سبد خرید
فاطمه پیوسی

همسر غرغرو

همسر غرغرو

موضوعات مهم آموزش

همسر غرغرو کیست

حتما برای شما هم پیش آمده که در اطرافیان خود افراد ایرادگیر و غرغرو دیده باشید و مدام مجبور شوید با آن ها جر و بحث کنید و رابطه سمی با آنها بمانید. این افراد انرژی زیادی را از ما می گیرند و دعوا با آن ها به نتیجه نمی رسد. بنابراین مهم است بدانیم که بهترین برخورد با این افراد چیست. زندگی با یک همسر غرغرو نیز قطعا آزار دهنده است. همسر غرغرو دائما شما را سرزنش می کند و مشکلات را بزرگتر از چیزی که هست می نماید. قطعا زندگی با همسر غرغرو تمام انرژی آسایش شما را گرفته و از شما یک فرد به حوصله و منفی نگر می سازد اما واقعا همسر غرغرو کیست و چه ویژگی هایی دارد. چگونه می توانیم همسر غرغرو را متوقف کنیم و راهکارهای مقابله و تسکین همسر غرغرو چه مواردی هستند. در ادامه همراه مجموعه فاطمه پیوسی باشید تا از ویژگی های همسر غرغرو آگاه شده و بدانیم که همسر غرغرو کیست. غرزدن نوعی پاسخ ساده‌ انگارانه به موقعیت هایی است که فرد به موجب آن احساس درماندگی و ناکامی، یاس، خشم، بدبینی، ناامیدی، تنهایی و بی کسی، مورد توجه نبودن و… می کند و در نتیجه آن، بدون توجه به موقعیت و وضعیت شنونده، به بروز ناپخته احساسات درونی خود می پردازد و با بیان جملاتی نارسا، نامناسب، کلیشه‌ای و گاها تکراری نارضایتی و ناراحتی خود را ابراز می کند. گاهی اوقات این رفتار به یک واکنش تکراری و عادتی دربیان احساسات تبدیل می شود که به مرور زمان موجبات دوری، کینه، نفرت و جدایی، سردی روابط و در نهایت اختلاف و کشمکش میان زوجین را فراهم می سازد. 

اگر چه همه ما، غرزدن را خصلتی زنانه قلمداد می کنیم، اما جالب است که بدانید مردان در این زمینه رقیب قدر خانم ها به شمار می آیند. از آن‌جایی که، به لحاظ قدرت کلامی و هیجانی تفاوت مشهودی بین زنان و مردان قابل مشاهده است و زنان بیشتر ازمردان نیازمند ارتباط کلامی هستند و از هر وسیله و بهانه ای برای برقراری ارتباط استفاده می کنند و هیجانات خود را بروز می دهند، این اندیشه به ذهن متبادر می شود که غرزدن رفتاری است که اکثرزنان انجام می دهند. زن و شوهرها انتظار دارند زندگی زناشویی با کیفیت و کارآمدی داشته باشند تا از طریق آن بتوانند انتظارات، نیازها و خواسته های خود را برآورده سازند. طبیعتا، اگر این نیازها و تمایلات برآورده نشود، زوجین احساس سرخوردگی کرده و بدین ترتیب، شیوه هایی را برای جلب رضایت و توجه همسر جستجو می کنند که شاید غرزدن یکی از آن تدابیر باشد. غافل از آن که، غرزدن یک شیوه ناکارآمد و فریاد نارسا برای کسب نیازهای هدفمندانه به ویژه نیاز به توجه است.

بهترین راهکار برای مقابله با همسر غرغرو

قطعا داشتن همسر غرغرو یک مشکل بزرگ برای زندگی مشترک محسوب می شود. همچنین بودن در کنار فردی که مدام بهانه جویی می کند و به دنبال ایراد گرفتن از همه چیز است قطعا آزار دهنده است اما این مشکل نیز قابل کنترل است در صورتی که بهترین راهکار برای مقابله با همسر غرغرو اتخاذ نمایید. شاید با خود بپرسید که بهترین راهکار برای مقابله با همسر غرغرو چیست و چگونه می توان آنها را به کار گرفت. ما در مجموعه فاطمه پیوسی در کنار شماییم تا بهترین راهکار برای مقابله با همسر غرغرو به شما عزیزان ارائه نماییم. به شما عزیزان توصیه می نماییم تا پایان این مقاله همراه ما باشید و نکات ارائه شده را با دقت مطالعه نمایید.
در راستای ارائه بهترین راهکار برای مقابله با همسر غرغرو باید این نکته را اضاقه نماییم که مهم ترین نقش را شما دارید. بله درست است شما به عنوان فردی که با آسیب و مشکل مواجه شده است باید وظایف زیادی را در قبال همسر خود بپذیرید. راهکار های زیر را دنبال کنی تا بیشتر با بهترین راهکار برای مقابله با همسر غرغرو آشنا شوید. همدیگر را تکمیل کنید ازدواج در اولین قدم باید مایه رشد و بلوغ ما باشد. اگر قرار باشد زندگی متاهلی ‌مان با زندگی مجردی‌ مان فرقی نداشته باشد، پس چرا ازدواج می‌ کنیم. پس برای بالغ شدن نیاز به درک این نکته داریم که همسرمان را با تمام وجوهات متمایزی که با ما دارد، بپذیریم و سعی کنیم مکمل هم باشیم. بین بیشتر زوج‌ ها یک نفر ولخرج است و دیگری اهل پس‌انداز، یکی اهل خانه ‌نشینی است و دیگری اهل مهمانی و این امر به همه جنبه‌ های دیگر نیز تعمیم می ‌یابد.

معمولا یکی از طرفین دنیا را تیره‌ تر از دیگری می ‌بیند، با این حال آنها می‌ توانند زوج فوق ‌العاده‌ای باشند! گرچه گاهی اوقات منفی نگری ‌های همسرتان ممکن است شما را خسته و عصبانی کند، اما حتما می‌ توانید حداقل سه موقعیت را به خاطر بیاورید که این منفی نگری ‌ها به کمک ‌تان آمده‌ اند. برای مثال، فلان موقع در مورد اعتماد نکردن به شخصی که بعدا معلوم شد آدم درستی نیست. این حرف روان‌ شناسان می ‌تواند کمک بسیاری به ما کند، به‌ جای تلاش برای عوض کردن دیدگاه همسرتان، انرژی خود را صرف درک این موضوع کنید که رفتار همسرتان چگونه می‌ تواند به شما کمک کند و چه چیزهایی می ‌توانید از آن یاد بگیرید.گرچه مسلما مثبت ‌اندیش بودن بیشتر به چشم می ‌آید، اما حقیقت این است که وجود هر دو جنبه در زندگی لازم است‎.‎ الگو باشید اگر ادعا دارید که شما مثبت نگرید و همسرتان منفی‌ نگر، این را ثابت کنید. به جای غر زدن و دائم نالان بودن از وضعیت همسرتان، روشی را در پیش بگیرید که دوست دارید با شما رفتار کند و آن را الگو کنید. مثلا بعد از اینکه رختخواب را مرتب می‌کند به‌جای اینکه بالش ‌ها را جا به ‌جا کنید، از او تشکر کنید. به‌ جای آنکه بازخواستش کنید که چرا موقع احوال‌ پرسی با خانوادتان لبخند نداشته، به او بگویید اینکه تعطیلات را با خانواده شما گذرانده برایتان بسیار اهمیت دارد. وقتی هر دو از سر کار به منزل برمی‌ گردید به ‌جای آنکه از او انتظار داشته باشید، شما پیش‌قدم شوید و پشت او را ماساژ بدهید. بخشنده بودن در این راه به این معنی نیست که شما خدمتکار او هستید، بلکه حقیقت این است که برای بهتر شدن روابط‌ تان قدم برداشته‌ اید‎.‎

خیلی اوقات الگو بودن به ‌اندازه کافی توجه همسرتان را جلب نمی ‌کند و در واقع تواقعات بی ‌جایی در او به ‌وجود می‌آورد. پس وقت آن است که صادقانه‌ با او گفتگو کنید. بدون اینکه او را سرزنش کنید به او بگویید که نظرات منفی‌اش چه تاثیری روی شما می‌گذارد. بهتر است هنگام صحبت از جملاتی با ساختار مشاوران خانواده مثل وقتی تو درباره فلان چیز غر می‌زنی، من احساس خوبی ندارم و دوست دارم تو قدر تلاش‌ های من را بدانی استفاده کنید‎.‎
زمان صحبت کردن بسیار مهم است زمان و موقعیت مرد و زن برای آغاز گفتگو نیز بسیار مهم است. به طور حتم انتقاد کردن از مردی که تازه از سر کار برگشته و خسته به نظر می رسد امری اشتباه است و زن را به خواسته اش، هر چند منطقی باشد نمی رساند.
شنونده واقعی باشید برخی از مردان به هنگام گفتگو با همسرشان به نهایت و نتیجه گیری گفتگو می اندیشند و به جای گوش دادن به همسرشان، به دنبال ارائه راه حل، پاسخی بر مراد دل همسر و … هستند و به همین خاطر از هسته اصلی گفتگو خارج شده و به نتیجه گیری خود می پردازند و این خود عاملی برای ناخشنودی همسرشان است. برای اجتناب از سو تفاهم و غر شنیدن این نکته را به یاد داشته باشید که زنان دوست دارند همسرشان درست به صحبت هایشان گوش دهند.

تایید کنید: اکثر غرغروها تنها به دنبال تایید هستند. به دنبال آن هستند که کسی احساسشان را درک کند و آنها را درک کند. وقتی متوجه شوند دیگران حرف هایشان را فهمیده اند و حق را به آنها می دهند، دست از غر زدن برمی دارند. هر چند گوش دادن به حرف های یک غرغرو سخت است، اما اگر می خواهید مانع جر و بحث شوید و همزمان این غرغرها هم در کمترین زمان ممکن تمام شود، به حرف هایش گوش دهید و سرتان را به نشانه تایید تکان دهید.
همدلی کنید: غرغروها همدلی ساختگی و نیش و کنایه را خیلی زود متوجه می شوند و این بیشتر آتش خشم آنها را شعله ور می کند. همدلی را به بهترین شیوه‌ ابراز کنید و سعی کنید تا حد ممکن این کار را صادقانه و واقعی انجام بدهید.
موضوع بحث را عوض کنید: برای متوقف کردن غر زدن او، بهتر است سعی کنید به نحوی موضوع بحث را به جای دیگری بکشید. منحرف کردن بحث بهتر از آن است که مستقیما به او بگویید بسه دیگر غر نزن. مثلا وقتی در حال غر زدن در مورد دستپخت یکی از اطرافیانش است، از او در مورد روش پخت همان غذا بپرسید. احتمالا حواسش پرت می شود و شروع به توضیح دادن روش صحیح پخت می شود.
خودتان را اصلاح کنید: علت غرغروهای همسر و یااطرافیانتان چیست؟ گاهی این شما هستید که بارها و بارها یک کار اشتباه را انجام می دهید و او را آزار می دهید. کمی به رفتارهایتان دقت کنید. سهم شما در تحریک این غرغرها چقدر است؟ اگر شلخته، کثیف و یا بدقول هستید، با اصلاح رفتارتان در کسری از ثانیه می توانید از شر غر زدن او خلاص شوید. در بسیاری از مواقع، این ساده ترین و بهترین راهکار است.

دلایل غر زدن همسر چیست

غرزدن نوعی ارتباط کلامی ناپخته و غیرمستقیم است و معمولا شخص غرغرو، طرف مقابل خود را تحت بمباران کلمات و جملات مربوط یا نامربوط قرار می دهد که این خود نشان دهنده آن است که درزندگی مشترک مساله ای وجود دارد که موجب آزار و رنجش فرد می شود. اما در ببسیاری از شرایط آگاه نیستیم که دلایل غر زدن همسر چیست و چرا همسر ما مدام بهانه می گیرد و غر می زند قطعا د راین شرایط کنترل اوضاع نیز بای ما سخت می شود و ممکن است در وضعیت اضطراری قرار گیریم. ما در این قسمت به پاسخ این پرسش که دلایل غر زدن همسر چیست و چگونه می توانیم بدون درگیری و ناراحتی او را آرام کنیم. همراه مجموعه فاطمه پیوسی باشید تا به این نکات بیشتر آشنا شویم. گاهی در مواجهه با همسر غرغرو، دو طرز برخورد با این مسئله قابل مشاهده است در گروهی از زوجین این طرز گفتگو با یکدیگر، به صورت شیوه ای از ارتباط همسران در می آید و آنها به این ریتم زندگی عادت نموده و زندگی خود را بدون هیچ ناراحتی سر می کنند، اما در اکثریت قریب به اتفاق همسران، پس از مدتی تحمل این شرایط، زوج یا زوجه خسته و بی حوصله شده و توان شنیدن این جملات را از دست می دهد و به پرخاشگری، بی توجهی، کناره گیری و مشاجره می پردازد. به لحاظ قدرت کلامی و هیجانی تفاوت مشهودی بین زنان و مردان قابل مشاهده است و زنان بیشتر ازمردان نیازمند ارتباط کلامی هستند و از هر وسیله و بهانه ای برای برقراری ارتباط استفاده می کنند و هیجانات خود را بروز می دهند، این اندیشه به ذهن متبادر می شود که غرزدن رفتاری است که اکثرزنان انجام می دهند با این اوصاف، در ادامه به طور جداگانه برای زنان و مردان راهکارهایی را ارائه خواهیم نمود که در سامان بخشیدن و خاتمه دادن به این وضعیت مثمر ثمر باشند.

توجه به تفاوت های عاطفی شناختی زنان و مردان مطرح گردیده است و به لحاظ کاربردی، مطلقا مختص یک جنس نیست. شما با توجه به مشکلاتتان می توانید از هر دو نوع توصیه برای بهبود وضعیتتان استفاده نمائید. چنانچه در زندگی مشترک غر زدن بیش از حد باشد موجب می شود که دلسردی و در بعضی مواقع نفرت در زندگی حاکم شود و این امر به مرور زمان تاثیر بسیار مخربی روی روان هر دو طرف گذاشته و در نهایت زندگی را به کام آن ها تلخ می کند. غر زدن یک نوع پاسخ ساده انگارانه می باشد که در موقعیت های مختلف از فردی که احساس ناکامی و درماندگی، بی کسی، بدبینی، ناامیدی و می کند، سر میزند، در این مواقع بروز احساسات درونی ناپخته بیشتر مد نظر کسی است که مدام در حال غر زدن است که با بیان نامناسب، نارسا، کلیشه ای سعی در ابراز نارضایتی خود می کند در بسیاری از مواقع این رفتارهای نابجا به یک نوع واکنش عادی و تکراری تبدیل می شود و افراد در بیان احساسات خود مدام این رفتارها را تکرار می کنند و این اتفاق به تدریج باعث نفرت جدایی، دوری، کینه و سردی در رابطه زوجین می شود. گاهی برای رفع نیاز غر می زنند گاهی زنان از غر زدن به عنوان ابزاری برای رفع دلواپسی های خود استفاده می کنند. به خاطر داشته باشید که مردان قدرت تمرکز بر چند کار را ندارند، پس بهتر است به جای غر زدن و پیچیدن به پر و پای همسرتان، منظور خود را به صراحت بیان کنید.

در خواست کردن چیزی بیشتر از دو بار به گفته مارگارت پل، متخصص زوج درمانی، در خواست هر چیزی از همسر تا دو بار موثر است، اما پس از آن حالت آزار دهنده به خود می‌گیرد و درخواست تلقی نمی ‌شود. به جای مطرح کردن دائم درخواست خود، بهتر است شکاف ارتباطی موجود را شناسایی و مستقیما آن را برطرف کنید. برای جلوگیری از غر باید بگویید که من می‌ خواهم بفهمم در مورد این مسئله چه روی داده است؟ آیا راهی برای حل آن وجود دارد؟ پس از آن خود را آماده هر پاسخی از سوی طرف مقابل خود قرار دهید. دکتر امی جانسون هم توصیه می‌ کند که در خواست دوم را با همان لحن درخواست اول مطرح کنید. اگر لحن بیان درخواست مناسب نبوده و مورد قضاوت قرار گیرد، آزار دهنده بوده و به غر زدن تبدیل می ‌شود. او پیشنهاد می ‌کند که از تقویت مثبت به عنوان جایگزینی برای غر استفاده کنید. به جای تمرکز بر روی کارهایی که او انجام نمی ‌دهد، تلاش خود را برای تحسین آن‎چه که درست انجام می ‌دهد متمرکز کنید. عدم شفافیت درخواست غر زدن یا غر می ‌تواند نوعی رفتار کنترل کننده باشد. دکتر پاول می ‌گوید این کار نوعی کنترل است که شما در آن فردی را نگه داشته و سعی می ‌کنید تا درخواست شما را اجرا کند. برلی اضافه می ‌کند که غر زدن چیزی فراتر از یک درخواست و راهی برای تحت کنترل گرفتن دیگران است. به جای این کار بهتر است دفعه بعد که از یک درخواست اجرا نشده ناراحت شدید، از خود بپرسید که این واقعا درباره چیست؟ معمولا این احساس کنترل گری مبتنی بر ترس از چیزهای ناشناخته است. پس اگر غر زدن شما به دلیل تمایل به کنترل همسرتان است، بهتر است به جای این کار به ترس‌ هایتان اعتراف کنید و سپس به دنبال علت یابی و درمان آن باشید. این به عنوان اولین قدم، عالی است.

نشانه های یک همسر غرغرو

گاهی اوقات در رابطه با همسر خود، ناگریزیم تمامی خواسته های او را بدون کم و کاستی به ثمر نشانیم تنها برای اینکه با بهانه جویی ها و مشکلات بعد از آن مواجه نشویم. این موضوع می تواند برای ما زنگ هشداری در نمایان کردن نشانه های یک همسر غرغرو باشد. اما جای نگرانی نیست برای شناخت نشانه های یک همسر غرغرو کافی ست مقاله زیر را تا انتها مطالعه نمایید. لازم است این نکته را یادآوری نماییم که ما برخی از نشانه های یک همسر غرغرو را همراه با چند راهکار بیان نموده ایم. شما را تحت فشار قرار می‌ دهد تا کاری که می‌ خواهد را انجام دهید یکی از نشانه‌ های همسر غرغرو این است که او شما را تحت فشار قرار می‌ دهد تا کاری که می‌ خواهد را انجام دهید. از چه لحاظ شما را تحت فشار قرار می‌دهد؟ به این مثال توجه کنید، چرا ظرف‌ها رو نمی‌ شوری؟ همیشه خونه‌ مون شلوغ و نامرتبه. با این حرف، او کم کم شما را وادار می‌ کند که برای نشنیدن دوباره این حرف و بهانه‌ گیری، شما حتما ظرف‌ ها را بشویید و کاری که می‌ گوید را انجام دهید. مدام از کارهایتان ایراد می‌ گیرد یکی از نشانه‌ های مهم افراد غرغرو این است که بدون توجه به نشانه‌های مثبت کارهای شما مدام ایراد می‌ گیرند و به قول معروف فقط نیمه خالی لیوان که باب میلشان نیست را می‌ بینند. این افراد فقط زمانی که کارها طبق اصول و افکار آن‌ها باشد تاییدش می‌ کنند در غیر این صورت مشکل از شما ست و ایراد کار به شما بر می‌ گردد.

هر موقع بتواند، شما را تحقیر یا سرزنش می‌کند همسر غرغرو و بهانه‌ گیر، هر موقع بتواند و فرصتش پیش بیاید، شما را تحقیر و سرزنش می‌ کند و سعی می‌ کند شخصیت شما را پایین بیاورد به خاطر کارهایی که انجام نداده‌ اید. همیشه شما را مقصر می‌ داند و از جملات و کلمات نامناسب استفاده می‌ کند. یکی از نشانه‌ ها، مقصر دانستن شما در هر اتفاقی است. به علاوه این افراد معمولا از کلمات و جملات بدی استفاده می‌ کنند که در آن عزت نفس شما زیر سوال می ‌رود. به عنوان مثال می‌ گوید، تو این کار رو کردی. معمولا هم از کلمه تو استفاده می‌ کنند و درباره شما صحبت می‌ کنند اما چیزی از اشتباهات خودشان بیان نمی‌ کنند. می ‌خواهید عاداتش را تغییر دهید چون نگرانش هستید. برخی از افراد نیز به دلیل نگران بودن نسبت به همسرشان، می‌ خواهند هرطور شده عادات او را تغییر دهند تا کمتر به سلامتی خود آسیب بزند. به عنوان مثال اگر شوهر چاق باشد و مدام شیرینی جات و یا غذاهای پرچرب مصرف کند، یک خانم غرغرو شاید هر روز به او تذکر بدهد که نباید این کار را بکند و باید عادات خود را حتما تغییر دهد. مرد نیز از اینکه همسرش می ‌خواهد او را به زور تغییر دهد و به جای انگیزه دادن به او، مدام عیب‌ جویی می‌کند، خسته خواهد شد و یا شاید حتی برای لجبازی، بیشتر به عادات بدش ادامه دهد و به خودش آسیب بزند.

شریک زندگیتان به شما گفته است که نق می زنید یکی از نشانه های این است که شما شریک زندگی خود را نق می زنید اگر همسرتان به شما بگوید که نق می زنید!! شریک زندگی شما بهتر می داند که آیا شما او را نق می زنید یا خیر و اگر به شما گفت که دارید نق می زنید، به آنها گوش دهید! اگر شریک زندگی تان به شما می گوید که او را آزار می دهید، در نظر بگیرید که چگونه می توانید به طور مؤثرتر در مورد آنچه از رابطه می خواهید و نیاز دارید ارتباط برقرار کنید. برقراری ارتباط در مورد انتظارات و نیازهای خود در رابطه، تضمین می کند که شما و شریک زندگی تان در یک صفحه هستید و می توانید رفتار شریک خود را بدون اینکه به او بگویید چه کاری انجام دهد، آگاه کنید. به یاد داشته باشید که شریک زندگی شما می خواهد از شما حمایت کند و اگر شما با او ارتباط برقرار کنید، برای انجام این کار تلاش می کند.
شریک زندگی شما شروع به عکس العمل در قبال رفتارهایتان کرده است. در روی دیگر سکه، اگر در یک الگوی رابطه آزاردهنده هستید، ممکن است متوجه شوید که شریک زندگی ‌تان به شیوه‌ های نابالغ یا کودکانه رفتار می‌کند. این به دلیل رنجشی است که آنها نسبت به شما و رابطه احساس می کنند. اگر با شریک زندگی خود مانند والدین رفتار کنید، ممکن است آنها مانند یک کودک رفتار کنند و ناپخته رفتار کنند. اگر شریک زندگی شما بر ضد شما رفتار می کند، مهم است که درباره اعمال او و احساس آنها صحبت کنید. مهم است که به شریک زندگی خود احترام بگذارید، حتی اگر به شیوه ای ناپخته رفتار می کند، و زمانی که به شما می گوید چه احساسی دارد، صدای او را بشنوید. سعی کنید دلیل رفتار آنها را بررسی کنید و ببینید آیا کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا به آنها کمک کنید در رابطه بیشتر دیده شوند و درک شوند. شرکا اغلب اگر احساس کنند از طریق کانال های عادی ارتباط شنیده نمی شوند، رفتار می کنند. سعی کنید ارتباط خود را با شریک زندگی خود باز نگه دارید تا در وهله اول احساس نیاز به اقدام نداشته باشد.

نکات تکمیلی در مورد همسر غرغرو

در این مقاله سعی به معرفی همسر غرغرو و اینکه همسر غرغرو کیست نمودیم. اما باید بدانیم که این مباحث بسیار گسترده تر از این است که بتوان به راحتی از آن سخن گفت. بنابراین به عنوان نکات تکمیلی در مورد همسر غرغرو این قسمت را عنوان نموده ایم تا بتوان نکات بیشتری را در این موضوع جای داد.
بودن در کنار یک همسر غرغرو اگرچه بسیار دشوار است اما به همان اندازه می تواند ما را با تجربه سازد. اما اگر شما خود یک همسر غرغرو هستید شرایط کمی متفاوت خواهد شد. اگرچه آزار دادن به نظر کار درستی است تا همسرتان به حرف شما گوش دهد، اما می تواند برای ازدواج کاملا مخرب باشد. ارسال مداوم این پیام به همسرتان مبنی بر اینکه او به اندازه کافی خوب نیست، به شما احترام نمی گذارد و فکر می کنید بهتر از او هستید نیز می تواند بر ازدواج تاثیر بگذارد. بمباران منفی مداوم می تواند شوهر شما را وادار کند که از خود و در نهایت ازدواج شما دست بکشد. اگر بچه دارید، به آنها این پیام را می دهد که پدرشان به اندازه کافی خوب نیست و سزاوار احترام نیست. کودکانی که در خانواده ‌ای آزاردهنده بزرگ می‌ شوند نیز به افراد گستاخ تبدیل می‌ شوند و حتی این رفتار را در زندگی شخصی خود تلقین می‌ کنند. اگر متوجه شدید که همسرتان را مجبور به انجام کارهایی می ‌کنید یا بیش از ده ‌ها بار خودتان تکرار می‌ کنید، رفتاری آزاردهنده دارید. 

در حالی که اکثر خانم ها دوست ندارند غر بزنند، مگر اینکه احساس کنند تحت فشار قرار گرفته اند، شنیده نشده اند، بیش از حد کار می کنند، اما غر زدن نشان دهنده مشکل در رابطه است. در حالی که ادامه این کار درست به نظر می رسد، غر زدن می تواند ازدواج شما را بیشتر تحت فشار قرار دهد، یا بدتر از آن، آن را از هم بپاشد. اگر به تازگی متوجه شده اید که به همسری آزاردهنده تبدیل شده اید، این مقاله تمام آنچه را که باید در مورد غر زدن و نحوه کار برای بهبود اوضاع بدانید را در اختیار شما قرار می دهد.
دلخوری: زن می تواند بفهمد که شوهرش ترجیح می دهد بدون دخالت او تصمیم بگیرد و او عصبانی می شود و با تمسخر، تند صحبت می کند یا حتی صدای خود را برای اعتراض بلند می کند. این مرحله دوم از غر زدن زمانی است که او برای کنار گذاشتن او شروع به دعوا می کند. وقتی بی احترامی، عصبانیت و خواسته وارد تصویر می شود، غر می زند. در اینجا چند راه برای متوقف کردن غر زدن و شروع به بهبود موارد وجود دارد:
حرفی را بیش از یک بار تکرار نکنید: مواقعی پیش می آید که مجبور می شوید چیزی را تکرار کنید تا او آن را فراموش نکند، اما اگر مطمئن هستید که حرف های شما را شنیده است، سعی کنید تا زمانی که آن را تصدیق نکرده است، آن را تکرار نکنید. معمولا غر زدن به این صورت است. اگر مطمئن نیستید که او بار اول آن را دریافت کرده است، فقط یک بار دیگر تکرار کنید تا بدانید که او صدای شما را شنیده است.

درک کنید که غر زدن یک رفتار کنترل کننده و آزاردهنده محسوب می شود. غر زدن یک شکل پنهان از کنترل رفتار یک نفر است. به این فکر کنید که چرا می خواهید رفتار او را کنترل کنید و آیا راه هایی برای متوقف کردن آن وجود دارد. دفعه بعد که احساس کردید چیزی تحت کنترل نیست، از خود بپرسید که آیا ارزش دارد همسرتان را به خاطر آن ناراحت کنید.
شرایط را بپذیرید چیزهایی وجود دارد که ممکن است نتوانید فورا آنها را تغییر دهید، مانند عادت سیگار کشیدن او یا سایر موارد خاص که رفع آنها زمان می برد. غر زدن قطعا کمکی نخواهد کرد زیرا شکاف بیشتری ایجاد می کند. کاری که می توانید انجام دهید این است که شرایط را بپذیرید و راه مثبت تری را برای ایجاد تغییر در بلندمدت انتخاب کنید این راهکارها می تواند شما را به سمت و سویی سوق دهد تا شرایط را کنترل کنید اگر خودتان یک همسر غرغرو هستید با آگاهی از این راهکارها می توانید تا اندازه ای خود را اصلاح کنید. اما توصیه ما این است که از مشاوران و متخصصان کمک بگیرید. ما نیز در مجموعه فاطمه پیوسی همراه شما خواهیم بود برای داشتن یک زندگی بهتر.

سخن پایانی

 غرزدن همسرتان را نشانه ای از ناراحتی او بدانید و به جای فرار از مقابله با آن، در نهایت صبر و حوصله و به دور از اوقات تلخی در جویای علت آن باشید. بسیاری از افراد نمی دانند که غرزدن همسرشان، شیوه غیر مستقیمی برای جلب توجه و استمداد کمک از آنها ست و از یک نیاز به حق او سرچشمه می گیرد. دچار سوء تفاهم نشوید و او را متهم به غرزدن و قضاوت ضعیف نکنید و وی را مقصر و مسبب اوضاع نا بسامان زندگی تان ندانید. همسر غرغرو را می توان با اتخاذ راهکارهایی کنترل نمود بهترین راهکار برای مقابله با همسر غرغرو مراجعه به یک مشاور و متخصص است. قطعا شما با کمک یک فرد متخصص می توانید به سادگی با همسر خود کنار بیاید. مجموعه فاطمه پیوسی بهترین همراه شما در این زمینه خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت پیوسی با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید