سبد خرید
فاطمه پیوسی

اختلاف سنی در ازدواج

اختلاف سنی در ازدواج

موضوعات مهم آموزش

تفاوت سنی در ازدواج

اختلاف سنی در ازدواج، همیشه مسئله ای مهم برای افرادی است که می خواهند به این امر مقدس اهتمام ورزند. اختلاف سنی مناسب، همیشه به عنوان یک سوال بزرگ مطرح می باشد. معمولا آقایان تمایل دارند با خانم هایی ازدواج کنند که از آنها سن کمتری داشته باشند و خانم ها دوست دارند با مردانی ازدواج کنند که از خودشان سن بیشتری دارند. اما آیا این موضوع یک امر تغییر ناپذیر است؟ در فرهنگ ها، ادیان و مذاهب مختلف توصیه های متفاوتی در مورد تفاوت سنی در ازدواج و اختلاف سنی مناسبی که افراد باید داشته باشند، مطرح شده است. اما مسئله ای که وجود دارد این است که اختلاف سنی مناسب برای ازدواج چقدر باید باشد. آیا ازدواجهایی که در آنها اختلاف سنی زن و مرد زیاد است، به موفقیت ختم نمی شوند؟ در این مقاله ی پیوسی، سعی شده است که به موضوع اختلاف سنی در ازدواج، از منظری تازه پرداخته شود. یکی از مواردی که می تواند برای افرادی که می خواهند ازدواج کنند و زندگی مشترک تشکیل دهند، مطرح باشد تفاوت سنی در ازدواج است. درصد زیادی از زنان و مردانی که برای مشاوره قبل از ازدواج به مشاوران پیوسی مراجعه می کنند، می خواهند بدانند که چه اختلاف سنی برای ازدواج مناسب است. طبق نتایج پژوهش هایی که انجام شده است، بیشترین ازدواج ها مربوط به افرادی است که هم سن بوده و یا این که اختلاف سنی زن و مرد زیر یک سال است. این آمار حدود یک سوم از آمار را شامل می شود. بعد از آن حدود بیست درصد ازدواج ها مربوط به ازدواج هایی بوده است که در آنها مردان سه سال بزرگتر هستند. کمترین آمار ازدواج هم مربوط به ازدواج هایی است که در آنها زنان بیست سال بزرگتر بوده اند. اما به طور معمول سهم بیشتر ازدواج ها مربوط به ازدواج هایی است که مردان بزرگتر بوده اند.

اختلاف سنی در ازدواج از چند دیدگاه قابل بررسی خواهد بود. زنان و مردانی که می خواهند ازدواج داشته باشند، باید بدانند که تفاوت سنی در ازدواج بر عوامل زیادی تاثیر می گذارد. به همین دلیل زمانی که زن و مردی تصمیم می گیرند که ازدواج نمایند، باید بدانند که ممکن است بر سر راهشان چالش های متفاوتی پیدا شود. در ادامه ی این مقاله از وب سایت پیوسی، مهم ترین چالش هایی که ممکن است در اثر اختلاف سنی در ازدواج حاصل شود، عنوان می شود. اختلاف های زناشویی یکی از مهم ترین اتفاقاتی می باشد که ممکن است اختلاف سنی در ازدواج ایجاد نماد. زن و مردی که اختلاف سنی داشته باشند، احتمالا در دوره های متفاوتی رشد داشته اند. به همین دلیل ممکن است در مورد موضوعات مختلف اختلاف نظر داشته باشند و نتوانند با همدیگر کنار بیایند. در این شرایط، زن و مردی که تصمیم می گیرند با وجود این که اختلاف سنی دارند با هم ازدواج نمایند، باید متوجه باشند که ممکن است بر اثر عوامل مختلفی که اتفاق می افتد، جر و بحث داشته باشند. اما مسئله ای که مهم است این است حل شدن مشکلات زناشویی به تلاش جدی هر دو طرف نیاز مبرم دارد. زوجینی که زندگی مشترک تشکیل داده اند، باید در زندگی خود صبر داشته باشند. موضوع مهمی که وجود دارد این است که باید بتوانند با اختلاف ها کنار آمده و به صورت منطقی با آنها مواجه شوند. در این وضعیت برای حل اختلاف ها به تلاش و پیگیری هر دو طرف نیاز خواهد بود. مشکلات جنسی، از شایع ترین دلایل دیگری است که باعث ایجاد اختلاف در زندگی مشترک می شود. اختلاف سنی در ازدواج سبب می شود تا زن و مرد از نظر جنسی در دوره های متفاوتی به سر برند. همین تفاوت می تواند عاملی برای ایجاد اختلاف در زندگی زناشویی شود. حقیقتی که وجود دارد این است که افراد در دوران جوانی از نظر میل جنسی فعال تر می باشند و تمایل بیشتری برای داشتن رابطه جنسی در زندگی مشترک نشان می دهند. در چنین شرایطی اگر زن یا مرد این دوره را رد کرده باشند و از نظر سنی، شرایط بالاتری را دارا باشند، نیازهای جنسی شان متفاوت است و اختلافهایی در زندگی هایشان ایجاد می شود.

یائسگی، مشکل دیگری است که به خاطر اختلاف سنی در ازدواج ممکن است، گریبانگیر زوجین شود. معمولا خانم هایی که به سن یائسگی می رسند از نظر جنسی سرد مزاج خواهند شد و میل زیادی به برقراری رابطه جنسی ندارند. هم چنین مردان با بالا رفتن سن ممکن است مشکلاتی مثل نعوظ، زود انزالی و سرد مزاجی پیدا کنند. مشکلات گفته شده، ممکن است زندگی زن و شوهر را تحت تاثیر قرار دهد. داشتن فرزند، از عوامل مهمی است که افراد را به ازدواج ترغیب می نماید. اما فرزند دار شدن با وجود اختلاف سنی در ازدواج می تواند یک چالش بسیار بزرگ به وجود آورد. فرزندانی که متوجه می شوند، پدر و مادرشان اختلاف سنی بیشتری نسبت به دیگر پدر و مادرها دارند، ممکن است دچار دوگانگی شوند و نتوانند با این موضوع به راحتی کنار بیایند. از طرفی، اگر پدر یا مادر در دوره میانسالی باشند، معمولا نمی توانند ارتباط مناسبی با فرزندشان ایجاد کنند. به همین علت ممکن است، فرزند از نظر روحی و عاطفی مشکل دار شود و نتواند زندگی خوبی داشته باشد. مشکل دیگری که حاصل تفاوت سنی در ازدواج می باشد این است که، زن و مرد می خواهند فرزند خود را بر اساس رفتاری که مدنظر خودشان است، تربیت نمایند و بنابراین در تربیت کودک اختلاف ایجاد شده و زن و شوهر مشکل پیدا می کنند. با تحقیقات کارشناسان وب سایت پیوسی، مشخص شده است که هیچ دلیلی وجود ندارد تا ازدواج هایی که در آنها اختلاف سنی زن و مرد زیاد بوده، الزاما به شکست ختم شود. همچنین لزومی ندارد تا ازدواج هایی که در آنها اختلاف سنی زن و مرد کم است، حتما موفقیت حاصل شود. موفق بودن یا موفق نبودن ازدواج با وجود اختلاف سنی به عوامل دیگری بستگی دارد. در ادامه ی مقاله ی اختلاف سنی در ازدواج، به عواملی که باعث موفق بودن ازدواج می شود خواهیم پرداخت. رشد فکری، زن و مردی که تصمیم دارند با هم ازدواج کنند بر موفقیت ازدواج آنها تاثیرگذار خواهد بود. زن و مردی که تصمیم می گیرند با وجود اختلاف سنی با هم ازدواج کنند، باید بدانند که ممکن است مشکلات زیادی بر سر راهشان به وجود آید. به همین دلیل اهمیت دارد تا خودشان را برای این موضوعات آماده کنند.

صحبت های اطرافیان، مخالفت خانواده و دعواهای زن و شوهری بیشتر از حد معمول، موضوعی طبیعی است که در چنین ازدواج هایی خواهد آمد. بنابراین اگر زن و مردی تصمیم گرفته اند که علی رغم اختلاف سنی در ازدواج، با هم زندگی مشترک تشکیل دهند، نباید از این اتفاقات بترسند. آنها باید با آمادگی کامل وارد زندگی شوند. صحبت هایی که دیگران در مورد زندگی شما انجام می دهند، به مرور برطرف می شود و در آن هنگام، جلب کردن نظر خانواده کار سختی نخواهد بود. اما مهم ترین مسئله این است که زن و مرد باید ظرفیت روحی شان را آنقدر بالا برده باشند که برای هر اختلاف نظری آماده باشند. کمک گرفتن از ماوران وب سایت پیوسی، می تواند به از بین رفتن اختلافات و درگیری ها کمک شایانی کند. مشکلات مالی، از پرتکرار ترین موضوعاتی است که باعث اختلاف زنان و مردانی خواهد شد که ازدواج کرده اند. وقتی زن و مرد با هم اختلاف سنی داشته باشند، ممکن است انتظارات مالی متفاوتی از زندگی در سر داشته باشند. همین موضوع عاملی است که باعث ایجاد اختلاف بین زن و شوهری می شود. در این وضعیت، موضوعی که به زن و مرد کمک می نماید تا بتوانند به زندگی خود سر و سامان بدهند، این است که انتظارات معقولی در زندگی داشته باشند. تفاوت سنی در ازدواج، خود به خود اختلاف سلیقه را به وجود می آورد. این اختلاف سلیقه اگر با اختلاف در سطح زندگی همراه باشد، می تواند زندگی مشترک را با خطر مواجه کند. به همین دلیل در مشاوره های پیش از ازدواج به زن و مرد توصیه می شود تا در مورد مسائل مالی با هم به صورت شفاف صحبت کنند تا در آینده با مشکل مواجه نشوند. اختلاف سنی در ازدواج، چالشی بزرگ برای افرادی است که می خواهند زندگی مشترک را آغاز نمایند. اختلاف سنی مناسب ازدواج به عوامل زیادی بستگی دارد. این امکان وجود دارد که زن و مردی از نظر سنی اختلاف کمی داشته باشند اما به دلیل اختلاف هایی که از نظر فرهنگی و فکری دارند، نتوانند زندگی خوبی را شروع نمایند. از طرف دیگر ممکن است، زوجهایی وجود داشته باشند که با وجود اختلاف سنی، با هم ارتباط خوب و نزدیکی دارند.

ازدواج یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر انسانی است. برای موفقیت در ازدواج باید فاکتورهای مهمی را در نظر گرفت. یکی از این مسائل فاصله سنی زن و مرد می باشد. ازدواج امر مقدسی است که بین زن و مرد انجام می شود. حاصل این پیوند، تشکیل خانواده می باشد. مهم ترین نکته ای که قبل از ازدواج باید در نظر داشته باشیم، این است که تمامی مسائل را به خوبی بسنجیم و معیارهای خود را در نظر بگیریم تا بر اساس آنها بهترین انتخاب را انجام دهیم. تفاوت سنی در ازدواج، یکی از معیارهای مهم است. می دانید مناسب ترین فاصله سنی برای ازدواج چقدر می باشد؟ مناسب ترین فاصله سنی برای ازدواج، بستگی به رشد عقلی، عاطفی و بلوغ فکری هر فرد دارد و در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. بنابراین سوالی نیست که بتوان به آن پاسخ روشن و قطعی داد. ممکن است، زوجی با اختلاف سنی زیاد با یکدیگر، بیشتر از زوجی با اختلاف سنی کم دارای تفاهم باشند. با این حال،روانشناسان وب سایت پیوسی اعتقاد دارند که تغییر نقش مهم ترین آسیبی خواهد بود که ممکن است در ازدواج های با اختلاف سنی زیاد به وجود آید. این مشکل خود را به صورت تغییر نقش همسری، به نقش معلم شاگردی نشان می دهد. همسر مسن تر به دلیل خامی و بی تجربگی همسر جوان تر، شروع به آموزش او خواهد کرد. از روی عشق و محبت این کار را ادامه می دهد و در نتیجه همسر جوان تر برای حل هر مسئله ای، به همسر خود وابسته خواهد شد. این امر می تواند به خستگی، بی حوصلگی، عصبانیت و کم طاقت شدن همسر مسن تر ختم شود. یکی دیگر از تغییر نقش ها در اثر اختلاف سنی در ازدواج، تغییر نقش همسری به نقش والد فرزندی است که زمانی روی می دهد که همسر مسن تر ناخودآگاه و بدون اینکه متوجه باشد نقش پدر یا مادر را ایفا می نماید. همسر مسن تر با مشاهده اشتباهات همسر خود، به سرزنش و نصیحت کردن وی می پردازد . در این صورت اگر همسر جوان تر فردی وابسته و دارای خودباوری پایین باشد، این رابطه والد فرزندی تحکیم می شود و همسر کوچکتر از رشد و بلوغ باز خواهد ماند.

تفاوت سنی در ازدواج، عاملی است که در کنار تفاوت های اخلاقی، شخصیتی و ظاهری اختلافات زناشویی را تشدید خواهد کرد. آنچه در این میان اهمیت دارد، این است که اختلاف سنی زن و مرد نباید آنقدر باشد که در مسائل اساسی زندگی شان نظیر عقاید و ارزش ها، ارتباط با اقوام و دوستان و سرگرمی ها، شکاف زیادی را به وجود آورد. تفاوت فاحش نگرش در این حوزه ها، باعث بروز دلسردی هایی در زندگی زناشویی خواهد شد. اختلاف سنی زیاد در کنار بلوغ فکری و پختگی پایین همسران، می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات جدی و مهم در رابطه شود. در نتیجه به رابطه زناشویی آسیب وارد شده و آن را از مسیر اصلی خود دور خواهد شد. فرقی نمی کند که زن باشید یا مرد، بالا اختلاف سنی در ازدواج، می تواند برای شما مشکل ساز شود. کارشناسان پیوسی معتقد هستند که تعریف تفاوت سن و پذیرش آن، کاملا به فرهنگ و تربیت خانوادگی بستگی دارد. در مساله ازدواج، درصورت فراهم بودن نیازهای اساسی و شناخت متقابل نمی توان فاصله سنی را از عوامل و عناصر اصلی دوام زندگی به حساب آورد. با این حال هر اندازه فاصله و اختلاف سنی بین زن و مرد کمتر باشد، آنها به درک بهتری از یکدیگر خواهند رسید. زن و مرد هر اندازه تناسب و سنخیت بیشتری داشته باشند، پیوند و ازدواج مستحکم تری خواهند داشت. یکی از معیارهای انتخاب همسر، هماهنگی و تناسب بین زوجین از نظر فاصله سنی می باشد. افرادی که در محدوده سنی نزدیک به هم باشند، تجربه ها و خاطره های یکسانی دارند و علاوه بر این از پیش زمینه فرهنگی مشابهی برای درک کردن هم بهره مند هستند. دختر و پسری که در سن ازدواج قرار دارند، باید از نظر فکری در یک سطح قرار داشته باشند. تفاوت سن در فرهنگ ما، حائذ اهمیت است، ولی میزان آن را هیچ علم و منطقی با قاطعیت تخمین نزده است.

ممکن است برایتان این سوال پیش آمده باشد که فاصله سنی زیاد در کدام سنین مخاطره بیشتری ایجاد می کند؟ بسته به این که زن و مرد در کدام دهه از زندگی شان به ازدواجی با فاصله سنی زیاد، بله گفته اند، میزان مخاطراتی که شکاف سنی ایجاد می کند، کم یا زیادتر خواهد بود. به طور کلی ازدواج در دوره نوجوانی و اوایل جوانی به دلیل اتخاذ تصمیم های هیجانی و عاطفی طرفین و احساسی عمل کردن آن ها در امر انتخاب همسر، چه برای دختران و چه برای پسران جدای از اهمیت مبحث فاصله سنی، مفید نخواهد بود. یقینا تفاوت سنی زیاد در ازدواج هایی که طرفین، خصوصا دختر از نظر سنی به نوعی ثبات و پختگی عاطفی، هیجانی، شخصیتی، اخلاقی و جسمی رسیده باشد، به مراتب خطرات کمتری را در پی دارد. در فرهنگ ایرانی همیشه رسم بوده است که مرد، از همسرش از نظر سنی بزرگتر باشد. از طرفی به دلیل نحوه شکل گیری شخصیت زن و مرد و تفاوتهای رفتاری، همیشه بر این باور بوده اند که بزرگتر بودن سن مرد توازن بوجود خواهد آورد. اما اگر همین اختلاف سن بیشتر شود و در حدود ده سال یا بیشتر باشد، ممکن است بروز اختلافاتی در زندگی زناشویی را به همراه آورد. گفتنی است این اختلاف سن خصوصا در جوانان بیشتر ممکن است، عامل اختلاف باشد تا میانسالان یا افراد پیر. به عنوان مثال وقتی مردی هفتاد ساله با زنی پنجاه و پنج ساله ازدواج داشته باشد، اختلاف میان آنها کمتر خواهد بود نسبت به زمانی که دختری بیست ساله با مردی سی و پنج ساله ازدواج کند. طبیعی است که دختر بیست ساله هنوز در اوایل جوانی است و دغدغه ها و سطح فکرش با مردی که وارد میانسالی شده متفاوت می باشد. معمولا تفاوت سنی در ازدواج اگر بیش از ده سال باشد، به مرور ممکن است باعث تغییر نقشها شود. این تغییر نقشها دو صورت کلی دارد.

نقش استاد, شاگردی و نقش والد, فرزندی. همسرانی که از لحاظ سنی بزرگتر باشند و این اختلاف بیش از ده سال است ممکن است به دلیل تجارب بیشتر و رفتارهای محتاطانه، نقش همسری کمرنگی پیدا کنند. در این گونه همسران، نقش های استادی و والدی جایگزین و پررنگ می شود. احتمال بروز این مشکل برای زوجینی که تفاوت سنی کمتری دارند خیلی کمتر خواهد بود. درنظر گرفتن توصیه هایی که در سطور بعدی توسط کارشناسان وب سایت پیوسی آورده خواهد شد، به شما کمک می کند که برای ازدواج کردن یا نکردن، راحت تر تصمیم بگیرید. اولین توصیه این است که مجذوب تفاوت سنی نشوید. تعجب نکنید. این اتفاق واقعا ممکن است برای شما هم رخ دهد که مجذوب تفاوت های خودتان با نامزدتان شوید. شاید این را شنیده باشید که می گویند، آدم های مخالف یکدیگر را جذب می کنند. این موضوع تا حدی درست است. اگر شما از نامزدتان، خیلی کوچک تر باشید، ممکن است پختگی و رشد یافتگی و موفقیت های او همچنین حمایت هایی که او می تواند از شما به عمل آورد، برایتان جذاب باشد. از طرفی اگر از نامزدتان خیلی بزرگ تر باشید، ممکن است که مجذوب شادابی و جوانی او باشید و این نکته را فراموش کنید که این موضوع می تواند در بلند مدت برایتان آزار دهنده باشد. پژوهش های زیادی که روی شباهت یا تفاوت زوج ها انجام شده، نشان داده است که برخلاف تصور عمومی، زوج هایی که از لحاظ متغیرهای گوناگون، به هم شباهت بیشتری دارند، در زندگی مشترک نیز موفق تر بوده اند.

محاسبه فرمول اختلاف سنی در ازدواج

بسیاری از ما، هنگامی که صحبت از سن ادواج می شود در موردش فراواقعی فکر می کنیم. در ذهن ما تنها معیاری که نمایان می شود عشق است. اما این قضیه فقط مربوط به داستان ها است اما در دنیای واقعی عواملی مانند، اختلاف سنی در ازدواج، یکسان بودن جایگاه اجتماعی و مالی، اعتقادات مشابه و مواردی از این دست، در ازدواج بسیار تاثیر گذار هستند. اگر بخواهیم واقع بینانه صحبت کنیم، نمی توان عدد دقیقی برای تفاوت سنی در ازدواج تعیین نمود. زیرا این اختلاف با توجه به هر کشور و فرهنگ و آیینی متفاوت خواهد بود. اما به طور معمول اختلاف سنی بین پنج تا هفت سال می تواند بهترین فاصله سنی برای ازدواج زوجین باشد. این نکته را در نظر داشته باشید، که محاسبه فرمول اختلاف سنی در ازدواج امری ممکن نیست. کارشناسان پیوسی، خطر به دام افتادن به درون این گونه فرمولها را بالا می دانند. بهتر است به جای توجه به این گونه فرمولها به مشاوران خبره مراجعه کرده تا در زمینه ی ازدواج موفق به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهند. هیچ کسی نمی تواند محاسبه فرمول اختلاف سنی در ازدواج را وعده دهد. زیرا این موضوع تحت تاثیر عوامل بسیاری است. اگر فکر می کنید که داشتن اختلاف سنتی مناسب می تواند ضامن موفق بودن ازدواج شما شود، باید یادآور شویم که تفکر شما غلط است. هیچ کس نمی تواند چنین تضمینی را به شما بدهد. بسیاری از افراد با تفاوت سنی مناسب وجود داشته اند که قادر نشده اند، زندگی موفقیت آمیزی را تشکیل بدهند. همچنین مواردی از زوج های با اختلاف سنی های بالا وجود دارد که زندگی بسیار موفقی دارند. اگر می خواهید به درست بودن این حرف پی ببرید، کافی است که زندگی سلبریتی ها را بررسی نمایید. بالا بودن تفاوت سنی در ازدواج، تنها یکی از عواملی است که می تواند منجر به شکست در ازدواج شود. همانطور که گفتیم، اختلاف سنی در ازدواج تا حد زیادی به جامعه ای که در آن زندگی می کنید، بستگی دارد. اما اگر بخواهیم به طور دقیق تر به آن نگاه بیندازیم، قسمتی از آن تحت تاثیر خصوصیات فردی می باشد. همانطور که گفته شد فرمولی برای تعیین اختلاف سنی مناسب وجود ندارد. این موضوع به این دلیل می باشد که خصوصیات هر فرد با دیگری متفاوت است. ممکن است، شما در شرایطی قرار داشته باشید که بیشتر از سنتان تجربه داشته باشید و بتوانید مسائل عمیق تری را در زندگی متوجه شوید. در این صورت شما نیاز دارید، تا با شخصی بزرگ تر از خودتان که به طور معمول تجربه بیشتری در زندگی دارد ازدواج نمایید، تا دغدغه های یکسانی برای زندگی داشته باشید.

بسیاری از روانشناسان از جمله، مشاوران وب سایت پیوسی معتقدند که اختلاف سنی مناسب برای ازدواج چیزی بین پنج تا هفت سال است. در ادامه دلایل این ادعا را با یکدیگر بررسی می کنیم. افرادی که در یک برهه زمانی به دنیا می آیند، به طور معمول در شرایط مشابه اجتماعی بزرگ می شوند و دغدغه و موضوع های مورد بحثشان برای هم قابل درک خواهد بود. اگر هر دو طرف دقیقا هم سن باشند و یا اختلاف سنی ناچیزی داشته باشند، می توان احتمال داد که هر دو هنوز به بلوغ فکری کامل نرسیده باشند. در این صورت، کوچک ترین جر و بحث می تواند به دعواهای بزرگی ختم شود. اما اگر اختلاف سنی در ازدواج رعایت شود، یکی از زوجین تجربه بیشتری خواهد داشت و می تواند در چنین شرایطی اوضاع را کنترل نماید و به زندگی ثبات بخشد. یک تحقیق، ثابت کرده است که به طور معمول زن ها سه تا چهار سال، زودتر از مردان به بلوغ می رسند. نه تنها بلوغ جنسی، بلکه بلوغ فکری نیز اتفاق می افتد. بنابراین به صورت نرمال پسر باید بزرگ تر از دختر بوده تا بتواند دغدغه های او را درک نماید. تفاوت سنی در ازدواج در این حالت، نه تنها آن ها را از یکدیگر دور نخواهد کرد، بلکه باعث می شود که ارتباط بین آن ها قوی تر نیز شود.

اختلاف سنی ۱۰ سال در ازدواج

این جمله که سن فقط یک عدد است، هنگام ازدواج و واقعیت های آن خیلی غیر منطقی خواهد بود. به اعتقاد کارشناسان وب سایت پیوسی، در کنار سازگاری عواملی مانند اختلاف سنی نیز، هنگام فکر کردن در مورد ازدواج مهم خواهد بود. بعضی از زوج ها به دلیل اختلاف سنی زیادی که بینشان است، با مشکلات مختلفی روبرو هستند. منطقی بودن اختلاف سنی در ازدواج، عاملی است که نباید فراموش شود. ما افراد مشهوری با اختلاف سنی زیاد در یک ازدواج موفق را می شناسیم، اما شما فکر می کنید که می توانید یکی از آنها باشید؟ اختلاف سنی، نتایج متفاوتی به دنبال دارد. این که شما یک زن و شوهر در سنین جوانی هستید و عاشق یکدیگر نیز می باشید درست، اما بالا بودن تفاوت سنی در ازدواج می تواند مشکل زا باشد. هرچه اختلاف سنی بیشتر باشد، احتمال جدایی بیشتر خواهد شد. موفقیت یک رابطه بستگی به میزان مشابه بودن ارزش ها، اعتقادات و اهداف دارد. از یکدیگر در دستیابی به اهداف شخصی پشتیبانی کنید. تعهد روابط، اعتماد و صمیمیت را تقویت نمایید و مشکلات را به روشهای سازنده حل و فصل نمایید. فراموش نکنید که این عوامل ارتباط چندانی با سن افراد ندارند. اما نباید فراموش کرد که اختلاف سنی در ازدواج نیز، تا حدی باید منطقی باشد. اختلاف سنی ۱۰ سال در ازدواج، می تواند کمی مشکلات را افزایش دهد، اما ناگزیر در بعضی اوقات چنین ازدواج هایی اتفاق می افتد. اختلاف سنی ۱۰ سال در ازدواج با مجموعه جوانب مثبت و منفی خود همراه است و این که آیا این رابطه در چه شرایطی پیش خواهد رفت، بستگی به سن شریک جوان خواهد داشت. فیلم های هندی که اختلاف سنی زیادی را در زوج ها نشان داده اند، با واقعیت چندان سر و کار ندارد. در ازدواج یک زن بیست و دو ساله با یک مرد سی و دو ساله، ممکن است اختلافات زیادی رخ دهد. زیرا این احتمال وجود دارد که این دو در مراحل مختلف زندگی خود قرار داشته باشند و اولویت های مختلفی را نیز دارا باشند. می توان ادعا نمود که یک زن بیست و دو ساله هنوز به اندازه کافی بالغ نشده است تا بتواند مسائلی را که شوهر بسیار بزرگترش با آن روبرو است، درک کند.

حتی این احتمال وجود دارد که به دلیل ترسیدن از شریک زندگی خود، ازدواج کرده است. از طرف دیگر، از آنجا که شریک زندگی وی بسیار مسن تر است، به احتمال زیاد او بلوغ بیشتری را دارد و زندگی را به صورت عملی تر از سر می گذراند. در چنین مواردی، هر دو شریک ایده ها و انتظارات متفاوتی از ازدواج دارند و بعدا با مشکلات عمده ای روبرو خواهند شد. مردی سی و پنج ساله که با یک دختر بیست و سه ساله ازدواج کرده بود، به مشاوران پیوسی گفت که به دلیل مشکلات شدید ناسازگاری، سرانجام مجبور به طلاق از همسر خود شده است. با وجود اختلاف سنی ۱۰ سال در ازدواج، سازگاری ها کاهش می یابد، اما شما می توانید ازدواج خود را حتی با وجود این تفاوت ها، موفقیت آمیز کنید. همانطور که در بخش محاسبه فرمول اختلاف سنی در ازدواج، نیز بیان شد برای گرفتن وقت مشاوره با کارشناسان پیوسی می توانید با شماره های پشتیبانی تماس حاصل فرمایید. بالا بودن تفاوت سنی در ازدواج، تنها یکی از عوامل مهم در انتخاب شریک زندگی است که نباید شما را از رسیدن به فرد مورد نظرتان محروم نماید.

اختلاف سنی ۱۲ سال در ازدواج

زمانی که سخن از ازدواج می شود، یکی از معیارهایی که مد نظر قرار می گیرد، فاصله سنی بین دختر و پسر می باشد. بالا بودن اختلاف سنی در ازدواج از مسائلی می باشد که باعث نگرانی خانواده و زوجین می شود. اختلاف سنی ۱۲ سال در ازدواج نیز شامل همین مورد شده است. بر اساس سنت و عقاید حاکم بر خانواده، فرهنگ و همچنین بر اساس دیدگاه های علمی، مطلوب این بوده که در هنگام ازدواج، سن پسر از دختر بیشتر باشد. همچنین، اختلاف سنی آن ها بین سه تا هفت سال و یا در نهایت ده سال باشد. اگر چنین چیزی از نظر سنی بین دختر و پسر حکم فرما باشد، برای همگان از جمله خانواده، جامعه و خود دختر و پسر امری پذیرفته خواهد بود. برخی از زوجینی که برای مشاوره به نزد کارشناسان پیوسی می آیند، می خواهند بدانند که اختلاف سنی ۱۲ سال در ازدواج به رابطه آنها آسیب می زند یا خیر؟ برخی اعتقاد دارند که اختلاف سنی ۱۰ سال در ازدواج بهتر از دوازده سال است اما به واقع دو سال اختلاف، جندان اهمیت ندارد. وقتی با شخصی آشنا می شویم و رابطه برقرار می نماییم، قطعا یکسری ویژگی های مشترک را در فرد مقابل دیده ایم که تمایل داریم رابطه را جدی نماییم. اما باید دید که این موارد چقدر برای پایداری یک ازدواج مهم و حیاتی هستند. شاید بگویید از نظر ظاهر طرف مقابل را دوست دارم، رفتارهایش مناسب است و اخلاق خوبی دارد و با در نظر گرفتن این موارد، اختلاف سنی ۱۲ سال در ازدواج را نادیده بگیرید. اما لازم به تذکر است که برای داشتن یک ازدواج با دوام و موفق باید موارد مختلفی را مدنظر داشته باشید. با مشاوره قبل از ازدواج می توانید تا حد زیادی بفهمید که آیا این فرد برای ازدواج با شما مناسب است یا خیر.

اختلاف سنی ۱۲ سال در ازدواج، شاید در کشور ما از سوی خانواده ها قابل پذیرش نباشد. بدون شک قضاوت های دوست و آشنا روی زندگی دو نفر با اختلاف سنی زیاد اثر خواهد گذاشت. چیزی که توسط بزرگتر ها بیان می شود، این است که زن نباید بزرگتر از مرد باشد، زیرا که زودتر شکسته می شود و ممکن است به دلایل مختلف رابطه انها پایدار نباشد. در جامعه ما این باور که عشق چشم دو طرف را کور کرده و باعث می شود که اختلاف سنی زیاد را نادیده بگیرند و بعد از ازدواج پشیمان بشوند هنوز هم وجود دارد. بالا بودن تفاوت سنی در ازدواج، در جوامع سنتی از قبیل کشور ما امری جا افتاده نیست. اما اگر همه ی اینها را کنار بگذاریم، باز به این بر می گردیم به اینکه دو نفری که با داشتن اختلاف سنی قصد ازدواج دارند از این کار چه هدفی دارند؟ آیا چیزهایی که در طرف مقابل دیده اند، به قدری جذاب بوده است که سالهای سال آن را بپذیرند و از ویژگی های همسرشان لذت ببرند یا اینکه نه این موارد فقط برای مدت کوتاهی خواهد بود؟ اگر همه ی جوانب درست سنجیده شود، این اختلاف سنی، مانعی اساسی بر سر ازدواج نخواهد بود.

اختلاف سنی ۱۵ سال در ازدواج

امروزه شاهد تغییراتی در معیارهای افراد برای ازدواج شده ایم. می بینیم که گاهی فاصله سنی پایین بین دختر و پسر برقرار نیست و ممکن است صحبت از اختلاف سنی ۱۵ سال در ازدواج و حتی بیشتر باشد. مشاهده می کنیم که تمایل دختران به ازدواج با مردانی که اختلاف سنی زیادی با آن ها دارند، بیشتر از قبل شده است. در مورد مردان نیز چنین چیزی را مشاهده می کنیم و ازدواج پسران جوان با زنانی با فاصله سنی زیاد، به مراتب بیشتر از قبل شده است. در واقع می توان گفت که تفاوت سنی در ازدواج، دارای معیارهای جدیدی شده است. در اکثر موارد، خانواده ها در مواجهه با تصمیم فرزندانشان برای چنین ازدواجی مخالفت شدیدی بروز می دهند، اما اکثرا موفق به تغییر نظر فرزندشان نمی شوند. همین امر نیز باعث اختلاف و درگیری بین خانواده ها و فرزندان شده است. البته گاهی نیز پیش می آید که خانواده دختر، اصرار به ازدواج فرزندشان با فردی با فاصله سنی زیاد دارند، زیرا معتقد هستند که اگر دخترشان با فردی پخته ازدواج کند، موفق تر خواهد شد و او هم در کنار همسرش به پختگی خواهد رسید. شاید شما هم موافق هستید که نادیده گرفتن اختلاف سنی ۱۵ سال در ازدواج، نیاز به دلایل منطقی و محکمی دارد. روی صحبت ما با افرادی نمی باشد که بنابر دلایل خاص، تن به ازدواج با افراد بزرگتر از خودشان را می دهند. یا مردانی که با زنان ۱۵ سال کوچکتر از خودشان ازدواج کرده اند تا بتوانند فرزندان بیشتری داشته باشند.

ما به عنوان کارشناسان وب سایت پیوسی، در اینجا روی صحبتمان با افرادی است که بدون هیچ اجبار و فشاری با شخصی آشنا شده اند که بیشتر معیارهایی را که می خواستند دارا می باشد اما فاصله سنی زیادی بین آنها وجود دارد. در مورد چنین موردهای باید بگوییم که دختر و پسر هنگام تصمیم گیری برای ازدواج باید حال فعلی خود را ارزیابی نمایند و ببینند در همین سالهای اولیه به چه اندازه در برقراری رابطه موفق بوده اند و تا چه اندازه با طرف مقابل تفاهم داشته اند. در نظر داشته باشید که فردی که روبروی شما ایستاده است، ممکن است در پنج سال آینده دیگر حوصله تفریج کردن با شما را نداشته باشد. احتمال دارد که ترجیح دهد بیشتر وقت خود را در خانه یا محل کار بگذراند. شاید کارهایی که شما می کنید به نظر او احمقانه باشد، چرا که شما از دو نسل مختلف می باشید. همه مواردی که ممکن است در آینده با آنها مواجه شوید را قبل از ازدواج در نظر بگیرید و ببینید آیا می توانید سال های طولانی در کنار این فرد زندگی نمایید یا خیر. این احتمال وجود دارد که مجبور شوید بعضی از علایقتان را تا ابد کنار بگذارید. هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. شاید ازدواج شما بسیار موفق شود یا شاید به شکست ختم شود. منطقی برخورد کردن در مورد اختلاف سنی در ازدواج، می تواند به شکست یا بهروزی ختم شود.

اختلاف سنی ۲۰ سال در ازدواج

بعضی ها می‌گویند که برای برخورداری از یک زندگی مشترک موفق، همین که همسران عاشق همدیگر باشند، کافی خواهد بود. اما پژوهش‌ های کارشناسان پیوسی، نشان داده است که اختلاف سنی در ازدواج می‌تواند میزان پایداری یک رابطه را تضمین یا پیشبینی نماید. جملاتی مثل سن فقط یک عدد است، کلیشه‌‌ای بوده و در واقع تفاوت سنی در ازدواج یکی از عواملی است که همسران باید قبل از زندگی مشترک به آن توجه نمایند. معمولا اختلاف سنی زیاد در ازدواج یا اختلاف سنی خیلی کم همسران، دیگران را متعجب خواهد کرد. به عنوان مثال تفاوت سنی رئیس جمهور فرانسه با همسرش اکثر مردم دنیا را غافلگیر کرد. مکرون در برابر واکنش مردم جهان نسبت به این تفاوت سنی بیست و پنج ساله گفت که اگر من بیست سال از همسرم بزرگ‌ تر بودم، هیچ کس برای لحظه‌ای از حضور قانونی و مشروع ما در کنار هم تعجب نمی کرد. اما فقط به این دلیل که همسر من بیست و پنج سال از من بزرگ ‌تر است، افراد زیادی می‌ گویند که این رابطه نمی‌تواند پایدار باقی بماند. با این مثال مشخص شد که اختلاف سنی ۲۰ سال در ازدواج با اینکه کمیاب است اما نایاب نمی باشد. هیچ امر مطلقی در روابط انسانی وجود ندارد و همه چیز نسبی می باشد. به همین دلیل نمی توان گفت که زندگی مشترک همه زوج هایی که اختلاف سنی زیادی دارند، قطعا شکست خواهد خورد. اما نتایج پژوهش های متعدد روانشناسی نشان داده اند که به دلایل مختلفی، اگر اختلاف سنی در ازدواج زیاد باشد، قابلیت آسیب بیشتر است. نیاز جنسی، با افزایش سن کاهش پیدا می کند، پس طبیعی است که وقتی زن و مردی با اختلاف سنی زیاد، با همدیگر ازدواج نمایند، دچار ناهماهنگی جنسی خواهند شد. این احتمال وجود دارد بعد از مدتی، فردی که سنش بیشتر باشد، نتواند نیازهای جنسی طرف مقابل را برطرف کند.

از سویی دیگر آدم ها در سنین مختلف، جهان بینی های متفاوتی دارند و نگاهشان به زندگی و ابعادش متفاوت می باشد. به همین دلیل همسرانی که اختلاف سنی بالایی دارند، ممکن است در مراحل مختلف زندگی مشترک دچار تعارض دیدگاه شوند. اختلاف سنی ۲۰ سال در ازدواج، الزاما چیز بدی نیست اما احتمال شکست در ازدواج همسرانی با این اختلاف سنی، بیشتر از همسرانی است که اختلاف سنی معقولی دارند. به نظر می رسد که ازدواج با فاصله سنی زیاد در کوتاه مدت بهتر از ازدواج های معمولی باشد. زوج هایی با اختلاف سنی بیست سال در ازدواج، به خاطر اینکه برخلاف هنجارهای اجتماعی عمل نموده اند، بیشتر به دنبال خوشبختی هستند. در ابتدا همه چیز برایشان تازگی دارد. اما با بالا رفتن سن و افزایش مشکلات، این زوج ها ممکن است خسته شده و حمایت خانواده و دوستان را نیز نداشته باشند. در نتیجه کار به جایی برسد که دو نفر نتوانند یکدیگر را تحمل نمایند چرا که فاصله دیدگاه هایشان به شدت زیاد است. در آن زمان است که متوجه خواهند شد، زندگی مشترک با فردی که بیست سال بزرگتر است، ایده ال نمی باشد. ممکن است همه زوجین در ازدواج مشکل داشته باشند اما اگر زوجینی که اختلاف سنی بالا دارند دچار تعارض شوند، اطرافیان این تفاوت سنی زیاد را علت آن مشکل خواهند دانست. آنقدر این را گوشزد می کنند، که آن زوج هم این را باور نمایند و در نتیجه رابطه شان به جدایی ختم شود. در ازدواج های این چنینی، زن و شوهر روی چیزهایی که نیاز دارند، توافق نخواهند داشت. در مورد بچه دار شدن و زمان آن نیز حتی ممکن است اختلاف داشته باشند. سطح انرژی آنها با هم فرق خواهد داشت. یکی سرشار از انرژی مثبت و شور زندگی اما دیگری همیشه خسته و نیازمند استراحت خواهد بود. یکی عاشق گشت و گذار و معاشرت و دیگری عاشق تنهایی و لم دادن روی کاناپه و تلویزیون دیدن خواهد بود. اینها تنها مسائلی جزئی بود که توسط کارشناسان پیوسی بیان شد. سوای مسائل ظاهری و حرفهایی که اطرافیان خواهند زد که شاید به مزاق شما خوش نیاید، شما نیز باید گسترده تر فکر کنید و تمام ابعاد ازدواج با فردی با اختلاف سنی زیاد را در نظر بگیرید.

اختلاف سنی ایده آل زوجین

وقتی که شما با شخصی برای اولین بار دیدار می کنید و قصد دارید که با او وارد یک رابطه عاطفی شوید، قطعا موارد وسیعی را در آن شخص بررسی خواهید کرد. شما ملاک های متفاوتی با آن شخص دارید و در حقیقت به دنبال این هستید که سازگاری خودتان را با طرف مقابل از جنبه های مختلف بررسی نمایید. برای مثال اینکه آیا ارزش هایتان با هم سازگاری دارد یا خیر؟ آن شخص برای شما جذابیت دارد؟ شخصیت او با شما همخوانی دارد؟ چقدر از علایقتان به یکدیگر شبیه است؟ در کنار تمام این مسائل چیزی هست که شاید به آن توجه نداشته باشید. و آن اختلاف سنی در ازدواج است. دقت نمایید که معقول بودن تفاوت سنی در ازدواج مهم است، بنابراین برای ما حیاتی است که بدانیم اختلاف سنی ایده آل زوجین، چه مقدار باید باشد. یک قضیه ی کلی وجود دارد و آن اینکه معمولا اختلاف سنی ۱۰ سال در ازدواج یا بالاتر از آن می تواند باعث مشکلاتی در ازدواج شود، اما قضیه همیشه هم به این سادگی نیست. برخی دنبال محاسبه فرمول اختلاف سنی در ازدواج هستند اما توجه ندارند که انسان موجود پیچیده ای است و زندگی او با فرمولهای ریاضی قابل گذران نیست. آیا به راستی اختلاف سنی ایده آل زوجین وجود دارد؟ اگر بخواهیم این موضوع را از نظر علمی بررسی کنیم، آمار به ما می گوید که بله اختلاف سنی نرمال برای ازدواج وجود دارد که ما کارشناسان وب سایت پیوسی به آن در ادامه مقاله خواهیم پرداخت. اما به این نکته توجه داشته باشید که هیچ دستورالعملی برای یک رابطه و یا ازدواج موفق وجود ندارد، بلکه این شما هستید که با توجه به شرایط باید تصمیم بگیرید. بنابراین ممکن است که از نظر علم آمار، تعداد ازدواج های موفق در یک اختلاف سنی کم باشد، اما این به آن معنا نیست که شما نباید با داشتن آن اختلاف سنی ازدواج کنید. در رابطه های بلند مدت موفقیت و سالم بودن رابطه به موارد زیادی بستگی دارد، که تنها یکی از آن موارد اختلاف سنی در ازدواج است. بنابراین دنبال یک راه کوتاه و میانبر نگردید.

با توجه به تحقیقات کارشناسان وب سایت پیوسی، معمولا هر چه اختلاف سنی در ازدواج کمتر باشد، رضایت زوجین از زندگی بیشتر خواهد بود. یعنی زوج هایی که از صفر تا سه سال تفاوت سنی با هم داشته باشند، به طور میانگین رضایت بیشتری از آنهایی دارند که چهار تا شش سال تفاوت سنی دارند. از طرفی، زوجنی که چهار تا شش سال تفاوت سنی در ازدواج داشتند، دارای رضایت بیشتری از آنهایی بوده اند که هفت سال اختلاف سنی در ازدواج داشته اند. یکی از دلایل احتمالی که محققان ما برای این نتایج در نظر گرفته اند، این است که زوج هایی که اختلاف سنی زیادی در ازدواج داشته اند، در مقابل اتفاقات ناگواری که می تواند در یک رابطه روی دهد، مانند مشکلات مالی ناگهانی، بیماری و مواردی از این قبیل آسیب پذیری بیشتری از خود نشان دهند. بنابراین، می توان گفت که اختلاف سنی ایده آل زوجین، آن عددی است که کمتر باشد. جالب است که بدانید، طبق همین تحقیق، افرادی که با سن کمتر از خودشان ازدواج داشته اند، معمولا احساس رضایت بیشتری نسبت به آنهایی که با سن بیشتر از خودشان ازدواج داشته اند، کسب کرده اند. اما این رضایت معمولا بین شش تا ده سال بعد از ازدواج آرام آرام از بین می رود. این موضوع می تواند حتی به مشکلات بزرگ و یا طلاق عاطفی ختم شود. پس می توان گفت که اختلاف سنی ۲۰ سال در ازدواج یا اختلاف سنی ۱۲ سال در ازدواج، چندان به موفقیت ختم نخواهد شد. این مسئله در مورد اختلاف سنی ۱۵ سال در ازدواج نیز صادق است. البته با این تحقیق و آمار، نمی توان به طور قطع گفت که اختلاف سنی ایده آل زوجین باید چه میزان باشد. این آمار صرفا از بررسی چند هزار زوج استخراج شده است و به هیچ عنوان به این معنی نیست که زندگی شما قطعا مطابق این جامعه ی آماری خواهد بود. به علاوه در زندگی استثنائات زیادی هست که می تواند نتیجه را تغییر دهد.

پس این آمار چه سودی دارد؟ از این تحقیق مشاوران پیوسی می توان نتیجه گرفت که واقعا تفاوت سنی در ازدواج، می تواند باعث تفاوت در سلیقه، سبک زندگی، علایق و اهداف بلند مدت بین دو نفر شود. بنابراین اگر فاصله سنی ما با شریک زندگی خود، بیشتر از هفت یا حتی ده سال باشد، به این معنی نیست که زندگی ما محکوم به شکست است. بلکه نکته ای که دارای اهمیت است، این خواهد بود که قبل از جدی شدن رابطه، به فکر این باشیم که تفاوت علایق و سلایقمان تا چه میزان است. آیا این موضوع سبب خواهد شد که در زندگی بلند مدت ما تاثیر بگذارد یا خیر؟ قبلا، گفته می شد که پسر باید از دختر کوچک تر باشد و یا مثلا پنج سال اختلاف سنی در ازدواج، فاصله سنی مناسبی می باشد. در صورتی که امروزه، اوضاع بسیار متفاوت است و حتی ازدواج هایی که دختر سن بیشتری از پسر داشته باشد هم، این روز ها رایج شده است. در کل، امروزه با توجه به این که بلوغ فکری افراد با توجه به پیشرفت ابزار های ارتباطی و در دسترس بودن اطلاعات، زودتر آغاز می شود، اختلاف سنی در ازدواج نمی تواند عامل اصلی تداوم رابطه و ازدواج نام گیرد. البته که به صورت کلی می توان عنوان کرد که هرچه فاصله و اختلاف سنی مرد و زن کمتر باشد، احتمالا درک بهتری از هم خواهند داشت. دلیل این موضوع هم همانطور که در تحقیق بالا عنوان شد، تجربه های یکسان، پیش زمینه های فرهنگی شبیه به یکدیگر به دلیل محیطی که در آن رشد یافته اند و همچنین خاطره های شبیه به هم است، که علایق آنها را شکل داده است.

با توجه به این نتایج، پس چه تصمیمی باید گرفت؟ جواب این است که اختلاف سنی در ازدواج را کنار گذاشته و به مسائل دیگر بپردازید. هنگامی که امکان ایجاد یک رابطه جدید برای شما پیش آمده است و اختلاف سنی نیز وجود دارد، احتمالا شما به این سوال خواهید رسید که حال با این تفاوت سنی در ازدواج باید چه کنید. نکته اول خواهد بود که اصلا و ابدا تنها اختلاف سنی را معیار قرار ندهید. به عنوان مثال اگر دختر هستید، فکر نکنید که حال که یک نفر با اختلاف سنی بالا به سمت شما آمده است، پس جذب این اختلاف سنی شوید. یا فکر کنید، لزوما کسی که سن بالاتری از شما دارد، پخته تر است و به بلوغ فکری رسیده است. یا بر عکس، اگر سن او خیلی از شما پایین تر باشد، نباید مجذوب جوانی او شوید، طوری که اختلاف هایتان را فراموش کنید. در حقیقت فاصله سنی، به تنهایی معیار خوبیبرای تصمیم نیست و باید به مسائل مهم تر و دقیق تری پرداخت. برخی اوقات، افراد به دلیل اختلاف سنی، از تمایلات خودشان عبور می کنند یا درگیر جذابیت هایی می شوند که ممکن است قبلا در ارتباط های دیگر با افراد همسن آنها را تجربه نکرده باشند. اما دقت داشته باشید که این موارد با مرور زمان از بین خواهد رفت و مواردی مهمتر وجود دارد که می تواند عامل مشکلات یا موفقیت در زندگی و رابطه شما شود. پس برخی از پرسشها را بهتر است که قبل از ازدواج از خودتان بپرسید. مثلا، این که آیا دیدگاه های طرف مقابل کودکانه است یا نشات گرفته از بلوغ فکری می باشد؟ آیا می توان روی او به عنوان تکیه گاه حساب کرد یا خیر؟ اختلاف سنی ایده آل زوجین، موضوع پیچیده ای است. بنابراین زمانی که به این مورد برخوردید، طبیعی خواهد بود که گیج شوید و یا نتوانید درست تصمیم بگیرید. از طرفی ممکن است این گیج شدن، باعث شود که نتوانید نکات مثبت یا منفی رابطه و یا طرف مقابلتان را به درستی متوجه شوید. در این زمان یک مشاوره خوب خواهد توانست به شما کمک کند. وب سایت پیوسی با توجه به مشاوزان ماهری که دارد، انتخاب مناسبی برای شما می باشد تا بهترین تصمیم را برای آینده خود اخذ نمایید.

سخن پایانی

ازدواج، از مهمترین اتفاق هایی است که می تواند در زندگی هر فردی روی دهد و تاثیر بسیار زیادی در ادامه زندگی هر فردی باقی گذارد. زیرا با ازدواج، شما شخصی را انتخاب خواهید کرد که باید با او زندگی کنید و اگر در انتخاب خود دچار خطا شوید، زندگی شما می تواند با اختلال مواجه شود. در چنین مواقعی معمولا زوجین، طلاق خواهند گرفت و همین اتفاق هم می تواند تاثیرات منفی بسیار زیادی در روحیه ی آن ها به جای گذارد. به این دلایل، نباید در انتخاب همسر و ازدواج کردن عجله نمود، زیرا اتفاقی است که زندگی شما را به طور کامل تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. باید در انتخاب همسر، دقت زیادی را به خرج بدهید و نکات بسیاری را بررسی کنید. زیرا نادیده گرفتن حتی یک مورد، هم می تواند تاثیری منفی برجای گذارد. اختلاف سنی در ازدواج، از جمله مواردی است که باید مد نظر قرار گیرد. به همین دلیل بود که وب سایت پیوسی، در این مقاله به موضوع تفاوت سنی در ازدواج پرداخت و اختلاف سنی ایده آل زوجین را تشریح کرد. همچنین توضیح داد که محاسبه فرمول اختلاف سنی در ازدواج که در برخی منابع ذکر می شود، فاقد بار علمی بوده و امکان خطای آن بسیار بالا می باشد. بیان شد که بهترین تفاوت سنی در ازدواج وجود ندارد اما بهتر است که از ازدواج های با اختلاف سنی بالا خودداری کرد. به عنوان مثال اختلاف سنی ۲۰ سال در ازدواج، در این بازه قرار می گیرد. در این مقاله، همچنین به بررسی اختلاف سنی ۱۰ سال در ازدواج، اختلاف سنی ۱۲ سال در ازدواج و اختلاف سنی ۱۵ سال در ازدواج نیز پرداخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید