سبد خرید
فاطمه پیوسی

همسر درون گرا

همسر درون گرا

موضوعات مهم آموزش

همسر درون گرا کیست

درون گرایی چیست؟ ویژگی‌های یک فرد درون گرا کدامند؟

بدون شک جمله‌ فلانی فردی درون گراست را بسیار شنیده ‌اید. حتی شاید برای آشنایان و نزدیکان خود هم صفت درون گرا را بارها به کار برده ‌اید.

اما به راستی معنی این عبارت چیست؟به چه کسانی درون گرا می‌ گوییم؟ درون گرایی به چه معناست؟ افراد درون گرا چه ویژگی ‌هایی دارند و چگونه می ‌توان آن ‌ها را شناخت؟

این ‌ها سؤالاتی هستند که احتمالا تا کنون به ذهن شما خطور نکرده ‌اند. درون گرایی و برون گرایی دو سر طیف یک نوع شخصیت هستند. معمولا بیشتر انسان ‌ها در جایی بین این دو قرار دارند. حدود بیست و پنج تا چهل درصد افراد درون گرا هستند و با وجود این که درون گرا ها درصد بالایی از انسان ‌ها را تشکیل می ‌دهند، اما تصورات غلط بسیاری درباره‌ آن ‌ها وجود دارد. در این مطلب به طور مفصل به معرفی این ویژگی شخصیتی می ‌پردازیم. تا انتهای مقاله همسر درون گرا با ما همراه باشید.

درون گرایی چیست؟ درون گرایی یکی از مهم ‌ترین ویژگی ‌های شخصیتی است که در بسیاری از تئوری ‌های شخصیت ‌شناسی از آن اسم به میان می ‌آید. افراد درون گرا علاقه چندانی به تعامل با دیگران ندارند و در تنهایی خودشان راحت ‌اند.

علل درون گرا بودن همسر، برای این که بدانید چرا بعضی افراد درون گرا و برخی دیگر برون گرا هستند، باید فیزیولوژی بدن خود را به خوبی بشناسیم. نحوه‌ پاسخ دادن بدن شما به محرک ‌های بیرونی یک عامل تعیین کننده‌ مهم در تعیین ویژگی ‌های شخصیتی شما هستند. اگر بخواهیم در فیزیولوژی بدن دقیق شویم، باید به سیستم فعال کننده‌ شبکیه، رتیکولار بپردازیم. نورون‌ هایی در سیستم فعال کننده‌ رتیکولار وجود دارند که بیداری و خواب شما را تنظیم و کنترل می ‌کنند. این سیستم همچنین در کنترل میزان اطلاعات دریافتی در هنگام بیداری و هوشیاری هم نقش دارد. در مورد علل درون گرایی نظریه ‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه نظریه هانس آیزنک را بررسی می ‌کنیم که بسیار به شما کمک می کند که همسر درون گرا را بشناسید.

نظریه هانس آیزنک

طبق نظریه‌ برانگیختگی هانس آیزنک، افراد در حالت‌ های مختلفی برانگیخته می ‌شوند. این دسته ‌بندی تقریبی عبارت است از، پانزده درصد مردم نقطه‌ تحریک ‌پذیری پایینی دارند و در سطوح پایینی از تحریک شدن قرار می ‌گیرند. هفتاد درصد مردم در میانه‌ این طیف قرار دارند. پانزده درصد مردم نقطه‌ تحریک ‌پذیری بالایی دارند و در سطوح بالایی از تحریک شدن قرار می ‌گیرند. طبق نظریه‌ آیزنک، درون گرا ها افرادی هستند که نقطه تحریک پذیری بالایی دارند. در واقع این افراد تمایل به تحریک پذیری بیشتری دارند. از آن جایی که درون گرا ها سطوح بالایی از تحریک‌ پذیری را تجربه می ‌کنند، تمایل به انجام فعالیت ‌هایی دارند که کمتر آن ‌ها را در معرض تجربه‌ تحریک‌ شدن قرار می ‌دهد. این افراد نسبت به سایرین، نسبت به محیط اطراف خود هوشیارتر هستند و داده ‌های بیشتری را دریافت می ‌کنند. در تنهایی و انزوا بودن، آنان را از دریافت و پردازش حجم زیادی از اطلاعات دور می ‌کند. از این ‌رو افراد درون گرا سعی می‌ کنند به خلوت خود پناه ببرند تا در جمع و در معرض تحریکات قرار بگیرند.

تیپ شخصیتی برون گرا و درون گرا، صفات برون گرایی و درون گرایی یک بعد اصلی در برخی از تئوری ‌های شخصیتی انسان است. اگر می‌ خواهید بدانید که درون گرا یا برون گرا هستید، باید به علایق و توجهات خود تمرکز کنید. توجه شما به چه چیزی جلب می ‌شود و انرژی خود را چگونه به دست می ‌آورید؟ آیا دوست دارید در دنیای بیرونی و در ارتباط با مردم باشید برون گرایی یا بیشتر اوقات خود را در دنیای درونی خودتان درون گرایی بگذرانید؟ برون گرا ها تمایل به بروز رفتارهای خارجی، گفتگو و حالت پرانرژی دارند، در حالی که درون گراها رفتار های منزوی ‌تر و انفرادی‌ تر را از خود بروز می ‌دهند.

ویژگی های تیپ شخصیتی برون گرا، افراد برون گرا از درگیری فعال در وقایع و داشتن فعالیت ‌های مختلف انرژی زیادی دریافت می‌ کنند. برون گرا ها وقتی در جمع بوده و عده زیادی در اطراف شان هستند، هیجان ‌زده می‌ شوند و دوست دارند به دیگران نیز انرژی دهند. افراد برون گرا دوست دارند در اتفاقات مختلف حضور داشته باشند و به دیگران برای رفع مشکل شان کمک کنند. افراد برون گرا در اغلب موارد دوست دارند راجع به مشکل شان صحبت کنند تا بتوانند مشکل شان را رفع کنند.

وقتی دو انسان درون گرا و برون گرا ازدواج می‌ کنند، باید بدانند ممکن است هرگز به توافق نرسند اما باید سعی کنند که برای انجام امور مختلف به تعامل برسند، چند نکته اساسی که زوجین برون گرا و درون گرا باید رعایت کنند. یک دیگر را آزاد بگذارند، باید به شرایط شخصیتی یک دیگر واقف باشند و در بروز احساسات از فشار آوردن بیش ازحد بر یک دیگر خودداری نمایند. برنامه ریزی دقیق داشته باشند، این زوجین باید از قبل برای تمامی برنامه ‌های خود برنامه ریزی کنند و به برنامه پایبند باشند. به طور مثال باید بدانند که چند بار در ماه به مهمانی می ‌روند و چند روز در ماه مهمان دارند. به یک دیگر فرصت دهند، ممکن است همسر درون گرا بخواهد ساعت زیادی تنها باشد. در این صورت همسر برون گرا هم باید فرصت به او بدهد اما در عین حال به تلاشش برای برقراری ارتباط با همسرش ادامه دهد .

متعادل باشند، درون گراها حتما باید قبل از انجام هر کاری تامل کنند، بحث را به تعویق بیندازند و آن را به زمان دیگری موکول کنند. درون گرا ها نیز عادت به تامل زیاد ندارند و اهل عمل هستند. در نتیجه هردو طرف باید سعی کنند یکدیگر را درک کنند. درون گراها باید بدانند که همسر برون گرا تحمل اینکه مدت‌ها در انتظار بماند تا مساله حل شود، ندارد. در واقع برون گرایی و درون گرایی دقیقا یک حالت افراط و تفریط است، بهتر است بعد از ازدواج هر دو طرف سعی کنند متعادل باشند. شوهر برون گرا با زن درون گرا، شاید در نگاه اول فکر کنید که اگر این طوری باشد، خیلی هم ایرادی ندارد. حتما فکر می ‌کنید اگر مرد که سرپرست خانواده است برون گرا باشد به این دلیل که اهل معاشرت است، احتمال پیشرفتش در مسائل شغلی بیشتر است و مشکلی برای آن خانواده به وجود نمی ‌آید و اهمیتی ندارد که همسرش درون گرا باشد. برخی می ‌گویند این که زن درون گرا باشد فوقش این است که در مهمانی کمتر صحبت می‌ کند و یا به جای اشتغال در بیرون، خانه ‌داری می‌ کند. اگر چه مشکلات این نوع ازدواج کمتر از حالتی است که زن برون گرا و مرد درون گرا باشد، اما مسئله اینقدر ها هم که فکر می ‌کنید، ساده نیست، در هر صورت دو نفر باید سعی کنند یک دیگر را درک کنند تا بتوانند زندگی خوبی داشته باشند. امیدواریم که توانسته باشیم تا به اینجای مقاله همسر درون گرا و در قسمت همسر درون گرا کیست اطلاعاتی مفیدی را به شما عزیزان ارائه کرده باشیم. در قسمت بعدی این مقاله رفتار با همسر درونگرا را شرح خواهیم داد.

رفتار با همسر درونگرا

در این قسمت از مقاله همسر درونگرا از فاطمه پیوسی قصد بررسی رفتار با همسر درونگرا را برای شما کاربران عزیز داریم. بسیاری از زوج ها به علت شباهت ‌های فراوانی که دارند به هم علاقمند می ‌شوند، اما دسته دیگری نیز هستند که مجذوب تیپ شخصیتی کاملا متضاد خودشان می ‌شوند. فردی که بتواند مکمل آن ‌ها باشد و از این طریق آرامش را برایشان به ارمغان آورد. اما بدون شک تفاوت‌ های شخصیتی در رابطه عاطفی می ‌تواند چالش‌ های فراوانی برای زوج ایجاد کند. این ویژگی شخصیتی از بدو تولد وجود دارد و به مرور زمان تغییر چندانی نمی ‌کند. درک بهتر این ویژگی شخصیتی میزان رضایت از زندگی زناشویی را افزایش می‌ دهد. در ادامه نکاتی کلیدی برای نحوه رفتار با همسر درونگرا را بیان می ‌کنیم. پس در ادامه مقاله همسر درون گرا همراه ما باشید. به همسر درون گرا فرصتی برای خلوت کردن با خود بدهید، اگر به شدت برون گرا باشید، احتمالا حتی معنای خلوت کردن با خود را متوجه نمی‌ شوید. چون افراد برون گرا با بودن در کنار دیگران تجدید قوا می‌ کنند، اشخاص معاشرتی بیشترین وقت ممکن از زندگی خود را به روابط و تعامل با اطرافیان شان اختصاص می ‌دهند. بنابراین زن برون گرایی که با یک همسر درون گرا ازدواج کرده است، باید به خاطر بسپارد که نیاز همسرش برای معاشرت کردن و شرکت در اجتماع به اندازه نیاز خودش نیست. افراد درون گرا نیز عاشق هم نوعان خود هستند و به آن‌ ها اهمیت می‌ دهند، اما برای تجدید قوا کردن و شارژ کردن خودشان نیاز به تنهایی دارند. این خلوت کردن نقش بسیار مهمی در زندگی اشخاص درونگرا دارد و از این مدت تنها بودن با خود، انرژی و نیرویی را کسب می ‌کنند که برای ارتباط برقرار کردن با دیگران به آن نیاز دارند. در اختیار داشتن فضا و زمانی برای تنها بودن با خود نه تنها برای اشخاص درون گرا مهم است، بلکه برای حفظ سلامتی آن ها نیز ضروری است. اما مشکل این جا است که به زبان آوردن این درخواست در زندگی زناشویی که عزیزم، میشه چند دقیقه با خودم خلوت کنم. بی ‌ادبانه به نظر می‌ آید و باعث جریحه‌ دار شدن احساسات طرف مقابل می شود. اگر برون گرا هستید، از شنیدن چنین درخواستی ناراحت شوید و آن را بی ‌ادبی تلقی نکنید، چون این درخواست صرفا نشانه این است که همسرتان برای تجدید قوا نیاز به تنهایی دارد. بنابراین با علم به اهمیت خلوت کردن با خود برای همسر درونگرا هر روز آگاهانه ترتیبی بدهید که شوهرتان مدتی با خودش تنها باشد. برنامه‌ ای تهیه کنید که هر دو طرف بتوانید عشق را به زبان خاص خودش و متناسب با خصوصیات شخصیتی خود درک کنید.

برای مشارکت بیشتر در موقعیت های اجتماعی به همسر درون گرا کمک کنید، با هم فکری یک دیگر به راه ‌هایی فکر کنید که با استفاده از برون گرایی ذاتی خود بتوانید شرایطی را فراهم کنید که شوهر درونگرایتان از موقعیت‌های اجتماعی مختلف لذت بیشتری ببرد. اگر آشنا شدن با افراد جدید برای همسرتان خجالت ‌آور است (البته تمام درون گرا ها این قدر خجالتی نیستند) می ‌توانید با انجام معارفه بین همسرتان و دیگران در گروه‌ های مختلف، روند آشنایی را برای همسرتان راحت ‌تر کنید. به شخصیت او و مرزهایش احترام بگذارید، به حد و مرزهایی که همسر درون گرا شما برای موقعیت ‌های اجتماعی مختلف تعریف کرده است، احترام بگذارید. چون میزان درون گرا و برون گرا بودن ریشه در بیولوژی هر فرد دارد، شوهرتان احتمالا همواره ترجیح می دهد که تنها یا در گروه‌ های اجتماعی کوچک تر باشد. اگر همسرتان علیرغم تلاش شما برای معرفی کردنش به دیگران همچنان در جمع معذب و ناراحت بود، برای معاشرت کردن او با دیگران و شرکت در جمع اصرار نکنید. برنامه های تان را با او از قبل در میان بگذارید، اگر فرد برون گرایی باشید، مطمئنا دعوت کردن چند نفر از دوستان به خانه برای تان عادی است. اما اگر همسر درون گرا داشته باشید، مدتی قبل از این مهمانی باید او را در جریان بگذارید تا خودش را آماده کند. ده دقیقه فرصت برای آماده شدن مردی که از بودن در جمع خجالت می ‌کشد و معاشرتی نیست، اصلا کافی نیست. اگر با مرد برون گرایی ازدواج کرده‌ اید، در نحوه برخورد با همسرتان باید به خاطر بسپارید که او از نظر معاشرت کردن با دیگران مانند شما راحت و خودمانی نیست. آن چیزی که به نظر شما راحت و ساده می‌آید، برای همسر درون گرا شما یک اتفاق مهم است که انرژی زیادی را از او می ‌گیرد. چنانچه با جمعی از دوستان تان سرزده وارد خانه شوید یا فقط چند دقیقه قبل از مهمانی با یک پیامک او را باخبر کنید، شوهرتان این طرز برخورد را علامت بی ‌احترامی یا بی ‌ملاحظگی شما تلقی می ‌کند. خودتان چطور. شاید مشکلی با تنهایی بیرون رفتن ندارید، اما از جو سرد و بیروح خانه متنفرید. یا این که ترجیح می‌دهید شوهر درونگرایتان خانه بماند تا این که راضی شود تا با شما بیرون بیاید و دائماً قیافه معذب و ناراحت به خودش بگیرد. در ادامه مطلب رفتار همسر درون گرا با ما همراه باشید. شاید لازم است بدانید که چند بار در هفته یا ماه می‌توانید دوستانتان را به خانه دعوت کنید، بدون آن که این دورهمی‌های دوستانه باعث ناراحتی و آزاد همسرتان شود، البته اگر پاسخ همسرتان هرگز بود، زیر بار نروید. لازم نیست از نیازهای خودتان صرف نظر کنید، در عین حال که به نیازهای همسر درون گرا خود احترام می گذارید، نباید به او اجازه بدهید که به نیازها و خواسته‌ های شما بی ‌احترامی کند و آن‌ ها را ندیده بگیرد. حق مسلم شما است که گاهی بگویید: برام خیلی مهمه که با من به این مهمونی بیای. یا میدونم که به تنهاییت نیاز داری، ولی راضی نیستم که هر روز بعدازظهر به غار تنهاییت پناه میبری و توجهی به من نمی کنی. باید یه راهی پیدا کنیم که هم تو راضی باشی، هم من. به خاطر داشته باشید که سازگاری و سازش بین زن و شوهر یک جاده دوطرفه است.

بر شباهت‌ ها تاکید کنید، ممکن است شما با همسر درون گرا در خیلی از جنبه ‌ها متفاوت باشید، ولی مسلما جنبه‌ های مشترک زیادی هم خواهید داشت. سعی کنید بجای تضاد ها بر اشتراکات تمرکز کنید و از آن ‌ها برای نزدیک تر شدن وصمیمی تر شدن با همسرتان کمک بگیرید. خصوصیاتی را به یاد بیاورید که باعث شد یک دل نه صد دل عاشق شوهرتان بشوید. متمرکز شدن بر روی این محاسن کنار آمدن با آن دسته از تفاوت ‌های شخصیتی را که رابطه ‌تان را به چالش کشیده است، آسان‌ تر می ‌کند. نحوه برخورد با همسر درون گرا در هنگام تنش و دعوا، نحوه مدیریت مکالمات در هنگام اختلاف، حجم بالای احساسات و تخلیه‌های احساسی پرسروصدای همسر برون گرا شریک درونگرایش را به ستوه می ‌آورد، باید به فرد درون گرا فرصت داد تا خودش را قبل از آن که وارد بحث ‌های حساس شود، آماده کند. واقعیت این است که به نظر بسیاری از برون گرا ها حل مسئله، مدیریت اختلافات و ناسازگاری ‌ها و تصمیم گیری از جمله فرایند هایی است که برای حل و فصل آن ‌ها فقط باید درباره ‌شان صحبت کرد. به زبان آوردن مشکلات و تشریح موقعیت به صدای بلند به افراد برون گرا کمک می‌کند تا اطلاعات را هضم کنند و به نتیجه برسند. اما به عنوان یک برون گرا نباید از یاد ببرید که همسر درون گرا همواره این طور فکر نمی ‌کند. بسیاری از درون گرا ها ترجیح می ‌دهند که قبل از حرف زدن درباره مشکلی به دقت درباره آن فکر کنند درونگرا ها مشکلات را درونی ‌سازی می ‌کنند تا بهتر بتوانند آن ها را در خلوت خودشان هضم کنند. بعضی درون گرا ها حتی نیاز دارند تا مدتی از همسرشان فاصله بگیرند تا قبل از صحبت کردن درباره مشکلات، فرصتی برای فکر کردن پیدا کنند. بنابراین دفعه بعد که مشکلی یا مشاجره ‌ای در رابطه ‌تان پیش آمد، حتما این تفاوت ‌های کلیدی بین درون گرا ها و برون گراها را به خاطر داشته باشید، در غیر این صورت مشاجره ‌تان تبدیل به بازی موش و گربه ‌ای می ‌شود که یک نفر سعی دارد تا همه چیز را با حرف زدن حل کند و دیگری هنوز برای گفتگو آماده نیست.اگر با یک درون گرا ازدواج کرده‌ اید، این نکته را ملکه ذهن تان کنید که قبل از صحبت کردن درباره یک مشکل باید به همسرتان فرصت فکر کردن بدهید. این آزادی را به همسرتان بدهید تا قدری از موقعیت فاصله بگیرد، به این منظور که بعد از بررسی ‌ها و تفکرات او بتوانید بکنار یک دیگر بنشینید، مشکلات را تجزیه و تحلیل کنید، با هم تبادل نظر کنید و راه‌ حل مناسبی را با هم فکری یک دیگر پیدا کنید. اما اگر همسرتان از این گلایه دارد که چرا مسائل مهم زندگی را نادیده نمی‌ گیرید، این شکایت بیجای او مشکل شما نیست، شما کاری را که لازم است، انجام می دهید.

مرد ایده ال از نگاه زنان

مرد ایده ال زنان ویژگی هایی دارد که باعث جذب شده بانوان به سمت آنان می شود گاهی اوقات تنها یک تکیه گاه مطمئن بودن برای یک زن در زندگی مشترک بسیار مهم و اساسی می باشد. مرد ایده ال از نگاه زنان را باید با توجه به خصوصیات ظریف آنان بررسی نمود.
در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

اطلاعات بیشتر

به همسرتان بگویید که فرار کردن از یک مشکل به معنای حذف کردن آن مشکل نیست و با پاک کردن صورت مسئله، مسئله حل نمی شود. در ادامه مقاله همسر درون گرا مباحث بیشتر را در مورد رفتار با همسر درونگرا را برای شما کاربران عزیز سایت فاطمه پیوسی شرح خواهیم داد. گاهی مسئله درون گرایی یا برون گرایی نیست، تمایل نداشتن برای یافتن راه‌ حل تامین نیازهای یک دیگر و رسیدن به سازش به درون گرایی یا برون گرایی مربوط نمی شود و از مشکلات مرتبط با زندگی زناشویی نشأت می‌ گیرد. اگر خواسته حقیقی خود را از صمیم قلب بیان کرده ‌اید و همسرتان از این که حداقل نیمی از راه را برای برآوردن خواسته ‌تان طی کند، خودداری می کند، مشکل تان فراتر از برون گرا بودن شما یا درون گرا بودن همسرتان است. چون من درونگرا هستم. مجوزی برای نادیده گرفتن تمام خواسته‌ های شریک زندگی نیست، اگر همسر درون گرا شما بودنش را دستاویزی برای فرار کردن از شما کرده و به این بهانه از انجام دادن تمام خواسته ‌هایتان سرباز می زند و تمایلی به بحث درباره موضوعات مهم و حل اختلافات ندارد، مشکل تان فراتر از درون گرایی و برون گرایی است. اگر با شرایط زیر مواجه هستید، مشکل از رابطه ‌تان است. نیاز همسرتان برای تنها ماندن پایانی ندارد. باید به شوهرتان التماس کنید تا قدری به شما توجه کند. همسرتان غالبا از شما کناره می‌ گیرد و توجهی به صحبت ‌های تان ندارد. ممکن است در راه رسیدن به قلب ماجرا و یافتن ریشه مشکل حرف ‌هایی را بشنوید که شنیدن آن ‌ها به هیچ وجه خوشایند نباشد، اما اگر واقعا می ‌خواهید مشکل را کشف کنید و راه‌ حلی برای آن پیدا کنید، باید خودتان را برای این ناملایمات آماده کنید. همانطور که افراد درون گرا مجاز نیستند که درون گرا بودن خود را به بهانه ‌ای برای نادیده گرفتن نیاز های همسرشان تبدیل کنند، شما نیز از نسبت دادن تمام مشکلات زندگی زناشویی به اختلاف شخصیتی درونگرا، برون گرا راه به جایی نخواهید برد. اگر به تازگی با مردی آشنا شده ‌اید که درون گرا است و در رابطه ‌تان به مشکلات زیادی برخورد کرده ‌اید، بهتر است این هشدار را جدی بگیرید و شانس خودتان را با مرد دیگری امتحان کنید.

در صورت لزوم به مشاوره مراجعه کنید، چنانچه نمی ‌توانید با شوهر درون گرایتان رابطه موثری برقرار کنید، بهتر است به مشاور ازدواج مراجعه کنید. ارتباط موثر شرط اصلی رضایت‌ بخش بودن زندگی زناشویی است. با توجه به پژوهش ‌های انجام شده در زمینه تفاوت‌ های مربوط به سبک‌ های ارتباطی بین اشخاص درون گرا و برون گرا، این اختلاف شخصیتی می ‌تواند زمینه ‌ساز مشکلات بسیاری در زندگی مشترک باشد. مشاوره به همسران کمک میکند تا روش ‌های هوشمندانه و ظریفی را برای ارتباط برقرار کردن با یک دیگر پیدا کنند و مشاجره ‌ها و ناسازگاری ‌ها را به روشی موثر حل کنند. ازدواج با همسر درون گرا برای هر دو نفر مزایا و همچنین معایبی ممکن است به همراه داشته باشد. اگر یک زن برون گرا هستید برای تعامل مناسب برای رفتار با همسر درون گرا لازم است به او فرصتی برای خلوت کردن با خود بدهید و به شخصیت او و مرزهایش احترام بگذارید. برنامه‌های تان را با او از قبل در میان بگذارید، برای مشارکت بیشتر در موقعیت ‌های اجتماعی به او کمک کنید و درمورد نیازهای تان با هم صحبت کنید.برای مدیریت مکالمات در هنگام اختلاف و حل اختلاف نظرها، به او فرصتی برای فکر کردن و تجزیه تحلیل مسئله بدهید، اما اگر می ‌خواهد به طور کلی مسئله را نادیده بگیرد، از او درخواست کنید برای حل مشکل همکاری کند و سکوت اختیار نکند. اگر فکر می ‌کنید مسئله درون گرایی یا برون گرایی نیست، پس لازم است بر مهارت ‌هایی ارتباطی بیشتر تمرکز داشته باشید و در صورت لزوم به مشاوره مراجعه کنید. امیدواریم که تا به اینجای مقاله همسر درون گرا و مبحث رفتار با همسر درونگرا از سایت فاطمه پیوسی توانسته باشید اطلاعت مفیدی را دریافت کرده باشید. در قسمت بعدی این مقاله مطلب محاسن همسر درون گرا را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

محاسن همسر درون گرا

در این قسمت از این مقاله قصد داریم برای کاربران عزیز سایت فاطمه پیوسی اطلاعاتی را در مورد محاسن همسر درون گرا ارائه کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید. درون گرا بودن شما به معنای خجالتی بودن یا ابتلا به اختلال اضطراب اجتماعی نیست. درون گرایی نوعی ویژگی شخصیتی است که در آن فرد به‌ جای این که خود را در معرض محرک‎ های احساسی خارجی قرار دهد به عواطف درونی خود توجه می‎ کند. اغلب اوقات، افراد درو ن گرا و برون گرا دو قطب مخالف هم دیده می ‎شوند، ولی در حقیقت اکثر افراد از نظر شخصیتی در جایی بین این دو تیپ شخصیتی قرار می‎ گیرند. افراد درون ‌گرا شنونده ‌های خوبی هستند، یکی از محاسن همسر درون گرا این است که شنونده‌ های خوبی هستند. بث بوئلو، نویسنده‌ کتاب کارآفرین درون‌گرا توانایی های خود را تقویت کنید و در شرایط خود موفقیت را به دست آورید. با توجه به این که خود را فردی درون ‌گرا می‌ داند، در این باره می‌ گوید ما همسر درون گرا همان دوست یا همکاری یا همسری هستیم که هنگام غم و شادی شما گوش شنوای خوبی برای تان خواهیم بود. ما می ‌توانیم به صحبت‌ های شما گوش دهیم و با درک کامل، در غم یا شادی ‌هایتان شریک شویم. بدون این که سعی کنیم رشته کلام را به دست بگیریم و راجع به خودمان حرف بزنیم. افراد برون ‌گرا، هنگام صحبت با دیگران ترجیح می‌دهند به سرعت وارد بحث شوند. آن ‌ها در مقایسه با کسانی که درون‌ گرا هستند، زمان کمتری را صرف فکر کردن به حرف‌ های طرف مقابل شان می‌ کنند. البته این بدین خاطر نیست که خود خواه هستند یا به طرف مقابل شان اهمیت نمی ‌دهند. بلکه این تفاوت آن ‌ها به دلیل رویکرد شان هنگام گفت‌وگو است. آن ‌ها تمایل دارند رویکردی تعاملی داشته باشند، در بحث شرکت کنند و از این طریق به نتیجه برسند. از طرف دیگر، همسر درون گرا ترجیح می ‌دهند اطلاعات به دست آمده از صحبت ‌های طرف مقابل را در ذهن شان پردازش کرده و به آن‌ ها فکر کنند. این خصوصیت آن ‌ها را به شنونده‌ های خوبی تبدیل می ‌کند. شنونده ‌هایی که بعد از درک صحبت‌ های طرف مقابل، قادر خواهند بود با دقت و ملاحظه، نظرات شان را در جواب صحبت‌ های او در اختیارش قرار دهند. افراد درون ‌گرا قبل از حرف زدن درمورد آن فکر می ‌کنند این را هم می توان یکی از محاسن همسر درون گرا باشد که در ادامه مقاله همسر درون گرا در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

این مسئله به اثبات رسیده که افراد درون‌ گرا، تمایل زیادی به صحبت کردن ندارند و بیشتر ترجیح می ‌دهند به صحبت‌ های طرف مقابل شان گوش کنند. البته وقتی تصمیم می ‌گیرند حرفی بزنند، با دقت و هوشمندی بهترین کلمات را انتخاب می ‌کنند. کسی که در زمره افراد درون ‌گرا قرار دارد، تنها وقتی صحبت می ‌کند که واقعا حرفی برای گفتن داشته باشد. به همین خاطر افراد درون‌ گرا، هنگام صحبت کردن، تأثیر بیشتری روی طرف مقابل شان می ‌گذارند. باید این مسئله را در نظر گرفت که درون ‌گرایی باعث می ‌شود افراد قبل از این که صحبت کنند، زمان زیادی را صرف فکر کردن کنند. این مسئله در جلسات کاری که در آن ‌ها هر کس باید به سرعت ایده هایش را با دیگران در میان بگذارد، ممکن است باعث دردسر شود. برای این که جلوی هر مشکلی گرفته شود، بهتر است همسر درون گرا قبل از حضور در چنین جلساتی تصمیم بگیرند صحبت ‌هایشان را به عنوان اولین نفر بیان کنند و قبل از آن راجع به این مسئله فکر کرده باشند. زیرا اگر گفت‌وگو میان افراد حاضر در جلسه پیچیده و رقابتی شود، ممکن است نتوانند افکارشان را جمع‌وجور کنند. در نهایت ممکن است نتوانند ایده ‌هایی که در ذهن داشتند را به زبان بیاورند. به همان اندازه که انتخاب هوشمندانه کلمات در جلسات حضوری اهمیت دارد، در فضای مجازی هم می ‌تواند نتایج مثبتی به دنبال داشته باشد. افرادی که درون‌ گرا هستند، در مقایسه با برون ‌گرا ها حضور مؤثرتری در فضای مجازی دارند. زیرا از نشان دادن واکنش ‌هایی که روی آن فکر نکرده ‌اند و عواقبش را در نظر نگرفته ‌اند، اجتناب می ‌کنند. به طور معمول کاربران شبکه های اجتماعی بدون فکر کردن درباره موضوعات مختلف اظهار نظر می ‌کنند و کامنت می ‌گذارند. این در حالی است که درون ‌گرا ها چنین کاری انجام نمی‌ دهند و هوشمندانه عمل می‌ کنند. درون ‌گرایی سبب هوشیاری و توجه بیشتر می ‌شود، همسر درون گرا در مقایسه با دیگران، هوشیاری و توجه بیشتری به محیط اطراف خود دارند. برخی از نویسندگان از این مهارت با عنوان ابرنیروی همسر درون گرا یاد می ‌کنند. وقتی دیگران در حال صحبت با یک دیگر هستند، به هیچ عنوان حواس شان به اطراف نیست. اما فرد درون ‌گرا که اصولا ساکت است، حواس جمع ‌تری دارد و به مسائلی فکر می ‌کند که دیگران توجهی به آن ‌ها ندارند. شاید وقتی فرد درون‌ گرا را در جلسه ببینید که ساکت و بی‌صدا نشسته است، تصور می ‌کنید ذهنش جای دیگری مشغول است. اما در حقیقت افکار او غرق در صحبت ‌هایی است که ردوبدل می ‌شوند و با هوشمندی و رویکردی منتقدانه، آن‌ها را تحلیل می ‌کند. علاوه بر آن، همسر درون گرا این توانایی را دارند که رفتار حاضرین یک جلسه یا جمع را زیرنظر بگیرند. همسر درون گرا در مقایسه با دیگران، با دقت بیشتری زبان بدن و حالات چهره حاضرین جمع را زیر نظر می‌ گیرند. پس به احتمال زیاد پی به مسائلی خواهند برد که از دید دیگران پنهان خواهد ماند. این خصوصیت همسر درون گرا باعث می‌ شود تا مهارت بیشتری در روابط بین فردی داشته باشند.

تا به اینجا تعدادی از محاسن همسر درون گرا را برای تان بیان کردیم. در ادامه نیز از محاسن همسر درون گرا بیشتر صحبت خواهیم کرد. همسر درون گرا به خوبی می ‌توانند خصوصیات درون ‌گرایی را در افراد دیگر تشخیص دهند. آن ‌ها قادر هستند تا تشخیص دهند که افراد دیگر چه زمانی در حال فکر کردن، پردازش اطلاعات یا زیر نظر گرفتن محیط پیرامون شان هستند. وقتی چنین ویژگی ‌هایی را در افراد دیگر شناسایی می ‌کنند، مزاحم آن ‌ها نمی‌ شوند. اجازه می ‌دهند خوب فکر کنند و به نتیجه‌ی دلخواه شان برسند. به همین خاطر است که دیگران در کنار فرد درون ‌گرا احساس آرامش و راحتی بیشتری خواهند داشت. درون ‌گرایی باعث می‌ شود عجله از فرد دور شود. به ‌علاوه، این افراد با حوصله اجازه می‌دهند ارتباط شان با دیگران به بهترین نحو ممکن شکل بگیرد. در ادامه مطلب محاسن همسر درون گرا با فاطمه پیوسی همراه باشید. درون ‌گراها در انتخاب دوستان شان دقت بیشتری دارند، افراد برون ‌گرا در کنار دیگران انرژی می‌ گیرند اما در مقابل، خصوصیت درون‌ گرایی باعث می ‌شود تا فرد در حضور دیگران به مرور انرژی ‌اش تحلیل رود. به همین دلیل همسر درون گرا با دقت بیشتری دوستان شان را انتخاب می‌کنند. درون ‌گراها، دوستان اندک اما صمیمی و قابل اطمینانی دارند و تمام انرژی و وقت شان را برای آن ‌ها صرف می ‌کنند. اما در مقابل، برون‌ گراها با افراد بیشتری در ارتباط هستند و تعداد دوستان و آشنایان آن‌ ها بیشتر است. خصیصه درون ‌گرایی باعث می ‌شود تا فرد در انتخاب دوستانش ظرافت و دقت بیشتری به خرج دهد، پس ارتباط برقرار کردن با همسر درون گرا کار چندان آسانی نیست و نیاز به انرژی و حوصله‌ بیشتری دارد. اما اگر بتوانید اعتماد آن‌ ها را جلب کنید، دوستی محکمی خواهید داشت. زیرا آن ‌ها دوستانی ملاحظه ‌کار، وفادار و متعهد هستند. همسر درون گرا با شریک زندگی ‌شان رابطه عاشقانه دارند، همسر درون گرا به خلوت و تنهایی بیشتری نیاز دارند تا انرژی لازم برای ادامه‌ مسیر را به دست آورند. پس وقتی شریک زندگی ‌شان هم نیاز به تنهایی داشته باشد، او را به خوبی درک می ‌کنند. درون ‌گرایی و نیاز به حریم خصوصی سبب می‌ شود این نیاز در دیگران هم درک شود و شریک زندگی فرد درون‌ گرا، راحتی بیشتری داشته و هیچ وقت تحت فشار قرار نخواهد گرفت. علاوه بر آن، توانایی همسر درون گرا در گوش دادن به صحبت ‌های دیگران، باعث بهبود زندگی مشترک شان می ‌شود و رابطه‌شان را تقویت می ‌کند. آن ‌ها می ‌توانند بعد از یک روز سخت، به صحبت ‌های شریک زندگی‌ شان گوش دهند و بدون این که مدام سعی کنند نظرات خودشان را مطرح کنند، از او حمایت کنند. درون‌ گرایی باعث می شود تا فرد، قبل از این که اطلاعات خصوصی خود را با شریک احتمالی زندگی ‌اش مطرح کند، به دنبال شناخت هر چه بیشتر او باشد. به همین خاطر است که درون ‌گراها در شروع رابطه در نظر طرف مقابل ‌شان جذابیت بیشتری دارند. این جذابیت به این خاطر است که درون ‌گراها رفتار مرموزانه ‌ای دارند که باعث برانگیختن حس کنجکاوی طرف مقابل می شود. درر قسمت بعدی مقاله همسر درون گرا در مورد نیازهای همسر درونگرا صحبت خواهیم کرد. پس در ادامه همراه ما باشید.

نیازهای همسر درونگرا

در ابتدای متن نیازهای همسر درونگررا علت درون گرایی و برون گرایی چیست را برای شما کاربران عزیز سایت فاطمه پیوسی توضیح خواهیم داد. روان شناسان برون گرایی و درون گرایی را با خط اصلی برانگیختگی توصیف می ‌کنند. درون گراها برای راضی شدن به هیجان کمتری نیاز دارند، در حالی که برون گرا ها به هیجان بیشتری نیاز دارند. به عنوان مثال، در حالی که یک درون گرا ممکن است با یک دوچرخه سواری تفریحی در پارک راضی باشد، یک برون گرا ممکن است برای لذت بردن از جاده خارج شود. علت این تفاوت در برون گراها و درون گراها چیست. اسکن ‌های مغزی درون گرا ها و برون گرا ها ، شواهد جسمی را نشان داده ‌اند که می ‌توانند از این امر حمایت کنند. تحقیقات نشان داده است که قشر های جلویی در درون گراها نسبت به برون گرا ها ضخیم ‌تر است که این تفاوت موجب با تفکر و برنامه ریزی عمیق ‌تر درون گرا ها همراه است. این می‌ تواند خوب باشد، اما همچنین می ‌تواند درون گرا ها را مستعد اضطراب و افسردگی کند. تحقیقات عصبی نیز نشان داده است که برون گرا ها نسبت به درون گرا ها به هدیه و جایزه پاسخ بسیار بیشتری می ‌دهند. این در حالی است که در چنین مواقعی هورمون دوپامین در افراد برون گرا به شدت قوی ‌تر از افراد درون گرا است. همچنین دوپامین بیشتری در برون گراها هنگام ارتباط با افراد دیگر، فعال می ‌شود. این به این معنی نیست که درون گرا ها پیروزی یا بودن در اطراف افراد دیگر را دوست ندارند، این بدان معنی است که ارتباط با انسان و هیجان پیروزی بر روی برون گراها نسبت به درون گرا ها تاثیر بیشتری می ‌گذارد. علاوه بر موادری که در بالا نام بردیم، برون گرایی و درون گرایی دلایل ژنتیکی نیز دارد. مطالعات ژنتیکی نشان داده است که تغییرات ژنتیکی خاص و علل ‌های مرتبط با برون گرایی و یا درون گرایی موجب این تفاوت شخصیتی می ‌شود. برون گرایی خوب است یا درون گرایی. در ادامه به برخی از مزایای ازدواج دو درون گرا با هم اشاره می ‌کنیم. آن ها به یک دیگر فرصت برای تنهایی می‌ دهند. افراد درون گرا نیاز به فرصت و زمان زیادی برای تنهایی دارند. برون گرایان نمی‌ توانند این نیاز درون گرا ها را درک کنند و این ممکن است دشوار باشد. هنگامی که درون گرا ها با هم ازدواج کنند، می ‌تواند یک فضای واقعا ایمن را برای تنها بودن آن ‌ها ایجاد کند. آن‌ ها وقتی متوجه می ‌شوند که شریک زندگی ‌شان فقط به تنها گذراندن با خودشان احتیاج دارد، زمان بیش ‌تری را به همسرشان اختصاص می ‌دهند.

درباره نبوغ عاطفی بیشتر بدانیم

مجموعه فاطمه پیوسی در این مقاله قصد دارد درباره نبوغ عاطفی بیشتر بدانیم و نکاتی را در زمینه بررسی نبوغ عاطفی برای شما عزیزان ارائه نماییم. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

ادامه مطلب

این که درون گرا ها بهتر هم دیگر را درک می ‌کنند و زمان بیشتری را به تنهایی خودشان اختصاص می ‌دهند، یکی از سود مندترین مزایای این نوع رابطه است. این که یک درون گرا این موضوع را عمیق‌ تر درک می ‎کند، این رابطه را بسیار راحت ‌تر و بدون فشار می ‌کند. امیدواریم که تا به اینجای مقاله همسر درون گرا لذت برده باشید شما را به خواندن ادامه این متن از سایت فاطمه پیوسی دعوت می کنیم. زوج ‌های درون گرا غالبا زمان خود را در همان اتاق خودشان می ‌گذرانند، بدون این که مجبور باشند با صدای بلند صحبت کنند، در کنار هم آرامش پیدا می ‌کنند و احساس امنیت می‌ کنند. آن‌ ها قبل از صحبت کردن فکر می ‌کنند، در حالی که بعضی اوقات برون گرا ها افکار خود را بدون فکر و سریع بیان می ‌کنند، درون گرا ها این گونه نیستند. آن ‌ها اغلب قبل از صحبت کردن فکر می ‌کنند و زمان زیادی را به فکر راجع به سخنان شان می‌ گذرانند. این در واقع یک مزیت است، زیرا آن ‌ها معمولا به معنای آنچه به یکدیگر می ‌گویند، فکر می ‌کنند و کمتر پیش می ‌آید که کلمات آزار دهنده به یک دیگر بزنند. این موضوع به زوج‌ های درون گرا کمک می‌ کند تا درگیری ‌های مضر در زندگی ‌شان کمتر پیش بیاید. در رابطه درون گراها سکوت بیشتری وجود دارد. بعضی اوقات برون گراها می‌ توانند از سر و صدای زیادی لذت ببرند، این چیزی است که درون گرا ها را ناامید می ‌کند. نکته جالب در مورد زندگی دو درون گرا با هم، این است که اغلب زندگی ساکتی دارند. به جای این که صدای رادیو یا تلویزیون خانه را منفجر کند، درون گرا ها از سکوت لذت می‌ برند. آن ‌ها اغلب برای یکدیگر احترام قائلند و می ‌دانند که در صورت لزوم برای حفظ آرامش یک دیگر، از هدفون استفاده کنند. این قطعا یک مزیت برای افراد درون گرا است که زمانی که با یک درون گرا ازدواج می ‌کنند، فضای ایمن و راحتی برای زندگی داشته باشند. فشار کمتر برای بیرون رفتن وجود دارد، غالبا برون گراها اجتماعی هستند و می ‌خواهند بیرون بروند و از نشستن در خانه بیزارند.

در حالی که افراد درون گرا در یک رابطه از گذراندن زمان در کنار هم لذت می ‌برند. آن ‌ها می‌ خواهند با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنند و از این که بتوانند در خانه و کنار همسرشان وقت بگذرانند لذت می ‌برند. آن‌ ها در خانه خودشان را سرگرم می ‌کنند و نیازی نمی ‌بینند که برای سرگرمی دائما بیرون باشند. درون گراها به یک دیگر فشار نمی‌ آورند تا به بیرون بروند و در مهمانی ‌ها شرکت کنند و غالبا شب‌ های شان را ترجیح می‌ دهند به تماشای فیلم بگذرانند. البته همه افراد درون گرا از تعامل اجتماعی دوری نمی ‌کنند اما اغلب به یک دیگر فشار نمی ‌آورند تا تمام وقت بیرون بروند. این درک متقابل بین درون گرا ها، زندگی آرامی برای آن ‌‌ها فراهم می ‌کند. آیا ازدواج یک فرد درون گرا با یک برون گرا صحیح است. کاری که باید همین حالا انجام دهید این است که از میزان تفاوت برون گرایی و درون گرایی خودتان و همسر آینده‌ تان آگاهی پیدا کنید. لطفا توجه کنید، که منظور ما میزان تفاوت نه صرفا تفاوت. به هر حال شما دو نفر کاملا شبیه هم نیستید، بلکه با همدیگر تفاوت‌ هایی دارید. چیزی که مهم است این است که تفاوت شما و طرف مقابل در زمینه ‌های مختلف از جمله برون گرایی و درون گرایی آنقدر زیاد نباشد که نتوانید با یک دیگر کنار بیایید. اگر دو فرد برون گرا و درون گرا هستید و می ‌خواهید ازدواج موفقی داشته باشید، سعی کنید زمان زیادی را وقف درک کردن نیازات و احساسات شریک زندگی کنید تا بتوانید با وجود تناقضاتی که بین شما وجود دارد، او را دوست داشته باشید و با آرامش در کنار هم زندگی کنید. به عنوان مثال، به جز در شرایطی که شریک درون گرای شما، خودش می ‌گوید که به کنسرت رفتن یا جشن گرفتن علاقه دارد، سعی کنید زمانی که قصد سورپرایز کردن یا هدیه خریدن برای او را دارید، اخلاق درون گرایی او را در نظر بگیرید.

سخن پایانی

عشق ورزیدن درونگراها چه تفاوتی با سایر افراد دارد. یکی از مهم ‌ترین نیاز های اغلب ما در رابطه‌ عاطفی، شنیدن جملات محبت ‌آمیز و بیان صریح عواطف از سوی شریک عاطفی ‌مان است. این که دقیقا در دل شریک عاطفی یا معشوق آدم چه می‌ گذرد موضوعی مهم و حیاتی‌ است خصوصا زمانی که هنوز شناخت زیادی از هم نداریم. در مقاله همسر درون گرا برای تان نکاتی خواندنی آماده کرده ‌ایم که کمک ‌تان می ‌کند اگر همسر درونگرا دارید، بتوانید ارتباطی مؤثر و لذت‌ بخش را با او تجربه کنید. با یک درونگرا طرف هستید. آیا همسر شما فردی درونگراست. افراد درونگرا، شخصیت نوع B دارند. آن ها از تنها بودن با خودشان لذت می ‌برند، بهترین ایده ‌ها زمانی به ذهن ‌شان می ‌رسد که تنها هستند، معمولا شروع کننده‌ گفت‌وگوها نیستند و به‌ اندازه‌ سایر مردم، تماس تلفنی برقرار نمی ‌کنند و پیامک یا ایمیل ارسال نمی ‌کنند. نحوه رفتار با فرد درونگرا شاید در اوایل رابطه سخت به ‌نظر برسد. این که بدانیم شریک عاطفی ‌مان چگونه ابراز عشق می‌ کند و زبان احساسش را بفهمیم واقعا نکات مهمی هستند. افراد درونگرا در ارتباط با مردم، حالت صفرویک دارند، شما یا برای افراد درون گرا اهمیت بسیار زیادی دارید یا کوچک ترین اهمیتی برای آن ها ندارید. بگذارید این مسئله را واضح ‌تر بیان کنم. افراد درون گرا گروه کوچکی از افراد را به‌ عنوان دوستان خود انتخاب می ‌کنند و تمام عشق و علاقه و توجه خود را صرف این تعداد اندک از افراد می‌ کنند. اگر شما جزو این دسته‌ بسیار کوچک باشید، سود بسیاری خواهید برد. برخلاف انسان‌ های درون گرا، انسان‌ های برونگرا، عشق و علاقه‌ خود را میان انسان ‌های بی ‌شماری تقسیم می ‌کنند. حالتی که معمولا اطرافیان آن ها از صد درصد توجه و علاقه‌ آن ها بهره‌مند نمی ‌شوند. یک فرد درون گرا صد درصد توجه و انرژی و درنتیجه عشق خود را صرف این افراد معدود می ‌کند. آن ها ترجیح می ‌دهند که این صد درصد را صرف اشخاص بسیار کمی کنند تا این که به افراد زیادی تنها بخش اندکی را اختصاص بدهند.

افراد درونگرا شنونده‌های بسیار خوبی هستند، افراد درون گرا تنهایی خود را ترجیح می ‌دهند. از سوی ‌دیگر آن ها بیشتر علاقه‌ مند به دریافت اطلاعات هستند تا توزیع آن درون گرا ها ترجیح می ‌دهند که شما صحبت کنید و آن ها گوش دهند. این ویژگی خیلی هیجان ‌انگیز است. به این ترتیب شما با فردی طرف هستید که واقعا به شما گوش می ‌کند و منتظر لحظه ‌ای نیست که نوبت حرف ‌زدن او فرا برسد. به این گونه است که یک زوج، بیشتر با هم ارتباط برقرار می ‌کنند، در مورد یک دیگر بیشتر یاد می ‌گیرند، مسائلی را که برای طرف مقابل مهم است، درک می ‌کنند و از احساسات یک دیگر، مطلع می ‌شوند. افراد درون گرا به ‌جای صحبت از عشق، آن را نشان می ‌دهند. افراد درون گرا، اهل کارهای فوق‌ العاده بزرگ و ژست‌ های عاشقانه نیستند و به این ویژگی خود آگاه ‌اند. بنابراین انتظار نداشته باشید که همسر درون گرای شما، نام‌ت ان را از فراز قله ‌ها فریاد بزند. درون گرا ها افرادی هستند که وقتی تا دیر وقت کار می ‌کنید، برای ‌تان غذا می ‌گیرند و به محل کارتان می ‌آیند. آن ها با استفاده از موضوعاتی که بین خودتان جالب است، یک پروژه‌ هنری می ‌سازند و به شما تقدیم می ‌کنند. این ویژگی به سبب گوش‌ دادن آن هاست؛ آن ها عمیقا به شما گوش می ‌دهند و بهتر از هرکس دیگری می ‌دانند که شما به چه چیزی احتیاج دارید. افراد درون گرا حسود نیستند. درون گرا ها بیش از هر فرد دیگری، ارزش فضای شخصی را در می ‌یابند. به همین دلیل، وقتی بیرون می ‌روید تا زمان خود را با دوستان‌ تان بگذرانید، آن ها نگران‌ تان نمی ‌شوند و حسادت نمی ‌ورزند. آن ها از این زمان استفاده می ‌کنند تا انرژی بگیرند. برای افراد درون گرا، در کنار افراد دیگر بودن، انرژی آن ها را تخلیه می ‌کند. آن ها به این زمان ‌ها احتیاج دارند تا کمی با خود تنها باشند و انرژی کسب کنند. این ویژگی از سوی دیگر باعث می ‌شود تا اگر شما بخواهید زمانی را به تنهایی با خود سپری کنید، آن ها کاملا درک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید