یک فیلم را دنبال کنند

زنان خود و ارزشهایشان را زیر پا گذاشته و در مقایسه با مردها، خودشان را در مقام دوم قرار می دهند زنان علاقه ها، عادت ها و فعالیت های شخصی خود را زیر پا می گذارند. رابطه خود را با آن دسته از فامیل و دوستانی که مورد علاقه مردشان نیست قطع می کنند. اگر از ترس اینکه مبادا مرد خود را از دست بدهید، حرف‌ های دل خود را با او در میان نمی‌گذارید باید بدانید بزرگ ‌ترین اشتباه زندگی خود را انجام می‌ دهید. شما در واقع در حال تخریب رابطه خود هستید. با ریختن حرف‌ های خود در دلتان و نگه داشتن آن ‌ها نمی ‌توانید تا زمان زیادی دوام بیاورید و سرانجام جایی منفجر می ‌شوید. به جای مخفی کردن نیاز‌ها، آن‌ ها را با مرد خود مطرح کنید. اجازه دهید او نیز همه خواسته‌ ها و نیازهای شما را درک و برای خوشحالی شما تلاش کند. اگر بتوانید این فکرهای مخرب را از زندگی خود دور کنید، مطمئن باشید رابطه عاشقانه زیباتری با همسرتان خواهید داشت. به فضای شخصی همسرشان احترام نمی گذارند.اگر حالش بد است یا تمایلی به صحبت کردن ندارد، او را به حال خود رها کنید و بگذارید اینطور باشد. بیشتر مردها دوست ندارند در مورد مسائلشان به روشی که خانم ها صحبت می کنند صحبت کنند. در عوض، آنها ترجیح می دهند عقب نشینی کنند و کارها را در داخل انجام دهند. این موارد برخی از اشتباهات زنان در ارتباط با مردان بود که منجر به مشکلات فراوانی در رابطه عاطفی می گردد. شما به عنوان یک زن بایستی راهکار های مختلف را در زمینه رابطه عاطفی به کار گیرید. در این زمینه بسیاری از مشاوران و کارشناسان حضور دارند تا برای رابطه شما راه حل های متناسبی را ارائه نمایند. ما نیز در مجموعه فاطمه پیوسی همراه شما خواهیم بود برای داشتن یک زندگی بهتر.

راه های جلوگیری اشتباهات زنان در ارتباط با مردان

زنان بی وقفه از خودگذشتگی و محبت یک طرفه می کنند و خواسته های خود را مطرح نمی کنند. بسیاری از زنها وقتی عاشق می شوند، ازدواج می کنند یا یک رابطه جدید را شروع می کنند آنقدر محبت می کنند و عشق می ورزند که لحظه ای درنگ و تامل نمی کنند تا ببینند خودشان هم در عوض چیزی دریافت می کنند یا نه. مهم هم نیست که این زن در چه مرحله ای از ازدواج است. در آغاز آشنایی است یا سالها از ازدواجش گذشته است. چنین زنی در هر دوره ای از عشق و زندگی مشترکش که باشد به شیوه های مختلف همین رویه را تکرار می کند. همین موضوع باعث شده تا زنان آسیب بیشتری را در هنگام پایان یک رابطه و یا در هنگام مواجه شدن با مشکلات متحمل شوند. لذا لازم است راه های جلوگیری اشتباهات زنان در ارتباط با مردان را به زنان آمورش داده و آنها از این مشکلات تا حد زیادی رهایی بخشیم. در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین راه های جلوگیری اشتباهات زنان در ارتباط با مردان خواهیم پرداخت و نکتات مهمی را در این زمینه ارائه خواهیم نمود.
سعی نکیند مرد خود را تفسیر کنید نه شما ذهن خوان هستید و نه دوستانتان. بدترین عادتی که همه ما داریم این است که فرض کنیم می توانیم طرف مقابل خود را تفسیر و یا به اصطلاح ذهن خوانی کنیم. ارتباط حیاتی ترین جز یک رابطه است. بدون ارتباط واضح، رابطه شما در سطحی ترین نقطه خود باقی می ماند. 

به صحبت های شخصی که می بینید گوش دهید وآن ها را به طور جدی در نظر بگیرید. خودتان را متقاعد نکنید که او نظرش را تغییر خواهد داد یا وقتی گفت که نمی‌خواهد رابطه داشته باشد، واقعا منظورش این نبود. بسیاری از مردان بیشتر با شریک زندگی خود ارتباط برقرار نمی کنند، زیرا ما به آنها اجازه نمی دهیم دقیقا احساس خود را بیان کنند. با این فرض که همه چیزهایی را که می خواهند بگویند می دانید، وارد گفتگو با افراد مهم نشوید، درباره آنها صحبت نکنید یا آنها را تفسیر نکنید. گوش کنید و در صورت لزوم پاسخ دهید.
عدم شناخت خود یک اشتباه رایج برای ورود به رابطه فهرستی از تمام ویژگی هایی که در یک مرد می خواهید بنویسید، ارزیابی خود را انجام دهید و مطمئن شوید که با آن معیارها هم مطابقت دارید. اگر می خواهید او از نظر مالی ثبات داشته باشد، از این موضوع سوال کنید که آیا اینطور هستید یا خیر. اگر می خواهید او در جهت رویاها و اهدافش تلاش کند، مطمئن شوید که شما هم همینطور هستید. قبل از اینکه وارد چیز جدیدی شوید، مطمئن شوید که از روابط گذشته خود بهبود یافته اید و مدتی را برای شاد بودن از تنهایی صرف کرده اید. اگر خودتان را دوست ندارید و نمی دانید چه می خواهید، چگونه می توانید انتظار داشته باشید که کسی شما را دوست داشته باشد و آنچه را که می خواهید به شما بدهد. شریک زندگی شما هرگز شما را کامل نخواهد کرد. اگر خودآگاه نباشید و خودتان را برآورده نکنید، هیچ کس دیگری نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد. شما نباید تصمیم بگیرید که با یک مرد وارد رابطه شوید، فقط به این دلیل که خوشبختی شما به او بستگی دارد. احساس خوشبختی شما نباید به رابطه با کسی متکی باشد. وقتی روی خودتان کار می کنید و مطمئن هستید که چه کسی هستید، فرد مناسب را جذب خواهید کرد.

عدم برقراری ارتباط با احساس خود و آنچه می خواهید همیشه باید قبل از جستجوی نظرات خارجی ابتدا با دوست خود صحبت کنید. در پایان روز، شما و فردی که با او قرار می گذارید تصمیم گیرندگان هستید. هیچ چیز در یک رابطه آشکار نیست. مهم است که وقتی احساس ناراحتی می‌ کنید، صحبت کنید، زمانی که چیز خاصی می‌ خواهید با او صحبت کنید، زمانی که شما را همراهی نمی کند صدایش کنید. دقیقا به او بگویید که چه احساسی دارید، بنابراین واضح است و رابطه ای ایجاد می کنید که برای ارتباط موثر ارزش قائل است. اکثر مردم می خواهند از تعارض اجتناب کنند و به دلیل ترس از طرد شدن از آسیب پذیر بودن می ترسند. من آن احساس را درک می کنم، اما فکر می کنم. چه چیزی در مورد رد شدن ترسناک است؟ مثلا اگر کسی به شما بگوید که علاقه ای به بودن با شما ندارد، آیا زندگی شما پایان می یابد و یا به طور موقت آسیب می بیند و بعد از آن به تمامی این احساسات منفی غلبه می کنید. قرار نیست شما با اما و اگرها زندگی کنید. بهتر است واقع بین باشید و تمام چیزی را که در ذهن دارید و می خواهید را با شریک عاطفی خود در میان بگذارید. در این قسمت با راه های جلوگیری اشتباهات زنان در ارتباط با مردان تا حدودی آشنا شدیم و مهم ترین آنها را مورد بررسی قرار دادیم. سعی کنید مقالات بیشتری را در رابطه با اشتباهات زنان در ارتباط با مردان مطالعه نمایید و به صورت جدی به بررسی اشتباهات زنان در ارتباط با مردان بپردازید. ما نیز در مجموعه فاطمه پیوسی شما را د راین زمینه یاری خواهیم نمود.

نکات تکمیلی در مورد اشتباهات زنان در ارتباط با مردان

همیشه در روابط عاطفی بین زوجین مشکلات و اشتباهات زیادی وجود دارد که در صورت عدم آگاهی طرفین منجر به ویرانی رابطه می گردد. در این میان زنان نقش مهم تری را ایفا می نمایند چرا که خلقت زنان به گونه ای است که عاطفه و محبت بیشتری را طلب می کنند. به همین دلیل با کمترین مشکلی در رابطه با شریک عاطفی خود رنجیده خاطر شده و ممکن است اشتباهات بیشتری را مرتکب شوند. متخصصان در بررسی اشتباهات زنان در ارتباط با مردان به این نکته دست یافته اند که اکثر این اشتباهت ریشه در احساسات زنان داشته و همین موضوع ممکن است برای آنها آزاردهنده باشد. در این قسمت مجموعه فاطمه پیوسی با ارائه نکات تکمیلی در مورد اشتباهات زنان در ارتباط با مردان شما را همراهی می نماید. تا انتهای این مقاله را مطالعه نمود تا با نکات بیشتری در رابطه با اشتباهات زنان در ارتباط با مردان آشنا شوید. چالش های رابطه بخش جدایی ناپذیری از هر رابطه عاطفی است. این چالش‌ ها نقش موثری در ایجاد یک رابطه عمیق و طولانی مدت دارند. بنابراین بهتر است مورد استقبال قرار بگیرند. طبق اطلاعات به دست آمده از تحقیقات توانایی ایجاد یک ارتباط پایدار از نوزادی و اولین تجربه‌ های کودک با پرستار ا که مرتبا نیاز او به غذا، مراقبت، گرما، محافظت، برانگیختگی و تماس اجتماعی را برآورده می‌¬کند، آغاز می شود. این روابط با الگوی هم ذات پنداری با دیگران عجین شده است. بنابراین اگر نوزاد در کنار مادر خود باشد، از نظر روانی رشد بهتری را تجربه خواهد کرد. شکست یا موفقیت روابط ما در بزرگسالی به دلایل مختلفی اتفاق می‌ افتد. هر چند دوران کودکی نقش به سزایی در شکل‌ گیری ارتباطات ما در بزرگسالی دارد. اما تمامی این دلایل به دوران کودکی مرتبط نیست. اکثر افراد باید تلاش کنند تا مهارت های مورد نیاز برای رشد و بهبود روابط عاشقانه را به دست آورند. بنابراین باید با آغوشی باز به سمت چالش های رابطه بروند. زیرا عواملی که رابطه را تهدید می کنند، در صورتی که به درستی شناسایی نشوند، منبع درد و رنج شدید روانی خواهند بود.

اوقات خوبی را با هم سپری کنید شما هنگامی عاشق یکدیگر می شوید که به یکدیگر نگاه می کنید و به صحبت های هم گوش می دهید. اگر همچنان طبق همان روش های دقیق توجه و گوش دادن ادامه دهید، می توانید تجربه عاشق شدن را در طولانی مدت حفظ کنید. احتمالاً خاطرات خوبی از زمانی که برای اولین بار با عشقتان قرار ملاقات داشته اید را به خاطر دارید. آن زمان همه چیز جدید و هیجان انگیز به نظر می‌رسید و شما احتمالاً ساعت ها صرف چت کردن با هم و یا ارائه چیزهای جدید و مهیج کرده اید. با این حال، هرچه زمان می گذرد، خواسته های شغلی، خانوادگی، سایر تعهدات و نیازهایی که همه ما داریم، می تواند یافتن زمانی برای با هم بودن را دشوارتر کند. بسیاری از زوجین دریافته اند که تماس چهره به چهره در اوایل آشنایی آن ها به تدریج جای خود را به متن های عجولانه، ایمیل ها و پیام های فوری می‌ دهد. هر چند ارتباطات دیجیتال برای برخی اهداف عالی است، اما همانند ارتباط رو در رو بر مغز و سیستم عصبی شما تاثیر مثبتی نمی گذارد. ارسال متن یا پیام صوتی به شریک زندگی خود و گفتن دوستت دارم بسیار خوب است، اما اگر به ندرت به او نگاه می کنید یا وقت دارید کنار هم بنشینید، وی همچنان احساس می کند که او را درک نمی کنید یا از او قدردانی نمی کنید. به این ترتیب به عنوان یک زن و شوهر از هم فاصله می گیرید.

آسان نیست که همیشه درمورد آنچه که نیاز دارید صحبت کنید. مثلا، بسیاری از ما وقت کافی را به فکر کردن در مورد آنچه واقعا در رابطه برای ما مهم است سپری نمی‌ کنیم. حتی اگر بدانیم که به چه چیزی احتیاج داریم، صحبت در مورد آن باعث می شود احساس آسیب پذیری، خجالت و حتی شرمندگی کنیم. اما از دیدگاه شریک زندگی تان به آن نگاه کنید. فراهم کردن آسایش و درک فردی که دوستش دارید، یک لذت است نه یک اجبار. اگر مدت زیادی است که یکدیگر را می شناسید، ممکن است تصور کنید که شریک زندگی شما آنچه که فکر می کنید و آنچه شما نیاز دارید را می داند. با این حال، او ذهن خوان نیست. اگر چه ممکن است پارتنرتان ایده ای در مورد نیازها و تمایلاتتان داشته باشد، اما بیان آن ها برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی بسیار سالم تر است. شریک زندگی شما ممکن است به چیزی فکر کند که ممکن است مورد نیاز شما نباشد. علاوه بر این، مردم تغییر می کنند و به عنوان مثال آنچه شما پنج سال پیش به آن نیاز داشتید و می خواستید، ممکن است اکنون بسیار متفاوت باشد. بنابراین به جای اینکه اجازه دهید همسرتان مرتبا اشتباه حدس بزند و کینه، سو تفاهم یا عصبانیت ایجاد شود، عادت کنید که دقیقا آنچه را که لازم دارید به او بگویید. همه زوجین بحث می کنند و این اشکالی ندارد. اما گاهی اوقات زوجین سعی می کنند تمام تقصیرات را گردن طرف مقابل بیندازند و ثابت کنند حق با آنها ست. یکی از ویژگی های رابطه سالم این است که طرفین به این نتیجه برسند که مهم نیست حق با چه کسی است. وقتی زن و شوهر از این رقابت خارج شوند و در جهت سالم تر تلاش کنند به درک بهتری از دیدگاه های یکدیگر می رسند. بدین ترتیب امکان حرکت، درک و بینش و از همه مهم تر ارتباطات سالم را فراهم می شود.

سخن پایانی

 اگر می‌ خواهید در زندگی مشترک‌ تان موفق باشید، به آدم‌های اطراف‌ تان خوب نگاه کنید. چه خصوصیاتی در زنان دیگر وجود دارد که همسرتان از آنها بیزار است و چه ویژگی‌ هایی را در زنان دیگر تحسین می‌ کند؟ مطمئن باشید اگر آن خصوصیات منفی را حذف کنید و چند قدم به آن ویژگی‌ های تحسین‌ شدنی نزدیک‌ تر شوید، همسرتان حتما قدر شما و تلاش‌های‌ تان را می داندو شما و زنان دیگر را به یک چشم نمی‌ بیند. قطعا شناخت ویژگی های همسر می تواند یکی از راه های جلوگیری اشتباهات زنان در ارتباط با مردان باشد. سعی کنید با شناخت اشتباهات زنان در ارتباط با مردان از بسیاری از مشکلات در رابطه عاطفی خود جلوگیری نمایید. در این زمینه اگر تصور می کنید که توانایی کافی ندارید می توانید از یک مشاور کمک بگیرید. ما نیز در مجموعه فاطمه پیوسی آماد ایم تا بهترین نکات را برای داشتن یک زندگی بهتر و ایده آل به شما عزیزان ارائه نماییم. برای دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید