سبد خرید
فاطمه پیوسی

همسر خسیس را چگونه بشناسیم؟

همسر خسیس را چگونه بشناسیم؟

موضوعات مهم آموزش

همسر خسیس

برای اینکه بدانیم همسر خسیس را چگونه بشناسیم، ادامه مطلب را از دست ندهید. خساست یک صفت رفتاری است و افراد خسیس علاقه و تمایلی به استفاده و خرج کردن دارایی های خود ندارد. این افراد بیشتر در حال جمع آوری مال بوده و برای بدست آوردن آن حریص اند.
افراد خسیس همه آنچه دارند را نگه می دارند. دارایی خود را نه خودشان استفاده می کنند و نه به اطرافیان اجاز می دهند اطرافیانشان از آن ها استفاده کنند. چنین افرادی فقط پول را بدست آورده و با خرج نکردن آن ها را نزد خود نگه می دارند. گلایه ای که معمولا همسران افراد خسیس دارند، خرج نکردن برای آن هاست.
این افراد برای هرچه که می خواهند باید مدام توضیح دهند. بدون شک هیچکس علاقه ای به این ندارد که برای دریافت کمترین امکانات مالی مدت های طولانی برای شریک زندگی خود توضیح داده و گلایه کند. که همین امر ممکن است منجر به خیانت در زندگی مشترک شود.

خساست همسر از دیدگاه روانشناسی

به راستی خساست چگونه شکل گرفته و چرا برخی از مردان خسیس هستند؟ شاید جالب باشید بدانید که از اصلی ترین دلایل شکل گیری خساست، مربوط به سن دو سالگی و زمان از پوشک گرفتن کودک است؛ که شاید کمی عجیب هم باشد. این دوران از زندگی، اثر بسیار مهم در بروز این صفت رفتاری دارد. افرادی که در برخورد با این مرحله دچار مشکل شده باشند؛ در بزرگسالی به افرادی خسیس تبدیل خواهند شد. به علاوه؛ تاثیر محیط به خسیس شدن افراد را هم نباید نادیده گرفت.
اگر والدین فرد، انسان های خسیسی باشند، یا او در خانواده ای رشد کند که فرهنگ غالب آن ها خساست باشد، وی ناخودآگاه و به صورت ناخواسته به این مسیر کشیده خواهد شد. به علاوه؛ طبق عقیده رفتارگراها؛ افراد رغبت بیشتری به تکرار کارهایی را دارند که در جامعه بابت آن تشویق و تایید شده اند؛ تا کارهایی که بابت آن تنبیه می شوند!
براساس این نظریه؛ زمانی که خانواده فرزند خود را به پس اندازه و خرج نکردن افراطی پول خود تشویق کنند، این رفتار در کودک تثبیت شده و باید انتظار خساست از او را در بزرگسالی داشت.

ویژگی های همسر خسیس

هرگز نمی توانید زنی را پیدا کنید که به مرد خسیس علاقه داشته باشد. خساست از بدترین و صفات رفتاری است که یک شریک زندگی می تواند از آن برخوردار باشد. به همین دلیل هم خانم ها معمولا تلاش می کنند تا قبل از ازدواج همسر آینده خود را به خوبی بشناسند و از اینکه خسیس نیست، مطمئن شوند.
به راحتی می توانید ویژگی های همسر خسیس را بشناسید. ما در ادامه این مقاله به صورت مفصل به ویژگی های همسر خسیس پرداخته ایم. برای اینکه بدانید فردی که مقابل شماست و قرار است در آینده همسر شما باشد؛ خسیس است یا نه، رفتار او را زیر نظر بگیرید و موارد زیر را در اون جستجو کنید:

همسر خسیس تلاشی برای رسیدن به رویاهایش ندارد

همه ما در سر خود رویاهای بزرگی داریم. افرادی که رویاهای بزرگ دارند اما تلاشی برای رسیدن به آن ها ندارند، خسیس هستند و خساست آن ها در زندگی مشترک دردسر از است. اگر مردی که قصد ازدواج با او را دارید؛ مدام از رویاهای خود صحبت می کند، اما هیچ تلاشی برای رسیدن به آن ها ندارد، و تا به حال به هیچ یک از آن ها نرسیده است؛ دست نگه دارید؛ چرا که این نیز از دیگر ویژگی های مردان خسیس است.

مردان خسیس از خانواده خود حمایت مالی نمی کنند

کسی که توانایی مالی دارد اما از حمایت از خانواده اش طفره می رود؛ بدون شک همسر خسیسی است. در این دنیا، هیچ بهانه ای وجود ندارد که شما نخواهید از خانواده تان حمایت کنید.این افراد در دیگر زمینه ها نیز از اعضای خانواده خود به خوبی حمایت نخواهند کرد و نمی توانند تکیه گاهی محکم در موقعیت های مختلف زندگی باشند.

همسر خسیس از دوستان پولدارش زیاد حرف می زند

 مردی که خسیس است و معمولا کسانی که ولخرج نیستند، درباره دوستان پولدارشان و افرادی ولخرج زیاد حرف می زند. او درباره هدیه های گران قیمتی که از دوستانش دریافت کرده زیاد صحبت کرده و آن ها را بخاطر دست و دلباز بودنشان ستایش می کنند.

همسر خسیس درباره درآمد شما کنجکاو است

یکی از ویژگی ها مردان خسیس این است که نسبت به همه مسائل، نگاه اقتصادی داشته و مدام درباره میزان درآمد شما کنجکاو اند؛ و احتمالا چندین بار از شما می پرسند که دقیقا چقدر درآمد دارید و چطور ان را خرج می کنید. این سوالات از مهم ترین ویژگی های همسر خسیس است.

مشکلات زناشویی و همسر خسیس

یکی از دلایلی که ممکن است موجب خساست همسران و اینکه به قدر کافی برای همسران خود پول خرج نکنند؛ باشد، مشکل در زندگی زناشویی است. ممکن است برخی زنان در زندگی زناشویی خود، اشتباهات بسیاری داشته باشند، که بی اعتمادی زیاد به همسر را موجب شده است. برای مثال می توان به این مضوع اشاره کرد که؛ زنی که به همسر خود خیانت کرده باشد و همسرش او را به هر دلیل بخشیده باشد.
شاید این زندگی به ظاهر آرام به نظر برسد؛ اما این مرد دیگر هرگز به زندگی و رابطه زناشویی خود دلگرم نخواهد شد. چرا که او مدام ترس از خیانت مجدد همسرش را دارد. در چنین شرایطی؛ مرد احساس خوشایندی برای هزینه برای زن و زندگی مشترکشان ندارد. مثال دیگر این که؛ زوجی بعد از طلاق، مجدد به زندگی قبلی خود بازگشته اند.
در چنین شرایطی، مرد دلخوشی نسبت به زندگی این زندگی نخواهد داشت و قطعا نمی تواند با رغبت و میل کامل برای زندگی مشترکشان هزینه کند. پس باید این نکته را در نظر داشت که تغییر در دست و دلباز بودن همسران، لزوما به دلیل خسیس بودن همسرانشان نیست و باید رابطه عاطفی بین زوجین را بررسی کنند.

چطور با همسر خسیس برخورد کنیم

برای مقابله با خسیس؛ منبع درآمد داشته باشیم

یکی از اصلی ترین راهکارها برای درمان همسر خسیس این است که برای خودمان یک منبع مالی ایجاد کنیم. کسی که همسر خسیسی دارد باید تلاش کرده تا به دستاوردها و توانایی های خودش متکی باشد. ایجاد یک منبع مالی کمک می کند تا بسیاری از هزینه های جانبی خود در زندگی را به بتوانید به تنهایی برآورده سازید.
برای مثال اگر قرار است دوبار در ماه به سینما برویم؛ هزینه آن را خودمان متقبل شده و از شرایط ایجاد شده به بهترین نحو لذت ببریم. شما به هیچ عنوان نمی توانید فرد خسیس را راضی کنید تا پول خود را برای شما خرج کند. پس بجای گلایه  شکایت که هیچ نتیجه ای جز ایجاد احساس ناخوشایند ندارد،  فرصتی جدید برای خودتان خلق کنید.

شرایط زندگی با همسر خسیس را بپذیرید

خسیس بودن مرد را باید قبل از ازدواج بررسی کرده و به آن بپردازید. بعد از ازدواج تنها راهکار سازش با این مسئله است. در این شرایط با قبول کنید که خودتان با آگاهی به این قضیه با چنین فردی وارد زندگی مشترک شده و عواقب آن را پذیرفته اید. پس جای گلایه باقی نمی ماند. پس اگر با مردی که خسیس است ازدواج کردید؛ انعطاف خود را بالا برده و به نوعی خودش را مسئول سازگاری با این شرایط بداند تا ادامه زندگی سخت تر و نا امید کننده تر از این نباشد.


داشتن مبلغ مشخصی به عنوان خرجی برای مقابله با همسر خسیس

اگر شوهر فردی خسیس باشد، میتوانند با توافقی ضمنی مبلغ مشخصی را به عنوان خرجی در نظر بگیرند و آن را به همسر خود بدهد. این پول کم یا زیاد قطعاً فقط برای خود او است و میتواند به هر نحوی که بخواهد و مایل باشد آن را خرج کند. از این رو فرد میداند که در طول یک ماه به چه میزانی پول دارد و چگونه میخواهد پول خود را خرج کند و به همان میزان بحث ها بر سر خساست و یا خرج نکردن کمتر میشود.

در این مطلب سعی کردیم تا به طور کامل شما را با خصوصیات همسر خسیس و نحوه برخورد با او آشنا کنیم. هرچند که بهترین راه برخورد این است که قبل از ازدواج حتما به یک مشاور و زوج درمانگر مراجعه کنید. تا زندگی شما به یک زندگی جذاب تبدیل شود. همچنین توصیه می شود، قبل از ازدواج خصوصیات مرد ایده آل را نیز مطالعه فرمایید. از طریق لینک زیر می توانید جهت دریافت مشاوره زندگی بهتر با ما در مجموعه فاطمه پیوسی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید