سبد خرید
فاطمه پیوسی

ارتباطات فرازناشویی چیست؟

ارتباطات فرازناشویی چیست؟

موضوعات مهم آموزش

بررسی ارتباطات فرا زناشویی

همسرداری و اصول روانشناسی آن، همسرداری و اصول روانشناسی آن چیست. همسرداری و تعریف آن به فرهنگ و دیدگاه ‌های جامعه بستگی دارد. هر جامعه و حتی هر خانواده‌ ای تعریف متفاوتی از آن دارد. تفاوت ‌ها می ‌تواند تا حدی باشد که در یک خانواده خانه ‌داری برای زن ارزش تعریف می ‌شود و در خانواده دیگر زن باید پا به پای همسرش در فعالیت اقتصادی شرکت کند.
شناخت شیوه‌ های همسرداری و معیار های مربوط به آن به زوج کمک می ‌کند که انتظارات یک دیگر را بهتر بشناسند و بهتر بتوانند زندگی مشترک خود را کنترل کنند. درواقع، بسیاری از اختلافات و رفتار های اشتباه ناشی از عدم شناخت دقیق زوج از نحوه برخورد با همسر است. زوج با شناخت تفاوت ‌های رفتاری، روحی و روانی یک دیگر و یادگیری روش ‌های ارتباطی می ‌توانند بهتر ارتباط خود را مدیریت کنند.
پیش از آن که به نکات ارتباط با همسر و همچنین اعتماد در زندگی مشترک بپردازیم، ذکر این نکته ضروری است که همسر خوب بودن فقط مختص زنان نیست. زن و مرد هر دو باید تلاش کنند که همسر خوبی باشند و به نیاز ها و خواسته ‌های همسر شان توجه کرده و تلاش کنند در زندگی همسر خوب و کاملی باشند.
انجام وظایف همسری شامل زن و مرد می ‌شود و هیچ ‌یک بر دیگری برتری ندارند. همسرداری برای مردان، مردان اگر ارتباط درست با زنان را بشناسند می ‌توانند تا حد زیادی به پایداری زندگی مشترک خود کمک کنند و از نارضایتی و مشکلات زناشویی جلوگیری کنند.
برای این که شخص بتواند در زندگی خود به آرامش برسد باید هر چه سریع تر برای ترس خود به دنبال راهکار باشد تا بتواند این ترس را از بین ببرد. ناگفته نماند که در درجه اول این خود شخص است که تحت فشار است و عذاب می کشد و اگر از این افکار منفی جلوگیری نکند باعث جدی تر شدن این مشکل و حتی خیانت در زندگی مشترک خواهد شد.

در ادامه به‌ طور خلاصه به نیاز های یک زن و نکات مهم برای مردان می ‌پردازیم. ارتباط صحیح و دوستانه با خانواده برای زنان بسیار مهم است. در رابطه با ارتباطات فرازناشویی چیست می توان بیان داشت که یک زن نیاز دارد که با خانواده ‌اش ارتباط داشته باشد و همسرش نیز با آن ها رابطه خوبی داشته باشد. زنان نیاز دارند که به علایق و سلیقه آن ها احترام گذاشته شود.
یک مرد عاقل، رفتار های زنانه همسرش را با عقاید خودش مقایسه نمی ‌کند و او را به خاطر آن ها سرزنش نمی ‌کند. زنان بیش از هر چیز دیگری به شنیده شدن نیاز دارند. او باید بداند که همسرش همیشه در زمان نیاز در کنار است و به حرف ‌هایش گوش می‌دهد. بسیاری از زنان وقتی از چیزی شکایت می‌ کنند توقع ندارند همسرشان کاری برای حل مشکل انجام دهد. صرف شنیده شدن برای آنان کافی است.
یک مرد آگاه موقع حرف زدن همسرش، به چشم‌ های او نگاه می‌ کند و تلویزیون یا تلفن همراهش را نگاه نمی‌کند. یک مرد خوب همسرش را تهدید نمی ‌کند، به او ضربه نمی ‌زند و با نیش کنایه با او صحبت نمی ‌کند. شرایط او را درک می‌کند. به او در امور خانه و بچه‌ ها کمک می‌ کند.

برای پیشرفت او تلاش می ‌کند و امکان رشد و تعالی او را فراهم می ‌آورد. همسرداری برای مردان شامل نشان دادن عشق به همسر با حرف و عمل می ‌شود. یک مرد خوب می‌ داند که گاهی رابطه جنسی برای خانم ‌ها دشوار است. این می‌ تواند به دلایلی همچون روز های قبل از عادت ماهانه، بارداری و پس از زایمان، خستگی و فشار روزمره و غیره باشد. در مورد ارتباطات فرازناشویی چیست باید به این مورد اشاره کرد که مرد خوب سعی می ‌کند حال روحی همسرش را درک کند و وارد رابطه جنسی اجباری نشود. در عین حال، به نیاز های جنسی همسرش توجه می ‌کند و تنها به رفع نیاز های جنسی خود نمی ‌اندیشد.
پس در رابطه جنسی به رفع نیاز های همسرش نیز توجه می ‌کند. همسرداری برای خانم‌ ها، معمولا از خانم ‌ها انتظارات زیادی در زندگی زناشویی می ‌رود. اما همان ‌طور که گفتیم این مسئله ‌ای دو طرفه است. زنان قدرت زیادی در حفظ یا بازسازی رابطه دارند. شاید به همین دلیل از آنان انتظارات بیشتری در خانواده می ‌رود. اصول زیر در ارتباط بهتر با مردان مؤثر است. انتظارات بسیار بالا و دست‌ نیافتنی هر کسی را ناامید و ناکام می‌ کند. یک زن خوب نباید با داشتن انتظارات نامعقول به همسرش حس یک آدم شکست ‌خورده را بدهد و عزت ‌نفس او را خدشه ‌دار کند.
برای زنان عشق و محبت اهمیت زیادی دارد. آنان نیاز دارند که جمله دوستت دارم را بشنوند. اما در عین حال باید درک کنند که زندگی با فشار های متعددی همراه است و نمی‌ توان همیشه انتظار شرایط کاملا عاشقانه را داشت. فشار های مالی ممکن است ذهن هر مردی را درگیر کند. همسرداری شامل درک بیشتر می ‌شود. یک زن خوب با همسرش دوست است و برنامه ‌های متنوعی برای با هم بودن تنظیمی می ‌کند. گاهی تنها دقایقی در سکوت در کنار همسر نشستن به میزان زیادی بین زوجین صمیمیت ایجاد می ‌کند. یک زن خوب علایق همسرش را می‌ شناسد و سعی می‌کند به آن ها احترام بگذارد، با همسرش در آنها همراه شود و لحظات خوبی را برای همسرش بسازد. رابطه جنسی برای مردان از اهمیت زیادی برخوردار است.
یک زن خوب سعی می ‌کند نیاز های جنسی همسرش را نادیده نگیرد و از آن به‌ عنوان سلاحی برای رسیدن به خواسته‌ هایش استفاده نکند. در روابط جنسی خود تنوع و البته بهداشت را رعایت می ‌کند. نکات همسرداری موفق، در ادامه به شیوه‌ های درست رفتار با همسر در زمینه‌ های مختلف اشاره می‌ کنیم ارتباط بهتر، قضاوت و سرزنش در دعوا ممنوع است. به این توجه کنید که هر انسانی حق دارد هر احساس یا فکری داشته باشد. هیچ‌ گاه همسرتان را به خاطر داشتن احساس یا عقیده‌ ای سرزنش نکنید.
شما به‌ عنوان دو انسان می ‌توانید دو عقیده متفاوت داشته باشید. احترام به عقیده دیگری و تلاش برای نزدیک ‌تر شدن و درک افکار همسر از اصول مهم ارتباط با همسر است. مهارت گوش کردن از مهارت ‌های مهم ارتباطی است که نه تنها در زندگی زناشویی که در تمام روابط اجتماعی به کار می‌ آید. برای ارتباط بهتر با همسر باید به درد و دل و حرف ‌های همسرتان گوش کنید. با کارشناسان سایت فاطمه پیوسی همراه باشید تا بدانید ارتباطات فرازناشویی چیست و عوارضی دارد.

وقتی او حرف می‌ زند، به هیچ کار دیگری نپردازید. بازخورد مناسب و درست داشته باشید و به او پاسخ مناسب بدهید. احترام به همسر از واجبات است. فرقی نمی ‌کند تنها هستید یا در جمع دعوا می ‌کنید یا شوخی می ‌کنید. در همه حال از مسخره کردن، تحقیر، بیان کردن نکات منفی جلو دیگران، و فحاشی خودداری کنید. یکی از نکات مهم همسرداری ارتباط با خانواده همسر این است که، همسرداری فقط شامل ارتباط با خود همسر نمی ‌شود. باید بدانید ارتباطات فرازناشویی چیست.
شما باید بتوانید روابط تان با خانواده او را نیز مدیریت کنید و رابطه ‌ای بر پایه احترام و دوستی شکل دهید. برای این کار باید مرز های مشخصی برای حریم شخصی و خانوادگی خود داشته باشید و میزان ارتباط مطلوب با خانواده‌ ها را مشخص کنید. در ارتباط با خانواده همسرتان جانب اعتدال را رعایت کنید. ارتباط بیش‌ از حد نزدیک و بدون هیچ حدومرزی مناسب نیست. ارتباط باید محترمانه و دوستانه باشد، اما مرز های شخصی شما را حفظ کند.
رفتن به خانه والدین می ‌تواند به ‌صورت نوبتی و توافقی باشد به ‌نحوی‌که به زندگی زوج، تفریح و امور واجب آنان لطمه ‌ای وارد نکند و در عین حال موجب سردی و دلتنگی افراد خانواده نشود. دعوا و دلخوری در خانواده ‌ها تقریبا اجتناب ‌ناپذیر است. اما به یاد داشته باشید که بد گویی و تحقیر در همسرداری موفق ممنوع است. اگر از چیزی ناراحت شده‌ اید به شیوه ‌ای سالم و فاقد کنایه موضوع را بیان کنید.

در عین حال، سعی کنید برای حل اختلاف به ‌طور مستقیم عمل کنید و همسرتان را واسطه نکنید. محترمانه مشکل را با خانواده همسرتان در میان بگذارید و سعی کنید بدون آن که همسرتان را تحت ‌فشار قرار دهید، مشکل را حل کنید. از سوی دیگر، جلوی دخالت اطرافیان را در زندگی‌ تان بگیرید. هر چیزی را در زندگی ‌تان برای دیگران بیان نکنید.
سعی کنید مشکلات تان را دو نفری یا به کمک مشاور حل کنید. حل اختلاف به کمک خانواده ‌ایده خوبی است، اما با خطر جانب ‌داری یا دلخوری از عروس یا داماد همراه است. کمک به همسر، وقتی صحبت از کمک به همسر به میان می ‌آید، بیشتر تصویر کمک به زن در خانه ایجاد می‌ شود. اما مسئله تقسیم وظایف از این فراتر است. در اقتصاد آشفته امروز، زن و مرد هر دو باید پا به‌ پای یک دیگر در تمام امور، از اشتغال در بیرون از منزل تا خانه‌ داری، فعالیت کنند.
برای همسرداری موفق، به‌ عنوان یک زن خواسته ‌های مالی معقولی از همسرتان داشته باشید و در صورت امکان در کسب درآمد برای خانواده شراکت کنید. از سوی دیگر، مردان نیز باید بدانند که زنان شاغل بار زیادی را بر دوش می ‌کشند و انصاف نیست که تمام بار کار های منزل و بچه‌ داری بر روی دوش آنان باشد. مسئولیت‌ های خانواده و امور مربوط به آن باید به‌طور مساوی بین زن و شوهر تقسیم شود.
به ‌علاوه، یک زوج سالم و شاد می ‌دانند که مسئله تقسیم وظایف چیزی نیست که باید مو به ‌مو اجرا شود و هرگز نباید از مرز های آن عبور کرد. یک همسر خوب هر زمان که لازم باشد، فراتر از مسئولیت ‌های خود به همسرش کمک می ‌کند.

حل اختلاف، دعوا و اختلاف بین هر زوجی طبیعی است و اصلا به این معنی نیست که آن ها در همسرداری به مشکل برخورده ‌اند. مسئله مهم نوع برخورد و روش حل اختلاف است که سرنوشت ازدواج را تعیین می ‌کند. اول از همه، اگر از چیزی دلخور هستید، حرف بزنید. سکوت و قهر مشکل را حل نمی ‌کند و حتی شاید همسرتان از دلیل آن باخبر نباشد. به یاد داشته باشید که در هر مشکلی هر دو نفر شما سهیم هستید، هر چند ممکن است این سهم نامساوی باشد، اما هر دو برای پیش آمدن اختلاف مسئول هستید.
پس سهم خود را در قبال مشکل قبول کنید و برای حل مشکل پیش‌ قدم شوید. اختلاف ‌ها را طولانی نکنید. جای خواب تان را عوض نکنید. از القاب بد و برچسب‌ های افراطی تو همیشه… و تو هیچ ‌وقت … استفاده نکنید. گذشته ‌ها را بیرون نکشید. پای خانواده ‌ها را به بحث باز نکنید. فرزندتان را به پیغام‌ رسان یا قاضی دعوا تبدیل نکنید. در اولین فرصت اختلاف را مسالمت ‌آمیز و با گفتگو حل کنید و اجازه ندهید طولانی شود یا روی‌ هم تلنبار شوند. در صورتی‌که نمی‌ توانید به‌ طور مسالمت ‌آمیز مشکل را حل کنید و فاقد توانایی حل اختلاف را ندارید از مشاور خانواده کمک بگیرید.
رابطه جنسی و همسرداری، برقراری رابطه جنسی متنوع، رضایت ‌بخش و سالم از جنبه ‌های مهم همسرداری موفق است. برای اینکه به خوبی درک کنید ارتباطات فرازناشویی چیست باید بدانید که در یک رابطه جنسی سالم، هر دو نفر از شکل، زمان، فاصله و کیفیت رابطه رضایت دارند. برای این امر، زوج باید با هم در مورد شکل و کیفیت رابطه جنسی صحبت کنند. در مورد فاصله و دفعات برقراری رابطه جنسی با هم توافق کنند. از سوی دیگر، محبت و عشق نباید به رابطه جنسی محدود شود.
توافق در مورد کیفیت رابطه جنسی می ‌تواند تا حد زیادی مانع خیانت و طلاق عاطفی شود. ارتباطات فرازناشویی چیست و علت آن چیست، ازدواج که به عنوان پیمانی مشترک میان زن و مرد و شکل گرفتن رابطه زناشویی شناخته می شود از اصلی ترین پیوند هایی است که در چارچوب آن نیازهای عاطفی، هیجانی، جنسی دو طرف برطرف خواهند شد. بی توجهی به نیاز های بنیادین در رابطه افراد را به سمت سرکوب غرایز و امیال سوق می دهد و سبب شکل گیری روابط فرازناشویی خواهد شد. در ادامه مطلب ارتباطات فرازناشویی چیست، شما را با روابط فرازناشویی و دلایل شکل گیری آن آشنا خواهیم کرد، با فاطمه پیوسی همراه باشید.

ارتباطات فرازناشویی چیست و به چه نوع رابطه ای ارتباطات فرازناشویی می گویند؟ یکی از آسیب های که امروزه زوج ها با آن روبه رو شده اند روابط فرازناشویی است. روابط فرازناشویی یعنی وابستگی روحی و عاطفی به شخصی که نفر سوم در رابطه تلقی می شود. روابط خارج از ازدواج ساختاری هنجار شکن دارد و می تواند اختلال وسیعی را در کانون خانواده به وجود بیاورد.
افرادی که درگیر چنین روابطی می شوند خود را مقصر نمی دانند بلکه به وسیله بهانه تراشی مانند نداشتن حس خوب در زندگی متاهلی خود را توجیه می کنند. مرز میان رابطه زناشویی و روابط فرازناشویی، انسان موجودی اجتماعی است که همواره در طیف گسترده ای از نیازهای درونی قرار گرفته است. برای برطرف کردن این نیاز های درونی ما به ارتباطات نیاز داریم. نیاز های درونی شامل امیال جنسی، نیاز به ارزشمند واقع شدن، محبت و نوازش، تعریف و تحسین و… که گرایش به تبادل ارتباطات را در ما تقویت می کند.
مهم ترین راه برای تسکین و پاسخ گویی شما به نیاز های درونیان بی شک ازدواج رسمی است. ازدواجی که تعهد را به دنبال داشته باشد و بر اساس قانون و شرع پایه گذاری شده باشد. در رابطه زوجین یکی از مهم ترین عواملی که ازدواجی موفق را رقم می زند رابطه زناشویی است.

فاطمه پیوسی در مورد ارتباطات فرازناشویی چیست باید به این نکته مهم بپردازیم که رابطه زناشویی شامل رضایت طرفین از پیوند صورت گرفته از ابعاد درون رابطه و بیرون از آن است. همه انسان ها به طور غریزی و ناخودآگاه خواستار روابط عاطفی و جنسی هستند. عدم پایبندی به این روابط در ازدواج موجب خیانت در رابطه یا همان روابط فرازناشویی می شود.
در ازدواج های که پیوند زناشویی ضعیف است یک طرف در رابطه سعی می کند نیاز های درونی خود را در ساختار خانواده پاسخگو باشد اما طرف مقابل هیچ گونه اثری از رغبت در رابطه را نشان نمی دهد و عملکرد مناسبی جهت برطرف کردن آن نخواهد داشت. خیانت واژه ی است که خیلی افراد برای رابطه فرازناشویی نام گذاری کرده اند. خیانت یا رابطه فرازناشویی بسته به دید افراد متفاوت است.
گاهی اوقات افراد ارتباط عاطفی به غیر همسر را هم خیانت می دانند و در مقابل بعضی آن را فقط در صورتی می دانند که رابطه جنسی شکل گرفته باشد. در هر صورت رابطه فرازناشویی به زمانی اطلاق می شود که فرد در رابطه رسمی ازدواج به علایق و امیال درونی خود خارج از رابطه پاسخ می دهد. و هرگونه رابطه عاطفی و جنسی که رابطه رسمی و تعهد شما را زیر سوال ببرد و آن را نقض کند.

ارتباطات فرازناشویی از نظر مشاوره خانواده، خانواده مهم ترین رکن در سلامت جامعه و به عنوان محل پرورش روانی و جسمی فرزندان شما شناخته می شود همین کافی است تا به اهمیت آن پی ببریم. روابط فرازناشویی علل منفی زیادی را به جای می گذارد. از نظر مشاوره روابط فرازناشویی یک فرایند پیچیده که در آن خیلی عوامل دخیل هستند.
مثل مهارت های ارتباطی ضعیف، عوامل اقتصادی، مشکلات جنسی، عدم مهارت کنترل بجران، نداشتن مهارت های زندگی ست. با ذکر عوامل متوجه خواهیم شد ازدواج بدون آشنایی با عوامل ساختاری مهم منجر به شکست و ارتباطات سوم خواهد شد. یادگیری مهارت های مهم زندگی شامل کنترل خشم و پرخاشگری، باور های نادرست جنسی و عاطفه و هیجان متناسب را شما می توانید با کمک مشاور و درمانگر خانواده حل کنید.
و بی شک حل بحران های زندگی متاهلی و گرفتار شدن در روابط فرازناشویی مسیری نیست که شما به تنهایی بتوانید ان را برطرف کنید. حتی موفق ترین ازدواج ها نیز گاهی با موانعی روبه رو می شود پس استفاده از تجارب درمانگر خانواده برای شما مثمر ثمر واقع خواهد شد. رابطه فرازناشویی انواع و دلایل آن، رابطه فرازناشویی یا خیانت هر روز اشکال جدیدتری به خود می‌گیرد و با ابزار ها و روش‌ های جدیدی روابط را تحت تاثیر قرار می ‌دهد.

رابطه فرازناشویی چیست؟ رابطه فرازناشویی شاید نامی جدید و به ظاهر تمیز باشد، اما درون آن چیزی جز پشت کردن به اخلاق نیست. از آن به رابطه ‌ای یاد می ‌شود و یکی از زوجین با فردی غیر از همسرش وارد رابطه عاطفی، کلامی یا جنسی می ‌شود که از نظر همسرش و عرف جامعه پسندیده نیست و از این رو با پنهان‌ کاری همراه است.
رابطه فرازناشویی به چه معناست عموما مفاهیم اجتماعی تعریف و مرز دقیقی ندارند. از نظر هر کس گستره و دامنه یک مفهوم می‌تواند بسیار متفاوت باشد. این موضوع در مورد خیانت و روابط خارج از ازدواج نیز صدق خواهد کرد. اگر بخواهیم آن را خیلی محدود و با مرز های دقیق مشخص کنیم می‌ توان گفت که روابط فرازناشویی تنها شامل مواردی می‌ شود که فرد با کسی غیر از همسرش رابطه جنسی برقرار کند.
اما معمولا، زوجین چیزی فراتر از این تعریف محدود را خیانت تلقی می‌ کنند. هیچ زنی از این که همسرش رابطه‌ ای صمیمانه و بسیار عاطفی با زن دیگری داشته باشد، خوشحال نخواهد شد، حتی اگر شامل رابطه جنسی نباشد.
در تعریف گسترده ‌تر آن می‌ توان گفت که هر نوع رابطه با فردی به غیر از همسر که منجر به ایجاد احساس عاشقانه، لذت و عاطفه شود، آرامش خاطر فرد و زندگی او را به هم بزند و مورد قبول جامعه، عرف و شرع نباشد، خیانت تلقی می‌ شود.

از این منظر در مورد موضوع ارتباطات فرازناشویی چیست می ‌توان گفت چشم‌ چرانی، شوخی، پیام دادن ‌های غیر کاری، فکر کردن به فردی غیر از همسر، خیال‌پردازی و مواردی از این قبیل نیز جز روابط فرازناشویی به شمار می ‌روند. مهم ‌ترین نشانه خیانت و رابطه فرازناشویی این است که شخص مایل نیست همسرش چیزی از آن بداند و آن را پنهان می‌ کند. دسته ‌بندی رابطه فرازناشویی، رابطه خیانت ‌آمیز سه حالت دارد. عاشقانه، این رابطه معمولا از دوستی یا رابطه کاری ساده شروع می ‌شود. در ابتدا شخص قصدی برای خیانت یا شروع رابطه ندارد.
به‌ تدریج، فراتر رفتن از مرز های معمول باعث می ‌شود که دو طرف به یک دیگر بیشتر نزدیک شده و یک رابطه عادی به رابطه ‌ای عاشقانه تبدیل شود. رابطه ‌های عاشقانه معمولا بلند مدت هستند و باعث سردی زندگی مشترک فرد می‌ شوند. عاشقانه، جنسی، رابطه ‌های عاشقانه پس از مدتی ممکن است به رابطه جنسی ختم شوند. این رابطه‌ ها از آن جایی که بلندمدت هستند، عمق و میزان تعامل میان دو طرف زیاد است، و جنبه‌ های زیادی از زندگی فرد را در بر می گیرند، با احتمال افشا همراه هستند.
جنسی، شکل دیگری از رابطه فرازناشویی زمانی است که شخص تنها برای لذت‌جویی کوتاه ‌مدت با فردی که او را نمی ‌شناسد وارد یک رابطه جنسی می ‌شود و پس از یک یا چند بار این رابطه ختم می ‌شود. معمولا شکل رایج آن را در برقراری رابطه جنسی با زنان خیابانی می‌ توان دید. شکل دیگری از رابطه جنسی، زندگی زناشویی باز است که در آن زوج با اطلاع یک دیگر با فردی غیر از همسر وارد رابطه شده و برای خود شریک جنسی دیگری نیز دارند.
تحقیقات نشان می ‌دهد زنان بیشتر درگیر رابطه عاشقانه، دوستی یا عاشقانه، جنسی می ‌شوند. به ‌ندرت ممکن است زنان متاهل وارد رابطه ‌ای شوند که صرفا جنسی است. این در حالی است که برای مردان عشق و رابطه جنسی می ‌تواند از هم منفک شده و حتی از رابطه ‌ای صرفا جنسی نیز لذت ببرند. چرا فرد به رابطه فرازناشویی رو می آورد؟ انتقام، شخصی که در زندگی زناشویی خود خیانت دیده است، احتمال دارد برای انتقام گرفتن رو به خیانت بیاورد.
معمولا فرد ادعا می ‌کند می ‌خواستم ثابت کنم من هم می ‌توانم در این نوع روابط وارد شوم یا از همسرم انتقام بگیرم و به او نشان دهم که خیانت دیدن چقدر دردناک است. انحراف جنسی و تنوع‌ طلبی، برخی از افراد دچار انحرافات جنسی، تنوع‌ طلبی و برخی از اختلالات روانی هستند. این باعث می ‌شود که رابطه جنسی در چارچوب زندگی زناشویی برای آنان کافی نباشد و به رابطه خارج از ازدواج رو بیاورند. در موضوع ارتباطات فرازناشویی چیست این مورد بسیار اهمیت خواهد یافت. درمان انحراف جنسی و تنوع‌ طلبی دشوار و زمان‌ بر است.

اثبات مردی، توانایی جنسی یا جذابیت جنسی، عده ‌ای برای جلب ‌توجه، جستجوی استقلال، احساس خاص بودن یا ثابت کردن مردانگی و زنانگی خود به سمت این روابط کشیده می ‌شوند. همچنین دیده می‌ شود که زن یا مردی که در میان‌ سالی قرار دارند، به دلیل بحران ‌های مخصوص سن خود، می‌ خواهند به خود و دیگران ثابت کنند من هنوز جوانم و می ‌توانم معشوق داشته باشم.
موردی که موضوع ارتباطات فرازناشویی چیست را می توان در آن مشخص کرد این است که اختلافات زناشویی، سرد بودن رابطه جنسی در زندگی زناشویی، داشتن اختلاف شدید با همسر، آشیانه خالی، بی‌میلی زوج به یک دیگر در میانه عمر با ازدواج یا استقلال فرزندان، و به طور کلی عدم علاقه به همسر باعث می‌ شود که شخص به خیانت رو بیاورد. گاهی خیانت به عنوان استراتژی پرهیز از اختلاف به کار می ‌رود.
در واقع، زوج نمی ‌توانند مشکلات خود را حل کنند یا حل کردن آن جز با دعوا، اختلاف ‌های طولانی و تلاش طاقت ‌فرسا ممکن نیست. به همین دلیل وارد روابط خارج از ازدواج شده تا ضمن پرهیز از اختلاف با همسر، نیاز های عاطفی و جنسی خود را نیز تأمین کنند. هیجان، یک دلیل نامتعارف و عجیب برای رابطه فرازناشویی می‌ تواند نیاز به هیجان و پنهان‌ کاری باشد.
در واقع، فرد اظهار می ‌کند که از زندگی جنسی مشروع خود به هیجان جنسی دست نیافته است. از این رو، برای تجربه این هیجان به روابط خارج از ازدواج رو آورده است. معمولا این دلیل توسط افرادی ذکر می‌ شود که زوج جرات ابراز نیاز های جنسی واقعی خود را ندارند و دچار رکود و یک نواختی در رابطه زناشویی شده ‌اند.

دلایلی که نیز برای رابطه فرازناشویی در ادامه ذکر می ‌شود، از جمله، نیاز به تائید دیگران به دلیل اعتماد به نفس پایین و کسب خود ارزشمندی از جنس مخالف، ازدواج اجباری با همسر، تمایل غیرطبیعی به کشف و تجربه جدید، میل به انجام کار های خلاف، ممنوع، پنهان ‌کاری و هیجان منفی است. خیانت چه عواقبی برای زندگی زناشویی دارد؟
موضوع ارتباطات فرازناشویی چیست را می بایست اینگونه بیان داشت خیانت زوجین آسیب زیادی به عواطف و حتی عزت نفس افراد می ‌زند. فرد با مشاهده خیانت از سوی همسرش به نحوی دچار کاهش اعتماد به نفس، از دست رفتن حس خود ارزشمندی، تزلزل عاطفی و بی ‌اعتمادی می ‌شود.
برخی از دیگر تبعات رابطه فرازناشویی عبارتند از مقایسه همسر با معشوق، سرد شدن زندگی زناشویی، بسته شدن راه‌ های اصلاح زندگی زناشویی، از بین رفتن اعتماد بین زوج، بی ‌آبرویی و رسوایی، از بین رفتن آرامش روانی فرد خائن و ترس از رسوایی یا باج‌ خواهی، بیماری ‌های مقاربتی، بیماری‌ های روانی است. چطور از خیانت همسر جلوگیری کنیم؟
به جز مواردی که ناشی از بیماری‌ های جنسی و انحرافات جنسی است، در بیشتر موارد می ‌توان با راهکار های زیر مانع از سرد شدن زندگی مشترک شد و همسر را به زندگی دلگرم کرد. اولویت دادن به همسر، برای داشتن یک زندگی زناشویی لازم است که زوج به یک دیگر توجه کنند و با یک دیگر ارتباط کلامی، عاطفی و جنسی کافی برقرار کنند. از این رو، بهتر از زوج به‌ جای توجه به تلفن همراه یا تلویزیون، هر روز زمانی را به گفتگوی صمیمانه با یک دیگر اختصاص دهند.

مشخص کردن قوانین، مرزهای ارتباط و تعریف خیانت، همان ‌طور که گفتیم تعریف رابطه فرازناشویی ممکن است از نظر هر کس متفاوت باشد. به هنگام بررسی ارتباطات فرازناشویی چیست به این موضوع خواهیم رسید که برای زوج باید مشخص باشد که کدام رفتار خیانت تلقی می ‌شود و کدام رفتار منعی ندارد.
برای مثال برخی از افراد معتقدند شوخی با جنس مخالف ایرادی ندارد، در حالی‌ که برخی دیگر آن را خیانت می‌ دانند. مشخص کردن مرز روابط با دیگران و انتظارات شما از همسرتان مانع از شکل‌گیری اختلافات بیشتر در آینده می ‌شود. صداقت، همدلی و همراهی، لازمه داشتن یک زندگی زناشویی بالنده و سالم این است که زوج بتوانند با یک دیگر به طور سالم گفتگو کنند.
از افکار یک دیگر باخبر شوند و برای رسیدن به اهداف مشترک از خود همدلی و همراهی نشان دهند تا نیاز های آنان در این زندگی برآورده شود. داشتن شور جنسی، رابطه جنسی نباید به سلاحی برای رسیدن به خواسته ‌ها در زندگی مشترک و فشار وارد کردن به همسر تبدیل شود. زندگی جنسی شاداب مانع از رو آوردن فرد به رابطه فرازناشویی می ‌شود.

نیاز های همسرتان را بشناسید و تلاش کنید آن ها را برآورده کنید. با تغییر شکل رابطه زناشویی، محل آن، پوزیشن ها و غیره سعی در جذاب کردن رابطه زناشویی داشته باشید. پرهیز از خیانت به همسر، ارتباط بیش از حد با جنس مخالف، تنها ماندن با جنس مخالف، شوخی، شرکت در مجالس بدون همسر، چت کردن با جنس مخالف و رفتار هایی از این قبیل شما را در معرض خیانت به همسر قرار می ‌دهد.
با پرهیز از این موقعیت ‌ها زندگی زناشویی خود را سالم نگه دارید. دوری از خائنان، دوستان و اطرافیان در طرز فکر و رفتار ما تاثیر دارند. فردی که خود به شکل آزاد وارد رابطه فرازناشویی می ‌شود و آن را مجاز می ‌داند، می ‌تواند شما را نیز متقاعد به انجام چنین کاری کند. مشاوره، مشاوره زوج ‌درمانی تنها برای کسانی نیست که دچار مشکل در رابطه خود شده‌اند.
این جلسات می ‌توانند به شما کمک کنند که رابطه خود را ارزیابی کنید و ارتباط بهتری با همسر خود داشته باشید و دریابید ارتباطات فرازناشویی چیست و چه مضراتی برای زندگی تان خواهد داشت. به ‌جای آن که صبر کنید تا مشکلی پیش بیاید، هر از گاهی به مشاور مراجعه کنید تا از بروز مشکل در زندگی خود پیشگیری کنید. راهکار هایی را نیز برای جلوگیری از خیانت همسر فراموش نکنید.
یکدیگر را هر روز لمس کنید. حداقل یک شب در ماه با هم یک شب عاشقانه بسازید. زندگی مشترک باید بر اساس علایق و سلیقه دو نفره باشد. با هم رابطه دوستانه داشته باشید و سرگرمی‌ های جالبی ایجاد کنید. اجازه ندهید رابطه شما دچار التهاب شود و ناراحتی ‌های شما ماندگار شوند. راهکار های حل تعارض در رابطه را یاد بگیرید.
در مورد وقایع روز، برنامه‌ ها و احساسات شخصی تان با همسرتان صحبت کنید. حرف زدن در مورد چیز های کوچک نیز مهم است. از یک دیگر حمایت کنید. به یک دیگر احترام بگذارید. همیشه سعی کنید ناراحتی ‌ها را سریع حل و فصل کنید. عذرخواهی کردن راه‌ حل خوبی برای ترمیم رابطه است.

بسیار تلاش کنیم تا به شما عزیزان بگوئیم ارتباطات فرازناشویی چیست. حال باید بیان کرد در برابر خیانت همسر چه واکنشی باید نشان دهیم؟ خشم، پرخاشگری و حتی جدایی اولین واکنش ‌هایی هستند که معمولا دیده می‌ شوند. با این حال، تصمیم‌ گیری در زمان خشم همیشه با ریسک اشتباه کردن و پشیمانی همراه است. خونسردی خود را کاملا حفظ کنید و تلاش کنید که کلمات مناسب برای سخن گفتن درباره این موضوع دردناک بیابید. حرف زدن در این مورد ساده نیست، اما کاری است که باید انجام دهید.
حرف زدن به شما کمک می‌ کند که، به دور از فکر کردن به فرد سوم، دلیل خیانت همسر خود را دریابید. با یافتن علت، حداقل می ‌توانید تا حدی در مورد ماندن یا جدایی، امکان بازسازی رابطه یا تمام شدن آن تصمیم‌ گیری کنید. انجام دادن کار های زیر پس از کشف رابطه فرازناشویی همسر اشتباه است و باعث پیچیده ‌تر شدن شرایط می ‌شود. افشا کردن این اتفاق خارج از زندگی زناشویی و در میان گذاشتن با والدین یا دوستان، سرزنش، تحقیر و تخریب شخصیت خودتان، کنجکاوی در مورد جزئیات رابطه همسرتان با معشوق، پرخاشگری و حمله به فرد سوم، مقابله به مثل و خیانت کردن برای تلافی است.
این که می ‌خواهید به زندگی زناشویی خود ادامه دهید یا می‌ خواهید جدا شوید، تصمیمی است که به شرایط و دیدگاه شما بستگی دارد. برای تصمیم‌ گیری در این مورد، باید موارد متعددی را در نظر بگیرید تا در آینده از تصمیم خود پشیمان نشوید. آیا می ‌توانید زندگی بدون همسرتان را تصور کنید؟ می ‌توانید بدون او زندگی خود را اداره کنید؟ آیا ممکن است همسرتان دوباره به شما خیانت کند؟

آیا دچار تنوع ‌طلبی است و خیانت به بخشی از شخصیت او بدل شده است؟ آیا رفتار شما بخشی از دلیل خیانت او بوده است؟ چه راه‌ هایی برای ترمیم رابطه، جلوگیری از تکرار خیانت و جلب اعتماد شما باقی مانده است؟ آیا خیانت او را می ‌توانید فراموش کنید و از اول شروع کنید. معمولا به‌تنهایی نمی ‌توانید به همه این سؤالات پاسخ دهید و تصمیم ‌گیری کنید. یک مشاور می ‌تواند به شما در این مورد کمک کند. ارتباطات فرازناشویی چیست را می بایست به نحوی دیگر نیز مورد بررسی قرار داد.
سخنی از سیمیاروم، رابطه فرازناشویی یا خیانت می ‌تواند به اشکال متخلف دیده شود. در واقع تنها شکل آن برقراری رابطه جنسی نیست و می‌ تواند شامل چت کردن با جنس مخالف، چشم‌ چرانی، شوخی ‌های خارج از چارچوب و برقراری رابطه عاشقانه با فردی غیر از همسر نیز باشد. روابط فرازناشویی فاقد دوام و آرامش روانی هستند. برای داشتن یک رابطه لذت‌ بخش و سالم بهتر است از ورود به چنین روابط پیشگیری کرد. خیانت با تبعات سنگینی برای زندگی مشترک همراه است. ترمیم رابطه و اعتماد دوباره به همسر به‌سختی حاصل می‌ شود اما غیرممکن نیست.
تصمیم‌گیری بر سر جدایی یا ادامه زندگی مشترک با شماست. اما بهتر است به ‌جای ساعت ‌ها دعوا به یک مشاور مراجعه کنید. زوج ‌درمانی به شما کمک می‌ کند که نسبت به رابطه، همسر و خودتان بازنگری داشته باشید. ریشه‌ یابی خیانت می ‌تواند به شما در تصمیم‌ گیری برای ماندن یا جدایی کمک کند. همچنین، زوج ‌درمانی به ایجاد صمیمیت و رفاقت بین زوج و یافتن راهی برای بازسازی رابطه، جلب اعتماد مجدد و یافتن راهی برای ادامه زندگی کمک می‌ کند. امیدواریم که تا اینجای مقاله توانسته باشیم مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان گذاشته باشیم. در مطلب بعدی مقاله ارتباطات فرا زناشویی چیست، پیامد های ارتباطات فرا زناشویی را خواهیم داشت.

پیامد های ارتباطات فرا زناشویی

در ابتدا توضیح مختصر از تعریف مفهومی روابط فرازناشویی را از فاطمه پیوسی خواهید داشت. روابط فرا زناشویی به معنای برقراری هرگونه ارتباط عاطفی یا جنسی با کسی به غیر از همسر است. در یک خانواده ارتباطات فرا زناشویی ممکن است از جانب مرد یا زن اتفاق بیفتد، اما براساس آمارها احتمال بروز خیانت در مردان بیشتر از زنان است.
مردان معمولا با هدف دستیابی به توجه و رابطه جنسی بیشتر وارد ارتباط ‌های فرا زناشویی می ‌شوند، اما پیدا کردن یک شریک عاطفی دیگر در زنان معمولا به این خاطر است که آن‌ ها احساس می‌کنند از جانب همسرشان مورد تایید و محبت قرار نمی ‌گیرند و به دنبال کسی هستند تا آن ‌ها را تسلی داده و احساس دوست داشتنی بودن را به آن ‌ها برگرداند.
برای اینکه بدانید ارتباطات فرازناشویی چیست به این نکته توجه کنید مردان معمولا در روابط فرا زناشویی به دنبال دستیابی به یک رابطه موازی با ازدواج خود هستند و تمایلی برای از بین بردن رابطه خانوادگی ندارند، اما هدف زنان از ورود به چنین روابطی پیدا کردن یک پایگاه و رابطه عاطفی مناسب برای ترک ازدواج شان است. اگر چه فهمیدن خیانت ضربه سختی به احساسات شما وارد می ‌کند اما روانشناسان معتقدند که در صورت تمایل، امکان بهبود شرایط و ادامه زندگی مشترک برای زوجین وجود دارد.

اگر شما نیز درگیر چنین مشکلاتی در زندگی زناشویی تان شده ‌اید می ‌توانید با کمک گرفتن از مشاورین خانواده راجع به کنترل احساسات و اتخاذ یک تصمیم مناسب برای ادامه زندگی یا جدایی اطلاعات بیشتری کسب کنید. در ادامه پیامد های ارتباطات فرا زناشویی را بیان خواهیم کرد. سرد شدن رابطه زن وشوهر، وقتی نمی توانید نیاز های یک دیگر را برطرف کنید و یک نفر سوم وارد رابطه شما می شود طبیعی است که کم کم رابطه میان شما دو نفر سرد شود.
وقتی که دیگر باهم زمان کمتری را سپری می کنید حرفی برای گفتن ندارید. همین موضوع باعث می شود که به رابطه خارج از ازدواج خود بیشتر وابسته شوید و از زندگی مشترک تان دور شوید جر و بحث در خانه، وقتی که رابطه بین یک زوج سرد می شود و کمتر با یک دیگر ارتباط دارند هر موضوع کوچکی می تواند باعث شکل گیری یک جنجال بزرگ در خانه شود. آستانه تحمل دو طرف کاهش پیدا می کند و موضوعاتی را که قبلا به راحتی حل و فصل می کردند حالا تبدیل به مشکلات اساسی می شوند.
آسیب دیدن فرزندان، طبیعی است که وقتی یکی از والدین درگیر روابط فرازناشویی می شود وقت کمتری برای بچه های خود می گذارد. علاوه بر این وقتی فرزندان می بینند که رابطه بین پدر و مادرشان سرد شده است و مدام در خانه با یک دیگر جنگ و دعوا دارند باعث می شود که دچار مشکلات روانی متعددی شوند. بدتر از آن زمانی اتفاق می افتد که این رابطه لو می رود و زندگی از هم می پاشد. اینگونه فرزندان در آینده به بچه های طلاق تبدیل می شوند و معضلات خودشان را دارند.

چگونه از روابط فرازناشویی پیشگیری کنیم؟ چگونه دریابیم ارتباطات فرازناشویی چیست و چه مشکلاتی را برای مان ایجاد می کند؟فاطمه گیوسی بیان می کند بی گدار به آب نزنید. بهترین اقدامی که می توانید در جلوگیری از شکل گیری روابط فرازناشویی انجام دهید این است که با فرد درستی ازدواج کنید. اگر با همسرتان تفاهم داشته باشید از زندگی مشترک تان خسته نمی شوید و کمتر به این مسائل فکر می کنید.
زندگی با کسی که با شما تفاهم دارد باعث می شود که از یک دیگر انرژی بگیرید و به دنبال روابط مختلف نروید. برای رابطه خود وقت بگذارید، هیچ چیزی بدون تلاش بدست نمی آید. حتی اگر برای یک دیگر هم ساخته شده باشید باید برای رابطه تان وقت بگذارید. یکی از مواردی که افراد در توجیه روابط فرازناشویی خود بکار می برند این است که همسرشان زمان کافی را به رابطه شان اختصاص نمی دهد. پیشرفت مالی و شغلی در زندگی مهم است ولی باید بتوانید بین این موارد با سایر جنبه های زندگی تان تعادل برقرار کنید. به همسرتان کمک کنید، تقسیم کار در زندگی یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از خیانت است.
خیلی از مرد ها فکر می کنند همین که بیرون از خانه کار می کنند کافی است و سایر وظایف مانند نگهداری از بچه ها، کارهای خانه و موارد دیگر را به همسرشان واگذار می کنند. اما باید بدانید که این موارد مسئولیت های بسیار سنگینی هستند و نمی توان به سادگی آن ها را مدیریت کرد. بنابراین باید تقسیم کار صورت بگیرد تا هر دو طرف از زندگی مشترک رضایت داشته باشند.
روابط فرازناشویی یا خیانت همسر، اضطراب، ترس و استرس مداوم از برملا شدن این خیانت، داشتن برخی از انواع اختلال های روانی، متحمل شدن هزینه های جدید برزندگی، ابتلا به بیماری های جنسی و مقاربتی، گرایش به مصرف مواد مخدر و روان گردان، طلاق، خشونت درخانواده، قتل های خانوادگی، از بین رفتن قبح گناه و ارتباط با نامحرم، افزایش بی اعتمادی درجامعه، ترس برای ازدواج در سایر افراد جامعه یا افرادی که خیانت دیده اندو غیره. آمار ها در این رابطه چه می‌ گویند؟ بررسی کارشناسان نشان می ‌دهد مردان بیشتر از زنان مرتکب خیانت می ‌شوند و انگیزه زنان در شصا و هفت درصد قتل‌ ها برقراری روابط فرازناشویی بوده است.
همچنین بر اساس پژوهش‌ های صورت گرفته، نود درصد زنانی که به سمت روابط فرازناشویی گرایش پیدا کرده اند، به دلیل کمبود های عاطفی در زندگی مشترک بوده است.از طرف دیگر انگیزه بیش از نود و شش درصد مردانی که در این مسیر لغزیده اند، مسائل جنسی است.

در این باره دکتر لیلا بهنام، روانشناس بالینی و معاون توان‌ بخشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت گفته است نتایج تحقیقی که در پانزده استان کشور انجام شده، نشان می ‌دهد خیانت همسر ، علت شصت و هفت درصد قتل مردان از سوی زنان شان بوده است. سی و سه درصد مردان هم با واکنش در برابر خشونت، حمله ناگهانی و تهدید از سوی همسر خود مواجه بوده‌اند.همچنین سی الی پنجاه و پنج درصد مردان پس از ازدواج به دنبال ارتباط با زن دیگری هستند.
یعنی به طور میانگین یک سوم مردان مرتکب روابط فرازناشویی می ‌شوند.این آمار در زنان بین سه تا سی درصد است. نود و پنج درصد از فیلم‌ های ماهواره ای در زمینه روابط فرا زناشویی است، مجید ابهری آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری اعتقاد دارد کم رنگ شدن ارزش ‌های اخلاقی در جامعه باعث گسترش روزافزون این پدیده غیر اخلاقی و غیر شرعی است. او می ‌گوید امروزه تنوع طلبی مردان باعث ضعف قوای جنسی آنان شده و چون غریزه جنسی همسران خود را بر آورده نمی ‌کنند، زن ‌ها هم به دنبال روابط فرا زناشویی می‌ روند. تغییر سبک زندگی از الگوی اسلامی، ایرانی به الگوی رفتاری غربی تحت تاثیر ماهواره و اینترنت از علت‌ های دیگر ازدیاد این آسیب اجتماعی است.
وی می افزاید زنان به خاطر برآوردن نیاز جنسی و انتقام جویی به سمت این‌گونه روابط می‌ روند. گسترش بیوه های جوان در جامعه، عدم حمایت مالی از آن‌ ها و ضعف مدیریت و ساماندهی غرایز جنسی از طرف دیگر، باعث می ‌شود زنان به خود فروشی و یا روابط فرازناشویی روی بیاورند. این مورد در رابطه با ارتباطات فرازناشویی چیست بسیار اهمیت دارد. افزایش طلاق و ظهور بیوه های هجده الی بیست و پنچ ساله در جامعه کنونی باعث شده ازدواج ‌های مقطعی و روابط جنسی خارج از عرف افزایش پیدا کند و در کمترین زمانی این رابطه اتفاق می ‌افتد.
ابهری برخی فیلم ‌ها و سریال های ماهواره ای را در ترویج این‌ گونه روابط موثر می‌ داند و می‌ گوید نود و پنج درصد از فیلم‌ های ماهواره ای در زمینه روابط فرازناشویی و روابط بیرون از چارچوب منطقی و قانونی می ‌باشد. همزاد پنداری با هنرمندان این ‌گونه فیلم ‌ها نیز باعث گرایش زنان به روابط فرا زناشویی می ‌گردد. از طرف دیگر متاسفانه برخی از زنان که فاقد وابستگی اخلاقی و فرهنگی و اجتماعی هستند، روابط فرازناشویی را دلیل نوعی پیشرفت و امروزی بودن می‌ دانند. وی ادامه می دهد در حال حاضر فیلم ‌های ترکی و آمریکای لاتین که از ماهواره پخش می ‌شود، زمینه بسیاری از آسیب ‌های اجتماعی مانند روابط نامشروع و فرازناشویی را فراهم آورده ‌اند، دقیقا امروزه در برخی خانواده‌ ها می‌توان مصادیق عینی فیلم ‌های ترکی و آمریکای لاتین را مشاهده کرد.

برای اینکه دریابید ارتباطات فرازناشویی چیست باید این نکته را درک کنید شصت درصد از طلاق‌ ها به خاطر آشکار شدن روابط فرازناشویی زن و یا شوهر است. مجید ابهری نتایج پژوهش ‌های خود در این رابطه را این‌گونه عنوان می ‌کند بر اساس پایش میدانی در سال نود و نود و یک در بین زوج ‌هایی که اقدام به قتل و یا ضرب و جرح شدید یک دیگر کرده‌ اند، هفتاد و هشت درصد به خاطر وجود روابط فرا زناشویی بوده و هشتاد و نه درصد طلاق‌ ها به خاطر ضعف روابط جنسی در زندگی زناشویی می ‌باشد.
این آسیب شناس می افزاید از آن جا که به خاطر چارچوب ‌های فرهنگی زن و شوهر حتی در صورت مشاهده این ‌گونه روابط، از طرح آن در دادگاه و نزد اقوام و دوستان خودداری می ‌کنند، نمی ‌توان آمار دقیقی برای آن بیان کرد. اما به طور کلی می‌توان گفت شصت درصد از طلاق ‌ها به خاطر آشکار شدن روابط فرا زناشویی زن و یا شوهر است. همسر گزینی به درستی انجام نمی ‌شود، دکتر علی انتظاری، مدیر گروه جامعه ‌شناسی دانشگاه علامه طباطبایی هم در این باره می گوید.
مهم ‌ترین عامل روابط فرازناشویی معطوف به گسترش گرایش لذت طلبی جسمانی در جامعه است که بیشتر تحت تاثیر فرآیند های جهانی سازی رخ می ‌دهد. همچنین شبکه های تلویزیونی و رسانه ای خارجی نقش عمده ای در تقویت گرایش به التذاذ های جسمانی و تضعیف گرایش ‌های معنوی و روحانی دارد. مثلا اینترنت یکی از این شبکه ‌هاست که کارکرد غلط از این وسیله ارتباطی، باعث انحرافات اخلاقی می‌ شود.
این جامعه شناس عامل دیگر را فرآیند همسرگزینی نامناسب در جامعه می ‌داند و اعتقاد دارد به دلیل ضعف فضای همسر گزینی در جامعه، همسرگزینی به درستی انجام نمی ‌شود و افراد وقتی زندگی خود را آغاز می‌ کنند، تازه متوجه می ‌شوند که انتخاب درستی انجام نداده ‌اند و باعث نارضایتی زوجین می ‌شود. این خود هر دو زوج را به روابط فرازناشویی سوق می ‌دهد. عامل سوم جامعه پذیر نبودن زوجین در هضم مسائل زناشویی و رفتار نامناسب است، سردی را بر روابط خانوادگی چیره می ‌کند و انحرافات به وجود می ‌آید.
روابط فرازناشویی و انحرافات اخلاقی، انتظاری در تشریح ضعف فضای همسرگزینی در جامعه کنونی ما می ‌گوید وقتی که فضای همسرگزینی مناسبی در جامعه نداریم دچار بی هنجاری در فضای همسرگزینی می ‌شویم، این بی هنجاری در فضای همسر گزینی یعنی همه جا محیط همسرگزینی می‌ شود. آن هنگام، زن‌ ها در موقعیت ‌های مختلف مانند خیابان، بازار و … خودشان را در شرایط مناسب همسرگزینی بروز می‌ دهند و این در واقع، خروج از محیط همسرگزینی اصلی به فرعی و نادرست است.
وی می افزاید یکی از فضاهایی که می ‌تواند محیط همسرگزینی خوبی باشد باشگاه های خانوادگی است که متاسفانه بعد از انقلاب این باشگاه‌ ها تعطیل شد. این باشگاه ‌ها به دلیل این که امکان جمع شدن افراد و خانواده‌ ها در آن وجود داشت، محیط‌ های مناسبی برای همسر گزینی بود. در ادامه برای شما عزیزان دلایل ایجاد ارتباط فرازناشویی و ارتباطات فرازناشویی چیست را بیشتر شرح خواهیم داد.

دلایل ایجاد ارتباطات فرا زناشویی

در این قسمت از مقاله ارتباطات فرازناشویی چیست، دلایل ایجاد ارتباطات فرا زناشویی را از فاطمه پیوسی خواهیم داشت. در ابتدا مطالبی در مورد رابطه با زن شوهر دار خواهیم داشت. رابطه با زن شوهردار، یکی از مشکلاتی که متاسفانه امروزه باعث بسیاری از طلاق ‌ها و ناکامی جوانان در امر ازدواج می ‌شود، رابطه با زن شوهردار است.
در واقع با افزایش روابط خارج از چهار چوب، بنیان خانواده‌ ها از هم خواهد پاشید و این مسئله تبعات سنگینی نیز برای افراد به همراه خواهد داشت. باید بدانید ارتباطات فرازناشویی چیست و همینطور توجه داشته باشید که قبل از ایجاد رابطه و وابستگی به زن شوهردار از آن پیشگیری کرده و نگذارید چیزی مابین شما شکل بگیرد. با این حال در صورتی که با این مشکل روبه‌رو هستید بهتر است که از مشاور کمک بگیرید چرا که ممکن است هیجانات شما در مقابل تصمیمات عقلانی‌ تان ایستادگی کرده و درگیر روابطی شوید که خارج شدن از آن مشکل باشد و با عذاب وجدان و آسیب ‌های روحی همراه شود. ارتباط با یک خانم متاهل، دلایل و پیامد هایی دارد که در ادامه به آن ‌ها می ‌پردازیم.
گناه رابطه با زن شوهردار چیست. تجربه هرگونه لذتی با فردی به غیر از همسر را رابطه فرازناشویی می ‌نامند. این مسئله برخلاف باور عامه مردم، تنها محدود به ارتباط جنسی نیست. یک گفت‌ و گوی عاشقانه نیز می ‌تواند خیانت تلقی شود. هنگامی که دریافتید ارتباطات فرازناشویی چیست باید به این فکر کنید که در عالم واقع ارتباطات فرازناشویی چیست و چه مواردی را شامل می گردد. در یک معنای کلی می ‌توان گفت هر چیزی که بر اساس فرهنگ و هنجار های شما می ‌بایست در انحصار همسرتان باشد، اگر با دیگران تجربه شود، خیانت محسوب می ‌شود. در نتیجه اگر در فضای مجازی با یک خانم متاهل صحبت می ‌کنید و یا به عنوان یک خانم متاهل دوستان مجازی دارید، شما وارد دایره روابط فرازناشویی شده‌اید، احساس گناه ناشی از چنین رابطه ‌ای نیز به دلیل بار روانی است که در ناخودآگاه خود احساس می ‌کنید.
توجه به تفاوت ‌های فرهنگی، در ارتباط با این که چه رفتار و میزانی از یک رابطه را باید خیانت تلقی کرد، باید به فرهنگ و ارزش ‌های طرفین نگاه کرد. برای مثال در برخی کشور های غربی، داشتن دوستان اجتماعی از جنس مخالف و حتی قرار های دوستانه، خیانت محسوب نمی ‌شود. این در حالی ست که در کشور ما، این موضوع برای اکثریت افراد مصداق خیانت است. همچنین در برخی فرهنگ‌ ها، صحبت کردن با جنس مخالف نیز، کاری ناپسند تلقی می ‌شود.
در ارتباط با ارتباطات فرازناشویی چیست می بایست اذعان کرد در زمینه تعریف حد و مرز های خیانت، فرهنگ ‌ها اهمیت بالایی پیدا می ‌کنند. یک نکته مهم در تعریف خیانت که در تمامی فرهنگ ‌ها، مورد پذیرش است این است که خیانت معمولا به صورت پنهانی اتفاق می ‌افتد و شما می ‌دانید که همسرتان از فهمیدن این مسئله ناراحت خواهد شد.

عدم آرامش در رابطه با زن شوهردار، علاوه بر این که رابطه با زن شوهر دار در تمامی فرهنگ ‌ها و جوامع هنجار شکنی و ناپسند است باعث می‌ شود کسی که اقدام به برقراری رابطه با یک زن متاهل می ‌کند نیز هیچ وقت آرامش نداشته باشد. دلیل این موضوع را در ادامه ارائه کرده ‌ایم.
به وجود آمدن افکار وسواسی، فکر کردن به انتهای دوستی با زن شوهر دار باعث بهم ریختن روح و روان فرد خواهد شد چرا که در این گونه از دوستی ‌ها نمی‌ توان هدف خاصی را دنبال کرد. احتمال فاش شدن خیانت، برملا شدن خیانت و فاش شدن رابطه پنهانی زن در برابر همسرش، باعث از بین رفتن آرامش طرفین خواهد بود. در زمینه ارتباطات فرازناشویی چیست می باید توجه نمود نفر سوم بودن، مردی که عاشق زن شوهر دار می ‌شود، همواره از دید بقیه، خانه خراب کن است و ممکن است حتی از سوی خانواده خودش هم طرد شود.
احتمال بازگشت به زندگی مشترک، اکثر زنان شوهر دار، پس از دوستی با نفر سوم، او را رها کرده و مجدد به همسر، فرزندان و زندگی خود باز می‌ گردند. ترس از ترک شدن همواره باعث سلب آرامش نفر سوم خواهد بود. چرا مردان به سمت رابطه با زن شوهردار می ‌روند؟ بدانید ارتباطات فرازناشویی چیست تا بتوانید از آن جلوگیری به عمل آورید. در بسیاری از موارد رابطه مردان و پسران با زنان متاهل، با دلایل ساده ‌ای شکل می گیرد. در ابتدای دوستی شاید همه چیز ساده به نظر برسد، اما باید بدانید که این تازه شروع ماجراست. اگر در چنین رابطه ای هستید، توصیه می‌کنیم حتما از با یک روانشناس مشورت کنید.
برخی از رایج‌ ترین دلایل روانشناختی مردان برای رابطه با زنان متاهل عبارتند از نداشتن چهارچوب اخلاقی و نبود حس گناه، علاقه مند به هیجان ناشی از ماجراجویی و رابطه با زن متاهل، جستجو راهی برای ایجاد حس برنده بودن و انتقام جویی، احساس ضعف نسبت به ویژگی‌های مردانگی خود، خلا درونی و نداشتن منبع محبت و تنوع طلبی است. چرا زنان شوهردار وارد رابطه با مردان دیگر می ‌شوند؟ نیاز های جنسی، عاطفی و هیجانی برخی زنان در رابطه زناشویی خود با همسرشان، احساس می ‌کنند نیاز های جنسی، عاطفی و هیجانی ‌شان برطرف نشده است، در نتیجه به خیانت می‌ کنند تا این گونه نیاز های سرکوب شده خود را برطرف کنند.
این دسته از افراد از خود انظباطی کافی برخوردار نیستند و نمی ‌توانند نیازهای خود را به تعویق بیاندازند که اغلب ریشه در سبک تربیتی آن ‌ها در دوران کودکی ‌شان دارد. تجربه مجردی بی بند و بار زن، ممکن است خانم در دوران مجردی خود علاقه ‌مند به هیجان ناشی از یک دوستی جدید بوده باشد، به همین دلیل با افراد بسیاری روابط آزاد و بی قید و بندی داشته که تمایل دارند همان احساس‌ ها را در دوران متاهلی نیز دنبال کنند.
اگر این دسته از زنان پس از ازدواج، افکار و سبک زندگی خود را تغییر ندهند حتما در فرصتی به همسر خود خیانت می ‌کنند. دلیل این موضوع نیز این است که او با توجه به سابقه ‌ای که دارد راحت ‌تر به دیگران این اجازه را می ‌دهد که وارد حریم خصوصی او شوند.

البته دوران مجردی کوتاه، عدم تجربه دوران نامزدی و عقد رمانتیک و عاشقانه نیز می ‌تواند زنان را به سمت خیانت بکشاند. احساس تنهایی زن شوهردار، در بسیاری از رابطه‌ های زناشویی، رابطه عاطفی نزدیکی میان زن و شوهر وجود ندارد. خانم ‌هایی که در این روابط هستند، بیشتر از دیگر زنان احساس تنهایی می ‌کنند البته از نظر روانی نیز این دسته از زنان آسیب پذیرتر می ‌باشند.
برخی از مردان از تنهایی این دسته از زنان سو استفاده می‌ کنند و با رفتار های محبت آمیز خود، با زن شوهر دار و متاهل ارتباط برقرار می ‌کنند. در بسیاری از موارد حمایت های عاطفی نفر سوم، زن را وادار به خیانت به همسرش می ‌کند. همین امر نشان می دهد اهمیت دارد بدانید ارتباطات فرازناشویی چیست. اختلال های شخصیتی زنان، برقراری روابط غلط و به عبارت بهتر رابطه ‌های خارج از رابطه زناشویی، با اختلال ‌های شخصیتی شامل شخصیت مرزی و اختلال روانشناختی مثل افسردگی، رابطه مستقیم دارد.
به این معنی که هر چه افراد از نظر روانشناختی و شخصیتی تحت فشار بیشتری باشند، احتمال این که وارد رابطه‌ های فرازناشویی شوند نیز بیشتر است. فقر، از جمله آسیب ‌های اجتماعی فقر و مشکلات اقتصادی، روسپی گری است. بسیاری از زنان متاهل برای امرار معاش روزانه خود تن به برقراری رابطه جنسی با دیگر افراد می ‌دهند.
مردانی که با زنان متاهل فقط به قصد ارضای نیازهای جنسی خود، وارد رابطه می‌ شوند، تمایلی به اطلاع از وضعیت تاهل و حتی هویت واقعی آن‌ ها ندارند. تنوع طلبی، زنانی هم هستند که تنها به خاطر تنوع طلب بودن، علاقه مند به تجربه انواع روابط خارج از چهارچوب ازدواج می ‌باشند. این دسته از زنان به مرور تمامی خط قرمز ها را زیر پا می‌ گذارند و در عین متاهل بودن به همسرشان خیانت می ‌کنند.
عذاب وجدان، بارها اشاره کردیم که برقراری رابطه خارج از چهار چوب ازدواج رسمی علاوه بر این که جرم است، بسیار ناپسند می ‌باشد و پا گذاشتن بر روی خط قرمز ها است. زنان متاهلی که به همسرشان خیانت می ‌کند، ممکن است در ابتدا به دلیل حمایت ‌های عاطفی نفر سوم، به آرامش موقتی دست پیدا کنند اما این احساس آرامش به تدریج جای خود را به عذاب وجدان و احساس گناه می ‌دهد. باید پرسید از ایشان که ارتباطات فرازناشویی چیست و آیا از این موضوع اطلاع داشته اند یا خیر؟
البته این احساس گناه و عذاب وجدان فقط مختص به زنان متاهل نیست و مردی هم که اقدام به برقراری رابطه با زن شوهر دار کرده است نیز دچار عذاب وجدان و مشکلات ناشی از آن شامل اضطراب و افسردگی می ‌شود. بروز خشونت های خانگی، معمولا مردان توانایی پذیرش خیانت همسرشان را ندارند و این موضوع را با پرخاش و خشونت‌ های خانگی نشان می ‌دهند. بار ها در اخبار رسانه ‌ها و فضای مجازی خشونت ‌های خانگی و حتی قتل در پی ارتباط با زن شوهر دار را دیده ‌ایم.
طرد اجتماعی ، ارتباط با زن شوهر دار به هیچ وجه از سوی جامعه مورد پذیرش قرار نمی ‌گیرد. بر ملا شدن رابطه‌ های پنهانی مردی با زنی که خود متاهل است می ‌تواند آسیب ‌های بسیاری را از جمله طرد شدن و از دست دادن جایگاه اجتماعی بر جای بگذارد. همراه باشید با فاطمه پیوسی تا به بهترین شکل درک کنید ارتباطات فرازناشویی چیست.

اگر به دنبال کاهش آسیب ‌ها و پیامد های منفی در زندگی زناشویی هستید، بهتر است در ابتدا درک کنید ارتباطات فرازناشویی چیست و از طریق مشاوران مجرب، مشاوره قبل ازدواج دریافت کنید و همسر خود را به درستی انتخاب نمایید. راه های قطع رابطه با زن شوهر دار، رابطه با زن شوهردار به هیچ وجه توصیه نمی ‌شود و بهتر است در همان ابتدا با عقل و منطق از برقراری ارتباط با این دسته زنان جلوگیری کنید.
اما اگر به دلایل مختلفی خود را گرفتار در رابطه با زن شوهردار دیدید، با استفاده از راه‌ های مختلف ارتباط خود را قطع کنید. باید به عنوان مردی که وارد رابطه با زن متاهلی شده، این موضوع را بپذیرید که او متعلق به مرد دیگری است و باید دیر و یا زود به رابطه ‌تان خاتمه دهید و حتما برای درمان خیانت اقدام کنید. ابتدا درک کنید به درستی که ارتباطات فرازناشویی چیست و چه مواردی را شامل می شود. چرا افراد به رابطه ای فرازناشویی روی می آورند.
دلایل ایجاد ارتباطات فرا زناشویی، چهل و هشت درصد از مردان علت اولیه خیانت خود را عدم ارضای نیازهای عاطفی اعلام کرده اند. برخلاف تصور رایج که علت اصلی روی آوردن مردان به چنین رابطه ای را ارضای نیاز های جنسی در نظر می گیرد، تنها هشت درصد از آن ها علت اصلی رابطه فرازناشویی خود را ارضای نیاز های جنسی عنوان کردند.
چنان که نیومن می گوید، مردان نیز موجوداتی عاطفی هستند و نیاز دارند تا از آن ها قدردانی شده و می خواهند که همسرشان بداند که برای این که زندگی خوبی را برای او به وجود آورد چقدر تلاش می کند. مسئله این است که مردان کمتر از زنان احساسات خود را بروز می دهند و همسران آن ها ممکن است متوجه نشوند که آن ها چه زمانی نیاز به قدردانی و تشکر دارند. بسیاری از مردان ابراز احساسات را امری زنانه دانسته و در این جهت هیچ تلاشی نمی کنند و به همین علت نیاز های عاطفی آن ها کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
او می گوید بهتر است فرهنگ زناشویی بین مرد و زن مشخص شده و تغییر یابد تا مردان نیز بتوانند نیازهای عاطفی خود را بیان کرده و بروز دهند. شصت و شش درصد از مردانی که خیانت کرده اند احساس عذاب وجدان در حین رابطه را گزارش کرده اند. پیامد های این مسئله کمی نگران کننده است چرا که تنها مردان نامناسب نیستند که به دنبال این گونه روابط می روند.
در واقع چهل و هشت درصد مردانی که خیانت کرده اند حتی فکر نمی کردند که ممکن است روزی تعهد زناشویی خود را زیر پا بگذارند و تقریبا تمامی آن ها عنوان کردند که کاش اصلا این اتفاق نیفتاده بود. مشخصا وجود احساس گناه مردان را از انجام این عمل دور نمی سازد چرا که آن ها قادر به تفکیک سازی احساسات خود هستند، مردان می توانند احساسات خود را کنترل کرده و در زمان دیگری به آن ها رسیدگی کنند.
بنابراین اگر مردی عنوان کرد که هرگز به همسر خود خیانت نمی کند، فکر نکنید که اصلا اتفاق نمی افتد. هفتاد و هفت درصد از مردانی که خیانت کرده اند دوست صمیمی داشته اند که خیانت کرده است.

ارتباط با دوستانی که قبلا این راه را رفته اند، می تواند سبب طبیعی جلوه دادن این رابطه و تبدیل آن به یک انتخاب شود. پیامی که مردان از ارتباط با این دوست به صورت ناخودآگاه دریافت می دارند این است که، دوست من که آدم خوبی است به همسر خود وفادار نمانده است.
پس می توان نتیجه گرفت که حتی بهترین ما مردان نیز ممکن است وارد چنین رابطه ای شود. نمی توان ارتباط مردان را با دوستانی این چنینی از بین برد و یا کنترل کرد اما می توان از آن ها خواست تا با این گونه دوستان خود در مکان هایی که کمتر دردسر ساز است، حضور پیدا کنند، مانند شرکت در مسابقه فوتبال و یا رستوران.
پیشنهادی که می توان به زوج ها داد این است که ارتباط خود را با دوستانی که ارزش های شان با شیوه زندگی و تفکر آن ها همسو است شکل داده و یا تقویت کنند. چهل درصد از مردان رابطه فرازناشویی خود را از محل کار شروع کرده اند. ایشان به واقع می دانستند آیا که ارتباطات فرازناشویی چیست  و چه مضراتی دارد؟ آیا همه اینان به این پرسش پاسخ داده بودند که ارتباطات فرازناشویی چیست؟
بسیاری از مواقع مردان به سراغ همکاران زن خود رفته و فردی را که بیشتر آن ها را تشویق می کند، نگران و مراقب آن هاست و تلاش هایش را تقدیر می کند انتخاب می کنند. به همین دلیل است که تقدیر و قدردانی در کانون خانواده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر مردی اسم همکار خود را بسیار بر زبان آورد و یا از او تعریف کند، زمان آن است که به زوجین پیشنهاد داده شود تا در مورد آن صحبت کرده و مرز هایی را برای ارتباطات در محل کار تعیین کنند.
تنها دوازده درصد از مردانی که خیانت کرده بودند طرف مقابل را از نظر فیزیکی از همسر خود جذاب تر می دانستند. به زبانی دیگر مردان به دنبال روابط فرازناشویی نمی روند تا نیازهای جنسی خود را برآورده کنند، بلکه بیشتر در پی ارضا نیاز عاطفی خود هستند. آن ها برای ارضا هیجانات خود وارد رابطه می شوند.
بهتر است به زوجینی که نگران این هستند که مبادا همسرشان به آن ها خیانت کند پیشنهاد شود که در پی برقراری رابطه ای بیشتر عاطفی و دوستانه باشند تا این که بخواهند خود را از نظر جنسی برای همسرشان جذاب نمایند، اگر چه این دو در کنار هم معنادار خواهد بود. نمی توان اهمیت رابطه جنسی به ویژه برای مردان را منکر شد، اما بهتر است این دو در کنار هم باشند. ارتباطات فرازناشویی چیست را با تیم تخصصی فاطمه پیوسی به خوبی دریابید.
تنها شش درصد از مردان در همان روزی که فرد مقابل را دیده اند، با او ارتباط جنسی برقرار کرده اند. در واقع، هفتاد و سه درصد از مردان حداقل یک ماه قبل از ایجاد رابطه سعی در شناخت فرد مقابل داشته و بعد با او ارتباط برقرار کرده اند. این بدان معنی است که می توان در این زمان متوجه تغییر حالات و رفتارهای مردان شد و قبل از اینکه خیانت روی دهد علائم آن را شناسایی کرد. برخی از علائمی که می توان نام برد به این ترتیب می باشند. او زمان های بیشتری را خارج از منزل می گذراند. درخواست رابطه جنسی از جانب او کاهش پیدا می کند.

بیشتر به دنبال بحث و دعوا می باشد تا حل مسائل. تماس های همسرش را پاسخگو نیست. پاسخ همسر آن ها به این علائم ممکن است موجهه کردن او با این رفتارها باشد که به سرعت از جانب آن ها رد می شود به ویژه زمانی که هنوز رابطه فیزیکی برقرار نشده است.
می توان به همسر چنین فردی پیشنهاد داد تا در قدردانی و تشکر کردن از همسر خود کوتاهی نکند، اولویت را بر مبنای ایجاد زمانی خصوصی برای او قرار دهد، و حتی برای رابطه جنسی پیش قدم شود. پیشنهاد دهید که بهتر است کاری کند تا در نظر همسر خود اولین فردی باشد که به ذهنش خطور می کند و در ارتباط با آنچه که بین شما در حال رخ دادن است با گشودگی و راحتی صحبت کند. پیشنهاد می شود برای چنین زوج هایی جلسات درمانی قبل از وقوع حادثه ایجاد شود تا بتوان بیشتر به سمت پیشگیری حرکت کرد تا درمان. چرا زنان به سراغ رابطه فرازناشویی می روند؟
آیا این زنان می دانند ارتباطات فرازناشویی چیست و به چه صورت باید با آن مقابله کرد؟ هر رابطه ای با دیگری متفاوت است و بنابراین دلایل زنان برای ورود به چنین رابطه هایی نیز مختلف است. با این حال، هلن فیشر، انسان شناس زیستی از دانشگاه راتگرز، نویسنده کتاب چرا او، و چرا عاشق می شویم می گوید مردها به استناد انگیزه جنسی خیانت می کنند و کمتر از نظر احساسی درگیر رابطه فرازناشویی خود می شوند. زنان، از طرف دیگر، تمایل به برقراری رابطه عاطفی با دیگری داشته و بیشتر به دلیل احساس تنهایی وارد این رابطه می شوند. آن چنان که فیشر می گوید.
زنان به احتمال بیشتری از رابطه ای که در آن بوده ناراضی هستند در حالی که مردان می توانند از رابطه خود راضی و خشنود بوده و با این حال همچنان خیانت کنند. زنان بیشتر علاقمندند تا به رابطه فرازناشویی به عنوان مکمل یا اصطلاحا کشتی نجات بنگرند در حالی که مردان آن را استراتژی ثانویه در نظر می گیرند. فیشر به این نتیجه رسید که سی و چهار دررصد از زنان و پنجاه و شش درصد از مردان در ازدواج اولیه خود شاد یا بسیار خشنود بودند.
سؤالی که می توان پرسید این است که آیا این مسئله ژنتیکی است. این نظر که داشتن روابط چندگانه در بین مردان به دلیل ارضا نیاز داروینی آن ها مبنی بر تولید مثل می باشد تا مدت ها مورد پذیرش همگان بود. اما نیاز زنان به برقراری روابطی خارج از زناشویی نیز ممکن است پایه های ریشه دار داشته باشد.
می توان پاسخ های گوناگونی داشت برای پرسش ارتباطات فرازناشویی چیست. این نظریه، آن چنان که فیشر می گوید، به اوایل زندگی بشر بر می گردد، زمانی که زنان برای تولید مثل با زوج خود ارتباط داشته و هنگامی که برای تهیه غذا به بیرون از محیط می رفتند ممکن بود برای اینکه ضمانت زندگی آن ها تضمین شود و بتوانند از کودکان خود محافظت نمایند با دیگر مردان نیز ارتباط برقرار می کردند. وی اضافه می کند. زنانی که اینگونه ارتباط برقرار می کردند، می توانستند مکانی برای خواب و غذای بیشتر تهیه کرده و در عین حال از خود و کودکان شان مراقبت کنند.

آن ها حتی ممکن بود دوباره به تولید مثل بپردازند تا گونه های مختلف ژنتیکی را ایجاد کرده که اگر کودکی در این میان از بین رفت، کودکی دیگر جای او را بگیرد. این نظریه تا حدودی بحث برانگیز بوده و امکان اثبات یا رد آن وجود ندارد اما بسیاری از متخصصان معتقدند ارتباط فرازناشویی زنان به چیزی بیش از برقراری رابطه جنسی مربوط است.
اما به این معنا نیست که زنان برای رابطه جنسی ارتباط برقرار نمی کنند یا رابطه جنسی برای آن ها اهمیت ندارد اما در حالت کلی، انگیزه زنان از چنین روابطی تنها رابطه جنسی نمی باشد. ارتباطات فرازناشویی چیست در عالم واقع؟ این نوع رابطه می تواند در نظر زنان به عنوان کشتی نجات باشد. استفاده از شریکی دیگر برای عبور از ازدواجی ناموفق یکی از دلایل اصلی زنان برای ایجاد چنین رابطه هایی است.
آن ها در حال غرق شدن در ازدواجی ناموفق بوده و از یک رابطه فرازناشویی به عنوان راهی برای رهایی از آن استفاده می کنند، به ویژه زمان هایی که نوعی تغییر اساسی در زندگی رخ داده و رابطه بین زوجین آسیب پذیر است. دلیل دیگری که می تواند برای این امر وجود داشته باشد تلاشی در جهت بهبود رابطه با شریک خود می باشد.
به طوری که از این رابطه استفاده کرده تا به همسر خود بفهمانند که رابطه بین آن ها مشکلات اساسی داشته و نیاز به درمان و رسیدگی دارد. بر اساس مطالعات انجام شده در مورد علت روی آوردن زنان به رابطه ای خارج از زناشویی می توان نتیجه گرفت که این گونه روابط به دلیل وجود مشکلاتی در زندگی زوجین اتفاق می افتد که آن ها می توانند قبل از این که رابطه شان به این جا برسد از طریق مشاوره با فردی متخصص این مشکلات را شناسایی و درمان یا رسیدگی کنند.
کمتر اتفاق می افتد که زنان درگیر رابطه ای اتفاقی شوند. چرا که در مورد این مسئله بیشتر و طولانی تر فکر کرده اند. مارسلا وینر، پروفسور دانشگاه ماری مونت منهتن می گوید. شروع رابطه فرازناشویی و اتمام آن در ارتباطات زنان وجود ندارد. مردان به راحتی می توانند این رابطه را پایان دهند چرا که هیجانات آن ها نسبت به این رابطه متفاوت است، اما برای زنان بسیار دشوار است که رابطه ای داشته و آن را فراموش کنند.
همانطور که از قدیم گفته شده زنان به رابطه خود وابسته می شوند، و این امر در مورد روابط فرازناشویی نیز صادق است. آن ها با طرف مقابل خود ارتباط برقرار کرده و به او وابسته می شوند. احتمال بیشتری وجود دارد که حتی زنان رابطه زناشویی خود را به دلیل وجود شخصی دیگر از بین ببرند. در ادامه مقاله ارتباطات فرا زناشویی چیست فاطمه پیوسی قصد دارد ارتباطات فرا زناشویی و خیانت را برای شما کاربران عزیز شرح دهد.

ارتباطات فرا زناشویی و خیانت

در این قسمت از مقاله قصد بررسی ارتباطات فرا زناشویی و خیانت را داریم. در ابتدا لازم است که پیامدهای خیانت و پنهان کاری را در زندگی مشترک برای شما عزیزان شرح دهیم. پیامد های خیانت کردن و پنهان کاری در زندگی زناشویی، پیامد های خیانت کردن و پنهان کاری در زندگی زناشویی هیچ گاه بصورت کامل پاک نمی شود.
در نظر داشته باشید که به هر حال یک روز خیانت مشخص خواهد شد. حتی اگر خیانت به همسر یک درصد هم مشخص نشود، عذاب وجدان طولانی آن در فرد باقی خواهد ماند و آرامش روانی او را تحت تاثیر قرار می دهد. اما علل خیانت زناشویی شامل چه موارد کلی می شود.
نوع تربیت، عدم توانمندی در مهارت های زندگی، نقش مدارس، اختلالات شخصیت گروه B، باور های اشتباه و طرح واره ها، آسیب های جنسی و روحی در کودکی، بررسی خیانت به همسر و کشف علت های خیانت زناشویی نیاز به ارزیابی توسط یک کلینیک مشکلات زناشویی و یا دکتر روانشناس بالینی دارد.
پیامد های خیانت کردن و پنهان کاری در زندگی زناشویی شامل چه مواردی است؟ ارتباطات فرازناشویی چیست و چه ماردی را زیرمجموعه خود دارد؟ طلاق، زندان یا مشکلات قانونی، انواع افسردگی، کاهش عزت نفس، خود سرزنشی، انواع اضطراب، انواع وسواس فکری، ریسک افزایش اعتیاد است. نشانه های خیانت همسر چیست.
تغییر در ارتباط بین زن و مرد، تغییر ظاهر و سرگرمی ها، تغییر نگرش ها و عقاید، دروغ گفتن، بی تفاوتی نسبت به طرف مقابل و زندگی مشترک، مشکلات اقتصادی غیر معمول، توجه به زندگی مشترک و رفتار همسر بسیار مهم است اما نباید از موارد بالا این طور برداشت کرد که اگر شخصی کوچک ترین مورد از این موارد را داشت، در حال خیانت کردن است. فهمیدن موضوع خیانت پیچیدگی های خاص خود را دارد و نمی توان به سادگی کسی را متهم به خیانت کرد.
اگر احساس بدبینی دارید یا حس خوبی نسبت به فرآیند زندگی ندارید، حتما از یک زوج درمانگر کمک بگیرید. علت خیانت زناشویی، خیانت در روابط زناشویی یکی از مسائلی است که متاسفانه شاید امروزه بیش از هر زمان دیگری به چشم می آید. هر کسی در رابطه زناشویی بعد از قبول زحمت دورانی در رابطه بودن و بدلیل مسائلی هرچند قوی و یا هرچند پیش پا افتاده، این حق را به خود می دهد و پیامد های خیانت کردن را نمی بیند و شروع به خیانت به همسر خود می کند.
البته یکی از علل مهم خیانت زناشویی اینجاست که کسی که مشغول خیانت جنسی زناشویی است، متاسفانه در بیشتر موارد خود را خیانتکار نمی داند. بلکه پیش از آن خود را فردی ستم دیده می بیند که در رابطه ناقصی به نام زناشویی گیر افتاده است.

بنابراین این حق را به خود می دهد که با خیانت کردن، کمی روحیه خود را بالا برد تا بتواند بهتر از قبل به زندگی خود بپردازد. اما سوال این جاست که علت های خیانت زناشویی واقعا چیست و چه کسی حق دارد وقتی در یک رابطه دو نفره که پیش از همه تعهد به صداقت و شفافیت مهم است، خیانت کند.
در ادامه با ما مراه باشید تا بدانید ارتباطات فرازناشویی چیست. شاید وقتی عرصه برایش تنگ می شود خود را جایز بداند که می تواند خیانت کند. اما مهم ترین نکته اینجاست که همه خیانت را در آخرین مرحله خود یعنی رابطه جنسی می دانند. اگر با کسی به غیر از همسر خود رابطه ایی پنهانی مثل تماس تلفنی، دیدار هایی در خارج از خانه و پیغام دادن به یک دیگر داشته باشند، در آنصورت هنوز خود را در حال خیانت نمی بینند.
همچنین معتقد هستند کار عجیبی انجام نداده اند اما باید بدانیم که آغاز خیانت از فکر کردن به شخصی دیگر شروع می شود. یکی از اصلی ترین علت های خیانت زناشویی، داشتنِ تفکرات خیانت گونه است. در این جا می خواهیم به این موضوع بپردازیم که وقتی در زندگی مشترکمان احساس رضایت نداشتیم یا وقتی نفعمان را نتوانسته باشیم کنار بگذاریم و یا با هر سختی کنار بیاییم، یا باید در زندگی بمانیم و نقاط ضعفش را اصلاح کنیم و رابطه را رو به رشد کردن ببریم.
یا باید از زندگی که هستیم خارج شویم و پس از آن شروع به ارتباط جدید کنیم. در واقع در بررسی علت های خیانت زناشویی حق با هیچ کسی نیست. یعنی وقتی فردی به میزانی از رشد عقلی رسیده باشد که توانایی تشخیص و تمیز دادن شرایط و اوضاع خود را داشته باشد و از حفظ منافع جانبی خود و منفعت طلبی خود بتواند دست بکشد.
فرد وقتی احساس کرد در نوعی از زندگی قرار دارد که در آن حس خوب و رضایت قلبی ندارد ابتدا باید به فکر مشاوره خیانت یا مشاوره زناشویی و در مرحله آخر طلاق باشد. پنهان کاری در زندگی زناشویی، خیانت از جایی خیانت محسوب می شود که فرد شروع به پنهان کاری می کند. پنهان کاری به دنبال خود دروغ، رفتارهای غیر واقعی و قبول شرایطی را به همراه دارد که پس از گذشت زمانی نامشخص، اضطراب و استرس را هم به همراه می آورد.
اگر کاری را در حال حاضر در حال انجام هستید و جلوی همسرتان آن را انجام نمی دهید، وارد مرحله پنهان کاری در زندگی زناشویی شده اید. تلاش برای لذت بردن از زندگی زناشویی، هر فردی که خود را به عنوان هویتی مستقل و انسانی با سلامت عقل می داند، باید پیش از هر گونه تفکر خیانت، به این فکر کند که چگونه می تواند رابطه زناشویی اش را بدون دغدغه کند و چگونه از آن رابطه لذت ببرد.
اگر هر تلاش دو نفره ایی در رابطه جوابگو نبود، باید به دنبال درمان و مشاوره برای بررسی شرایط باشد و با شهامت بیان کند که احساس می کند رابطه زناشویی به اشکالاتی برخورده و نیاز می بیند خود و یا همسرش و یا هر نفر به دنبال راهی برای درمان رابطه شان باشند. پس از تلاش و مبادرت در بهبود و ترمیم رابطه، اگر به هر نوعی نتوانستند صمیمیت و احساس خوب و رابطه با معنا و مفهومی از زندگی زناشویی برای خود مهیا کنند، بهتر است با عزت کلام به این نکته بپردازند که تصمیم به قطع رابطه دارند.

نه قطع کردن بار عاطفی خودشان از زندگی و بودن در دو رابطه هم زمان و عدم صداقت و پنهان کاری مداوم که پیامدی جز نارضایتی و سلب آرامش نخواهد داشت. تاثیر خیانت بر فرزندان، خیانت کردن علاوه بر تاثیرات منفی که بر زندگی شخصی و زناشویی می گذارد، تاثیرات بسیار ناگواری نیز بر فرزندان و تربیت آن ها دارد.
والدین که به همسر خود خیانت می کند، همه اطرافیان از جمله فرزندان خود را از خودش ناامید می کند. فرد با خیانت کردن تبدیل به یک الگوی بد برای فرزند خود می شود و ممکن است باعث شود تا فرزندش از او الگوبرداری کند. پیامد های خیانت کردن، از پیامد های خیانت کردن می توان به عذاب وجدان، طلاق، زندان، افسردگی، کاهش عزت نفس، آسیب های جسمی و روحی و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.
تمام تلاش ما از بیان این مبحث این بوده که هر فردی به عنوان یک انسان بهتر است خود را در شرایطی بگذارد که عزت کلام و عزت نفسش حفظ شود. هیچ گاه پنهان کاری در زندگی زناشویی و بی صداقتی را حمل بر به وجود آوردن شرایطی ویژه که در آن خشنود است، نگذارد. همان طور که هیچ فردی مایل نیست به او خیانت شود، می تواند در ابتدایی ترین شکل خود به این موضوع بپردازد که اگر شخصی که به او خیانت می شد، خود او بود چه احساسی پیدا می کرد.
همچنین این احساس به دلیل نادیده گرفته شدن، غیرشفاف بودن و توهین به حرمت نفس انسانی دیگر است که غیر قابل بخشش است. یا در صورت بخشیده شدن هیچگاه رابطه، سر و شکلی بهتر به خود نمی گیرد و به حالت رضایتمند و سالم بر نمی گردد.
پس بهتر است قبل از تصمیم به انجام خیانت و محق دانستن خود در این امر، خود را به سمت رشد دادن رابطه ببریم. یا در نهایت تصمیمی قطعی بگیریم که در آن نیازی به پنهان کاری و عدم صداقت نداشته باشیم تا خیانت را کنترل و پیشگیری کنیم. در این قسمت از متن توضیحاتی از فاطمه پیوسی در مورد خیانت چیست خواهید خواند. تعریف خیانت چیست و چطور باید با آن کنار آمد؟ تعریف خیانت از نظر روانشناسی چیست؟
پس وقت آن است که به معنی خیانت در روانشناسی بپردازیم چون شناخت دقیق مفهوم خیانت اولین قدم برای پیشگیری از آن است. خیانت به چه معناست؟ مفهوم خیانت چیست معنی خیانت در زبان فارسی معنی کلمه خیانت به بی وفایی، بد عهدی، مکر و حیله، ناراستی، بی توجهی به امانت، دغل بازی، ربط داده می شود. همان طور که می بینید معنی کلمه خیانت در جایگاه های گوناگون متفاوت است و در هر شرایط می توان تعبیر متفاوتی از آن داشت.

معادل واژه خیانت در انگلیسی Betrayal است که موارد استفاده زیادی دارد. حال باید انست ارتباطات فرازناشویی چیست. البته باید ادامه داد که در واقع معنی خیانت به انگلیسی می شود. بی وفایی به هر چیزی مانند کشور، دوستان، همسر و عشق و در کل گروهی که به آن تعلق داریم. همان طور که می بینید معنی خیانت به انگلیسی تفاوتی با معادل فارسی آن ندارد و این مفهوم بین تمام فرهنگ ها مشترک است.
اما تعریف خیانت از نظر روانشناسی می تواند موضوع را ریشه ای تر بررسی کند. معنی خیانت چیست ؟ تعریف خیانت در روانشناسی تعریف خیانت از نظر روانشناسی بسیار گسترده است اما در کل معنی خیانت می شود. عمل نافرمانی عمدی، مانند زمانی که دوست تان راز هایی که به او گفته بودید را برای دیگران بیان می کند.
پس همین موضوع را در بررسی مفهوم خیانت یادتان باشد که معنی آن تنها محدود به رابطه زن و مرد نمی شود. خیانتی که بین زن و مرد رخ می دهد تنها یکی از انواع خیانت در جهان است. واقعا فکر می کنید خیانت زن و مرد به هم از خیانت یک فرد به کشورش بدتر است؟
پس به طور کلی در بیان این سوال که معنی خیانت چیست باید گفت خیانت به معنای آن است که شما از سوی یک فرد قابل اعتماد ضربه احساسی ببینید، خواه این ضربه احساسی از عملی آگاهانه برخواسته باشد یا از غفلت آن فرد می بینید که بیان تعریف خیانت خیلی هم کار پیچیده ای نیست فقط باید به دقیق ترین ریشه خیانت در ذهن تان مراجعه کنید. مهم ترین نکته درباره معنی خیانت چیست.
یک بار دیگه جمله بالا را بخوانید. خیانت خواه به صورت آگاهانه یا به صورت نا آگاهانه می تواند صورت بگیرد. یعنی شاید فردی ناخواسته راز شما را فاش کند، فردی ناخواسته اطلاعات کشورش را به نا اهل بگوید و یا حتی زنی ناخواسته به همسرش خیانت کند، در هر صورت خیانت انجام شده است. رایج ترین انواع خیانت عبارتند از فاش کردن اطلاعات محرمانه، بی وفایی، کفر ورزی، انتقام گیری و عدم صداقت است .پس تعریف خیانت در روانشناسی بسیار گسترده تر از خیانت و بی وفایی زن و مرد به هم است.
این اولین اصل در جلسات مشاوره درمان خیانت است که طرفیت باید به آن دقت داشته باشند. خیانت یکی از دردناک ترین تجربیات انسان است. خیانت به نوعی، همان روابط فرازناشویی ست. باید به درستی درک کرد ارتباطات فرازناشویی چیست. آگاهی از اینکه فرد مورد اعتماد ما ضربه عمیقی به احساسات ما زده است باعث می شود که به واقعیت بسیاری چیزها شک کنیم هنگامی که از خیانت صحبت می کنیم،
ممکن است اولین چیزی که در خاطر ما بیاید خیانت زناشویی باشد اما همان طور که گفتیم خیانت انواع زیادی دارد. بدگویی در مورد فرد و شایعه پراکنی نیز می توانند تجربیاتی از خیانت باشند یکی از جنبه های آسیب رسان خیانت در عشق یا هر نوع دیگر این است که حس واقع بینی و اعتماد کردن در انسان تضعیف می شود.

آن چه به آن اعتمادی مستحکم داشته ایم ناگهان فرو می ریزد. ما با این سوالات رها می شویم که چه اتفاقی افتاد؟ چگونه این اتفاق افتاد؟ این فرد کیست؟ او را نمیشناسم برخی از خیانت ها حق انتخاب کوچکی در اختیار ما قرار می دهند اما باید خود را احیا کنیم و به زندگی خود ادامه دهیم.
مانند زمانی که ناگهان از سوی کسی ترک می شویم. دلایل خیانت چیست ؟ ریشه خیانت چیست چرا ما خیانت می کنیم. چرا مردم به هم خیانت می کنند و اعتماد زیادی و از دست می دهند. آیا نمی دانند با خیانت کردن پل های پشت سرشان را نابود می کنند. شاید برای پاسخ به پرسش های بالا باید به این موضوع بپردازیم که ریشه خیانت چیست و از کجا می آید.
به طور کلی، خیانت توسط افرادی صورت می گیرد که احترام و عزت نفس کافی نسبت به خود ندارند و این احساس عدم احترام به خود را به دیگران هم منتقل می کنند خیلی مواقع دلایل خیانت به دلیل خود خواهی بیش از حد افراد می باشد نه صرفا به قصد آسیب رساندن به دیگران. در بیشتر مواقع خیانت به این دلیل رخ می دهد که آن ها به دیگران اهمیت نمی دهند و این بی اهمیت بودن دیگران ریشه در بی اهمیت بودن خود شخص در نگاه خودش دارد. حالا این را در مورد معتادی که بعد از مدتی دوری از مواد مخدر، دوباره شروع به استعمال می کند در نظر بگیرید. این فرد در واقع به خودش خیانت می کند، یعنی او با وجود این که می داند مصرف مواد مخدر یا الکل برای جسم و سلامت روان او مضر است اما باز هم به آن ادامه می دهد و این از نشانه های کم بودن اعتماد به نفس و عزت نفس در افراد است. امیدواریم متوجه شده باشید چون بیان این که تعریف خیانت از نظر روانشناسی شاید کمی دشوار باشد.
اگر این نگاه را به معنی خیانت داشته باشید بهتر می توانید با آن کنار بیایید و فرد خیانتکار را درک کنید. این که ریشه خیانت چیست بیشتر به گذشته افراد مربوط می شود نه حال آن ها، مطالعات روانشناسی نشان می دهد رفتار افرادی که دست به انواع خیانت می زنند ریشه در گذشته آن ها دارد. تاثیر خیانت چیست ؟ حالا که متوجه شدیم معنی خیانت چیست باید به تاثیرات خیانت کردن هم اشاره کنیم.
نمونه های خیانت می تواند زخم های روحی در فرد ایجاد کند و منجر به نا آرامی درونی شود. شوک احساسی، احساس کمبود و غصه، پیش داوری های ناسالم، عزت نفس خدشه دار شده، خود ناباوری، از دست دادن اعتماد و حس صداقت نسبت به همه چیز، و خشم از اثرات خیانت بر فرد می باشد. این تاثیرات به طور جدی و پیوسته تغییرات نگران کننده ای در زندگی فرد ایجاد می کند.

اختلالات اعصاب به ویژه وسواس عمدتا به تاثیرات یک خیانت شدید باز می گردد. خیانت می تواند منجر به آلایش روحی شده و معمولا فرد خائن منبع این آلودگی روحی در فرد قلمداد می شود. تجربیات زیادی نشان میدهد که تصور اعمال غیر قابل قبولی که بصورت ناخود آگاه از افراد سر میزند، می تواند آلایش روحی را فرد برانگیخته کند.
این آلایش روحی با رفتارهایی که معرف خیانت است در فرد به وجود می آید. این دل آزردگی ها از سوی رفتار های ناخود آگاهانه ای که خیانت در آن ها وجود دارد نیز برانگیخته می شود. اهمیت و جدیت اعمال خائنانه بر روان فرد در اینجا مورد بررسی قرار می گیرد. خیانت احساسی یکی از بدترین انواع خیانت است که در واقع ریشه تمام خیانت های دیگر قلمداد می شود. چه چیزهایی خیانت محسوب میشود؟
خب این که چه کارهایی خیانت محسوب می شود یک پرسش عالی است چون بعضی مواقع ما کار هایی را خیانت تصور می کنیم که حتی نزدیک به خیانت هم نیستند. خب نمی توان ریز به ریز به تمام موارد که چه چیز هایی خیانت محسوب می شود اشاره کرد. می توانیم این موارد را در بخش دیدگاه های همین مطلب ویکی روان با هم به اشتراک بزاریم.
اما در پاسخ به پرسش چه کارهایی خیانت محسوب می شود خوب به موارد زیر دقت کنید. خیانت بی وفایی است. خیانت فاش کردن راز هایی است که کسی نباید بداند. خیانت دادن اطلاعات به دشمن است. خیانت یعنی شکستن قلب عشق تان همسر یا کسی که با او در رابطه احساسی هستید. خیانت یعنی وقتی زیر قولمان می زنیم.
خیانت یعنی دادن راهنمایی غلط به کسی که به ما اعتماد کرده است. خیانت یعنی سو استفاده کردن از اعتماد دیگران است. خیانت یعنی عمل نکردن به وفای عهد، این مفهوم خیانت در روانشناسی است. و هزاران مورد دیگر که به آن خیانت گفته می شود. شاید تا الان درک کرده باشید که چه کارهایی خیانت محسوب می شود و چه کار هایی خیر اما یادتان باشد موارد بالا اصول اولیه معنی خیانت می باشند.
بدترین نوع خیانت چیست. از بین همه آن ها، خیانت های زناشویی پیچیده ترند و دلیل مراجعه به مشاور برای خیانت هم همین موضوعات خیانت های زناشویی است. ارتباطات فرازناشویی چیست و می توان آن را نوعی از خیانت دانست؟ آیا باید وقار خود را حفظ کرده و به رابطه خود پایان دهیم؟ یا راهی برای حفظ وقار و احیای اعتماد وجود دارد؟
یک خیانت شدید ما را وادار به این می کند که تشخیص دهیم چه چیز برای ما بهتر است. این تصمیم پیچیده و دشواری است. احتمالا عشق همچنان میان شما وجود دارد و شریک عاطفی شما به اشتباه خود اقرار می کند و سعی در جبران آن دارد. آیا فرصت دوباره دادن به او یک ریسک شجاعانه است یا اشتباهی ساده لوحانه است.
ممکن است ما به جای برخورد سریع از خود نشان دادن اندکی خویشتن داری کرده و با سپری کردن زمان سعی کنیم احساسات خود را نظم داده و بر آن چه برای ما بهتر است واقف شویم این که خیانت چیست و چه تاثیراتی بر افراد دارد مسئله بسیار جدی است چون اعتماد را از بین می برد و بدون اعتماد هیچ رابطه ای نمی تواند شکل بگیرد.

بدون اعتماد، جامعه، خانواده، نهاد ها و مطمئنا یک ازدواج نمی توانند به کار خود ادامه دهند. به قدری موضوع ریشه و مفهوم خیانت عمیق است که بسیار زیادی از مشاورین روانشناس تمرکز خود را بر درمان ریشه خیانت بین زن و شوهر و عواقب بعدی آن گذاشته اند. به هر حال تجربه خیانت فرد را به درونش باز می گرداند زیرا توانایی اعتماد به دیگری را از او می گیرد.
در رابطه با این که ایا خیانت در رابطه زناشویی فرد رخ داده یا به رابطه اخلاقی افراد باز می گردد، شبهات زیادی وجود دارد. از این رو باید به سوال اصلی این موضوع باز گردیم. خیانت در رابطه زن و مرد به چه معناست؟
علت خیانت کردن زن و مرد به همدیگر بسیار زیاد است. اگر بدانید معنی خیانت به همسر چیست بهتر می توانید این موضوع را درک کنید. گاهی افراد بدلیل ناخوشایندی از رابطه خود و ناتوانی از ابراز ناراحتی و نیازهای شان، از شریک خود فاصله می گیرند. یکی از راه هایی که این افراد خیانتکار ممکن است از آن استفاده کنند، رفتن به سراغ فردی دیگر برای ارضای نیازهای برآورده نشده شان است.
این فرد غیر می تواند در فضای مجازی باشد، همکاری در محل کار باشد و یا فردی که اتفاقی ملاقات شده است. نکته این است که خیانت زناشویی فقط به رابطه جنسی مربوط نمی شود. بلکه این که مفهوم خیانت چیست به معنای آن است که یک فرد از حدود متعهد شده رابطه خود فراتر رود تا نیاز هایی که می بایست از شریک عاطفی خود مطالبه کند را از سوی شخصی دیگر جویا شود.
بر اساس تعریف خیانت فرقی ندارد به دنبال حمایت عاطفی باشید یا تایید شخصیت تان و یا رابطه جنسی، در هر صورت شما از چهارچوب تعهل خود خارج شده اید تا نیاز هایی که باید در رابطه خودتان با شریک تان آن ها را بجویید از جای دیگر اکتساب کنید.
چه این خیانت از سوی شما باشد چه از سوی شریک عاطفی شما، باید در نظر داشته باشید که این نشان از وجود مسائل جدی در رابطه شما دارد که باید به آن ها رسیدگی کنید. ابراز تاسف و پشیمانی از ته دل از سوی فرد خائن ممکن است امید بهبودی اسیب را در فرد افزایش دهد.
مشاوره زناشویی می تواند محیطی امن برای شنیدن صحبت های دو طرف و نیز آگاه شدن از مسائل قدیمی که بسترساز خیانت است فراهم آورد. با حمایت موثر ممکن فرد خیانت دیده بتواند احساساتی که در خشم و عصبانیت خود پنهان دارد را ابراز کند. خیانت چگونه شکل می گیرد. علت شکل گیری خیانت چیست به طور کلی دلایل زیادی برای نحوه شکل گیری خیانت در روانشناسی وجود دارد.
اما قبل از همه یادتان باشد در بیشتر مواقع، تحت هر شرایطی خیانت صورت می گرفته است. خیلی وقت ها وقتی مورد خیانت واقع می شویم بیشتر به خودمان خرده می گیریم که از کاری را انجام می دادیم می توانستیم از این خیانت جلوگیری کنیم. اما همان طور که در ریشه خیانت بیان کردیم بیشتر خیانت ها به ذات فرد خیانتکار و عدم سلامت روان او باز می گردد نه عوامل بازدارنده ای که خوب عمل نکرده اند.

راه کنار آمدن با خیانت چیست؟ ارتباطات فرازناشویی چیست و چگونه باید از خیانت جلوگیری به عمل آورد. خب ما با هم به بررسی تعریف خیانت در روانشناسی (مفهوم خیانت چیست) پرداختیم اما دوست عزیز یادتان باشد، خیانت چیزی نیست که همه بتوانند به راحتی آن را مدیریت کنند و با آن کنار بیایند.
چون در مواجهه با خیانت تصمیمات احساسی جای اقدامات صحیح عقلانی را می گیرد. همچنین درمان خیانت کار ساده ای نیست اما غیر ممکن هم نیست. خیانت تاثیر عمیق بر کسی دارد که خیانت دیده است. سعی کنید در این مواقع خونسردی خود را حفظ کنید و دست به انتقام متقابل نزنید. باید سنجیده عمل کنید، اگر در رابطه زناشویی خیانت دیده اید باید با فکر تصمیم بگیرید نه با خشم و حس انتقام گیری.
یادتان باشد اگر شما هم همان کار را انجام دهید یک فرد خیانت کار محسوب می شوید و شان و شخصیت تان زیر سوال می رود. در این موارد استفاده از خدمات مشاوره تخصصی خیانت می تواند کمک زیادی به درمان کند، سعی کنید از متخصص روانشناس کمک بگیرید تا این شرایط را بهتر مدیریت نمائید. در مواجه با خیانت های زناشویی یا حتی اجتماعی بهترین کار این است که از یک فرد متخصص کمک بگیرید و قدم های محکم و درستی بردارید.
مشاوره روانشناسی و صحبت با یک روانشناس که می تواند شرایط را به خوبی بررسی و تحلیل کند راه بسیار مناسبی است. بهتر است با فردی مانند مشاور روانشناس صحبت کنید که میداند علت خیانت چیست، خوب می داند چرا خیانت صورت می گیرد و حتی به اینکه چطور باید با آن برخورد شود علم کافی دارد.
باید مشکلات زندگی زناشویی را از راه صحیح و درستش حل کنیم. جلوگیری از خیانت با استفاده از مشاوره ازدواج، راه های زیادی وجود دارد که رابطه خود را از انواع خیانت از جمله خیانت عاطفی، خیانت مجازی، خیانت جنسی و… حفظ کنید. برخی از این راه ها شامل موارد زیر است. ارتباط قوی، برای زنده نگه داشتن ازدواج، شما و همسرتان باید با یک دیگر صحبت کنید.
به نظر ساده می آید اما منظور فقط گفتن صبح بخیر و شب بخیر نیست. در مورد احساس خود، انتظارات از یکدیگر، نقاط قوت و ضعف زندگی مشترکتان صحبت کنید. فراموش نکنید که تجمع احساسات شما، دستور فاجعه است.
برای داشتن مکالمات موثر با همسرتان، مهم است که به او اطلاع دهید که می تواند در مورد افکار، احساسات و خواسته های خود با شما صادق باشد. بیان اسرار و کشف خواسته هایش، شما را به بخشی ارزشمند از زندگی او تبدیل می کند و دفاع بزرگی در برابر انواع خیانت است. از شریک زندگی خود قدردانی کنید.
هر روز وقت بگذارید و از شریک زندگی خود قدردانی کنید، حتی برای کار های کوچک معمولا این چیز های کوچک هستند که بیشترین معنا را دارند و باعث تازه نگه داشته شدن روابط می شوند.

به یاد داشته باشید حتی زمانی که روزهای بدی را پشت سر می گذارید، نکات مثبت او را ببینید. به عنوان انسان، ما می خواهیم احساس کنیم دوست داشتنی و ارزشمند هستیم، به ویژه توسط افرادی که تصمیم گرفته ایم زندگی خود را با آن ها به اشتراک بگذاریم؛ بنابراین مطمئن شوید که به طور منظم به همسرتان می گویید که چقدر برای شما اهمیت دارد. صمیمی باشید.
نکته کلیدی در هر رابطه عاشقانه، زنده نگه داشتن روابط صمیمانه و جنسی شما است. این موضوع به معنی وقت گذاشتن برای یکدیگر، داشتن رابطه جنسی منظم، بوسیدن مکرر، لمس تا حد ممکن و راحت صحبت کردن در مورد رابطه جنسی است. در حقیقت، یک راه عالی برای جلوگیری از انواع خیانت در فضای مجازی یا خیانت عاطفی این است که خواسته های شریک زندگی خود را تحقق بخشید، حتی اگر علاقه زیادی به درخواست های همسرتان نداشته باشید در نتیجه او از تمایل شما برای برآوردن خواسته هایش قدردانی می کند.
رمانتیک باشید. مانند صمیمیت، حفظ رابطه عاشقانه در ازدواج بسیار مهم است. این جمله بدان معناست که برای بیان عشق و قدردانی خود وقت بگذارید. ممکن است این اقدامات کوچک به نظر برسند، اما گویای عشق شما هستند. در مورد خط قرمز هایتان حرف بزنید. باید شما و همسرتان در مورد خیانت صحبت کنید و بگویید از نظر شما چه چیزی خیانت محسوب می شود.
به عنوان مثال ممکن است یکی از زوجین رفتن به کافه با جنس مخالف یا شوخی با همکاران را عادی بداند در صورتی که برای فرد مقابل این کار عبور از خط قرمزها تلقی می شود. مشاور به مراجعه کنید برای شاد و پرانرژی نگه داشتن رابطه، باید هر چند وقت یک بار به مشاور مراجعه کنید و از او راهکارهایی برای بهبود رابطه خود بخواهید.
برای همسر خود وقت بگذارید. اگر برای همسر خود وقت نگذارید، او هر آن چیزی را که شما از او دریغ می کنید در دیگران جستجو می کند. گاهی درد و دل کردن با دیگران زمینه خیانت را به وجود خواهد آورد. بهتر است گاهی به نقش همسر بودن خود فکر کنید و از خود سوال بپرسید که چرا همسرم باید من را برای ادامه زندگی انتخاب کند؟
من چه ویژگی خاصی دارم که دیگران ندارند؟ چه توانایی دارید که همسرتان باید بقیه زندگی خود را با شما سپری کند؟ این کار یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از خیانت است. در این قسمت از مقاله ارتباط فرا زناشویی چیست، ارتباطات فرا زناشویی و خیانت را برای شما عزیزان توضیح دادیم. در ادامه افراد مستعد ارتباطات فرا زناشویی را توضیح خواهیم داد.

افراد مستعد ارتباطات فرا زناشویی

در این قسمت از متن قصد بررسی افراد مستعد ارتباطات فرا زناشویی را برای شما کاربران عزیز داریم و بیان می کنیم از نظر این افراد ارتباطات فرازناشویی چیست. آیا ایشان اصلا به ارتباطات فرازناشویی چیست فکر کرده اند؟ مطمئنا شما با فهمیدن این موضوع خشمگین خواهید شد و ممکن است عملکردی خارج از کنترل از خود نشان بدهید.
اما باید بدانید نیاز است که شما فرصت صحبت را به طرف مقابل بدهید و به صورت خصوصی و دخالت دیگران از او بخواهید برای شما دلایل خود را شرح دهد. اگر قادر به صحبت نبودید از زوج درمانگر کمک بخواهید. و سعی کنید بر اساس احساست تصمیم نگیرید در وهله اول به طلاق فکر نکنید. چه کسانی به سراغ روابط فرازناشویی می ‌روند.
افراد با سابقه خیانت یا روابط عاطفی متعدد، بررسی ‌ها نشان می ‌دهد کسانی که سابقه خیانت در روابط عاطفی را داشته و یا قبل‌ از ازدواج روابط متعددی را تجربه کرده ‌اند با احتمال بیشتری به سراغ تجربه مجدد خیانت خواهند رفت. این افراد دیدگاه ‌های سهل گیرانه ‌ای در زمینه مسائل عاطفی و تعهد به دیگران داشته و صرفا به نیاز های خود توجه دارند.
اگر قرار است با فردی ازدواج کنید که چنین مسائلی را در گذشته تجربه کرده، بهتر است با استفاده از جلسات مشاوره قبل ‌از ازدواج ابعاد مختلف این موضوع را به خوبی بررسی کنید. افراد با آسیب‌ های دوران کودکی، وجود آسیب ‌های حل نشده دوران کودکی مثل نادیده گرفته شدن، مورد تجاوز واقع شدن، تجربه طلاق یا فوت والدین از جمله مسائلی هستند که شخصیت فرد را آسیب ‌پذیر کرده و احتمال ورود به روابط فرازناشویی را افزایش می ‌دهد.
علاوه بر این تحقیقات نشان می ‌دهد دختران یا پسرانی که دارای والدینی با روابط فرازناشویی هستند معمولا در آینده با احتمال بیشتری به سراغ این روابط می ‌روند. به همین خاطر شاید بهتر باشد در صورت بروز چنین آسیب ‌هایی در زندگی زناشویی خود از مشاورین کودک نیز کمک بگیرید تا فرزندان تان آسیب کمتری ببینند.
افراد مبتلا به اعتیاد، استفاده از مواد مخدر به ویژه الکل باعث کاهش محدودیت ‌های اخلاقی می‌ شود و جسارت انجام کارهایی را به وی می ‌دهد که شاید در شرایط عادی از انجام آن ‌ها امتناع کند. به همین خاطر اعتیاد به مواد مخدر می ‌تواند یکی از دلایل تجربه ارتباطات فرازناشویی باشد.
علاوه بر این برخی از مواد محرک مثل مت آمفتامین ‌ها تمایل به برقراری رابطه جنسی را افزایش می‌ دهند و از این طریق وجود روابط فرا زناشویی را تسهیل می‌ کنند. افراد مبتلا به بیماری‌های روحی، وجود اختلالات شخصیتی مثل شخصیت خود شیفته یا نمایشی و یا ابتلا به بیماری‌هایی همچون اختلال دو قطبی باعث می ‌شود که فرد به دنبال جلب توجه دیگران و ایجاد روابط جنسی متعدد باشد.

بریا اینکه دریابید ارتباطات فرازناشویی چیست باید بدانید عوامل موثر در شروع روابط فرازناشویی، بعضی از نقاط ضعف یا رفتار های اشتباه در زندگی مشترک می ‌تواند به عنوان زنگ خطری برای ایجاد روابط فرا زناشویی باشد. اگر با این مسائل در زندگی خود مواجه هستید بهتر است برای رفع آن ‌ها از یک مشاور کمک بگیرید.
علاوه بر این مشاورین خانواده می ‌توانند به شما کمک کنند که چطور از وقوع چنین مشکلاتی اجتناب کنید و کیفیت زندگی مشترک خود را بهتر از آن چه هست نمایید. بعضی از مشکلات در روابط زوجین که احتمال خیانت را افزایش می‌ دهد شامل موارد زیر هستند. ضعف در برقراری ارتباط، ناتوانی در گفتگو با یک دیگر یا نبود ارتباط جسمی و عاطفی مناسب میان شما و همسرتان از مهم ترین دلایل شکست ارتباط زناشویی و یا خیانت هستند.
علی رغم تمامی مشکلات و درگیری‌های فکری که برای شما پیش آمده، سعی کنید هر روز زمانی را به صحبت با همسرتان اختصاص دهید و به او نشان دهید که برای ‌تان ارزشمند است. تحقیر و سرزنش همسر از دلایل روابط فرازناشویی، بد رفتاری با همسر می ‌تواند باعث از بین رفتن هرگونه احساس و محبتی در او شود. پس بهتر است از سرزنش همسر یا کوچک شمردن خواسته‌ ها و اعتقادات وی خودداری کنید.
در غیر این صورت به دنبال فرد دیگری می ‌گردد تا احترام و عزت نفس آسیب دیده ‌اش را در کنار او جبران نماید. تا جای ممکن از دعوا و برخورد هایی که باعث از بین رفتن حرمت میان شما و همسرتان می ‌شود خودداری کنید. می ‌توانید برای آشنایی با تکنیک ‌های کنترل خشم و یا آداب صحیح گفتگو با همسر از یک مشاور کمک بگیرید. این موضوع تا حد زیادی به بهبود رابطه شما با همسرتان کمک خواهد کرد.
تفاوت ‌های شخصیتی بین زوجین، اگر چه هیچ زوجی به طور کامل شبیه یک دیگر نیستند اما برخی از زوجین تفاوت ‌های شخصیتی آشکاری با یک دیگر دارند. این موضوع باعث می‌شود اعتقادات، تفریحات و نظرات آن‌ ها از دیدگاه طرف مقابل شان غیرقابل درک بوده و به همین خاطر هرگز نمی ‌توانند با درک متقابل و احساس رضایت با یک دیگر در ارتباط باشند. این مسئله می ‌تواند باعث شود که یکی از آن ها به دنبال پیدا کردن فرد مناسب ‌تری برای برقراری ارتباط باشد.
تفاوت ‌های شخصیتی و نارضایتی‌ هایی که به این خاطر در زندگی زوجین پیش می ‌آید یکی از دلایل تاکید مشاوران برای استفاده از مشاوره پیش از ازدواج است.
اگر شما نیز با این مسئله مواجهید و نگران آینده زندگی مشترک تان هستید بهتر است با کمک گرفتن از یک مشاور خانواده راه ‌هایی را برای نزدیک شدن به یک دیگر و پیدا کردن نقاط اشتراک امتحان کنید. شیوه برخورد هنگام آگاهی از وجود روابط فرازناشویی در زندگی مشترک، درصورتی که متوجه خیانت همسرم شدم باید چطور واکنش نشان دهم؟ این سؤال برای بسیاری از خانم‌ ها یا آقایان قربانی خیانت پیش خواهد آمد.

اگر چه شما از دست همسرتان عصبانی هستید اما خاطرات مشترک و روابط عاطفی میان شما باعث می ‌شود که دچار تعارض شوید و تصمیم گیری برای تان سخت باشد. استفاده از راهکار های زیر می ‌تواند به شما در داشتن عملکرد بهتر کمک خواهد کرد. متخصصان خانواده علاوه بر راهکار های زیر با تجربه ای که در جلسات درمان زوج ‌های متعدد دارند، می ‌توانند به شما جهت رفع مسائل جنسی و زناشویی راهنمایی ‌های مفیدی انجام بدهند.
احساسات تان را بپذیرید، زمانی که متوجه خیانت همسرتان می ‌شوید بهتر است هیچ اقدام خاصی انجام ندهید. برای چند روز به خود فرصت بدهید تا کمی از شدت احساسات تان کاسته شود و توانایی تصمیم گیری منطقی را پیدا کنید. بهتر است در طی این مدت سعی نکنید احساسات تان را سرکوب کنید و یا خود را بی تفاوت نشان دهید.
شما ممکن است هیجانات مختلفی را تجربه کنید احتمالا گاهی از همسرتان عصبانی هستید و زمانی دیگر خودتان را مقصر می‌ دانید یا حتی شاید دلتنگ همسرتان شوید. سعی کنید احساسات خود را همان گونه که هستند تجربه نمایید. سرکوب کردن احساسات یا شماتت خود به دلیل داشتن برخی از این احساسات مشکلاتی را در آینده برای تان ایجاد خواهد کرد.
با همسرتان صحبت کنید، زمانی که احساسات تان کمی کاهش پیدا کرد و می‌ توانستید کمی منطقی ‌تر به مسائل فکر کنید، راجع به شرایط پیش آمده با همسرتان صحبت کنید، دلایلی که برای این کار داشته را بررسی کنید، از او بپرسید چه تصمیمی برای ادامه ارتباط تان دارد و هر سؤال و نکته دیگری که برای تصمیم گیری به آن احتیاج دارید را در این جلسه بررسی نمایید. دلایل روابط فرازناشویی را منصفانه بررسی کنید. پس از شنیدن حرف ‌های همسرتان زمانی را با خود خلوت کنید.
تمامی جوانب شرایط پیش آمده را به خوبی بررسی کنید و درباره ادامه دادن یا ندادن زندگی مشترک تصمیم گیری کنید. سعی کنید تا جای ممکن منصفانه قضاوت کنید و به اشتباهات خود نیز توجه داشته باشید. بهتر است برای تصمیم گیری در این زمینه از یک مشاور کمک بگیرید. مشاورین به شما کمک می‌ کنند که نکات مثبت و منفی هر تصمیمی که می ‌خواهید بگیرید را به خوبی در نظر داشته باشید.
علاوه بر این آن ها به دلیل بی طرفی می‌ توانند بدون جانب داری به شما کمک کنند. جبران اشتباهات، درصورتی که تصمیم گرفته ‌اید زندگی خود را ادامه بدهید بهتر است همراه با همسرتان در جلسات خانواده‌ درمانی شرکت کنید تا بتوانید از نقاط ضعف خود و اشتباهاتی که در زندگی مشترک داشته آگاه شده و برای حل کردن آن ‌ها اقدام کنید.
علاوه بر این ممکن است خاطره خیانت همسرتان در آینده زندگی شما را به اشکال مختلفی تحت تأثیر قرار دهد و بهتر است برای جلوگیری از بروز این مشکلات از مشاورین کمک بخواهید

در ادامه چندین نکته در مورد مشاوره و درمان ارتباط فرازناشویی برای شما عزیزان آورده ایم. مشاوره و درمان روابط فرا زناشویی، مشاوره و درمان روابط فرا زناشویی چگونه است؟ اگر در حال حاضر همسر شما خیانت کرده یا برعکس شما روابط فرازناشویی داشته اید از نظر روانشناسی ایجاد ارتباطی عاطفی با غیر همجنس، به غیر از همسر خودمان را روابط فرازناشویی می نامند.
شروع و ایجاد این رابطه در بنیان های خانوادگی یکی از علل بروز طلاق در سال های اخیر است. به جرات می توان گفت بدترین اتفاق در یک رابطه دو نفره زناشویی یک رابطه فرا زناشویی است که به سخت ترین شکل بعد از مشخص شدن آن می توان مدیریتش کرد.
در سال های پیش، روابط فرا زناشویی و یا همان خیانت در اکثریت مواقع مربوط به مردها و هوس رانی آن ها می شد. اما امروزه در کل دنیا شاهد روابط فرازناشویی از طرف زن ها نیز می باشیم که دلایل آن را در ادامه به شما توضیح خواهیم داد. علل روابط فرازناشویی یا خیانت فرا زناشویی چیست؟ ارتباطات فرازناشویی چیست و چه مواردی را درگیر می کند؟
ارتباطات فرازناشویی چیست و چه مضراتی برای جامعه دارد؟ بی مهری از طرف زوجین، دعوا ها و ادامه بحث های مداوم، کم بودن و از خود گذشتگی، عدم وجود صمیمیت، پنهان کاری از روابط قبل از ازدواج و ادامه آن بعد از ازدواج، متعهد نبودن و تزلزل شخصیت، بی میلی به استحکام رابطه و عدم رشد در روابط زوجین، هدفمند نبودن روابط زناشویی، وجود اختلال شخصیت، نداشتن دیالوگ های مشترک، نداشتن ارتباط جنسی مناسب، زود انزالی در مردان، واژینیسموس در زنان، مشکل در عملکرد جنسی، وجود انحرافات جنسی این علت ها تعداد محدودی از عواملی بودند که در آن ها زن و مرد برای خودشان این حق را قائل می شوند که ما می توانیم روابط خارج از زناشویی داشته باشیم.
نکته مهم در روابط فرازناشویی این است که فرد خیانت کار در رابطه احساس می کند، چون در پنهان کاری مدام به سر می برد بنابراین آسیبی به همسر خود نمی رساند و روابط فرا زناشویی را برای خود مفید می داند. بعضی از افراد به این فکر می کنند مثلا این که بتوانند به زندگی خود هیجان دهند، لذت های جدید را تجربه کنند، همسری که از هیچ چیز با خبر نیست و در کنار آن رابطه فرازناشویی دارند همه چیز برایشان جذاب پیش می رود.
ولی از منظر روانشناسی این آرامش مقطعی است و بعد ها آسیب های جبران ناپذیری دارد که هیچگاه به راحتی درمان یا مدیریت نخواهد شد. بنابراین وصل ماندن به رابطه ای غیر از روابط همسری خود، می تواند شبیه یک مسکن یک روزه عمل کند.
نه می تواند ریشه درد و رابطه را درست کند و نه می تواند از درد رهایی پیدا کند و فقط لحظه ای احساس جنسی را با خطرات احتمالی آن تجربه کرده است. شروع خیانت از فکر کردن به عامل ایجاد آن، نکته مهم در روابط خارج از همسری و به نوعی خیانت های همسری، شروع و احتمال خیانت از فکر کردن به عاملی که باعث این اتفاق می شود شکل می گیرد.

در واقع خیانت همیشه نباید به عمیق ترین و آخرین حالت آن با کسی غیر از همسرمان باشد که بگوییم ما در حال خیانت هستیم. خیانت از فکر کردن به کسی غیر از همسر شروع می شود و به بازی های کودکانه و دم دستی امروزی، که بستری بسیار آماده هم دارد.
مانند چت کردن، پیغام دادن، جلب توجه کردن، حرف زدن، دیدار های زودگذر، کافه گردی و پس از آن شروع و قلیان احساس های هیجانی و در آخر به خیانت جسمی هم منتهی می شود. انواع خیانت در زندگی زناشویی چیست؟ انواع مختلفی از خیانت می تواند در یک رابطه رخ دهد.
خیانت غفلت کردن از یک رابطه تنها برای یک علاقه بیرونی و زودگذر است و می تواند تبدیل به یک وسواس شود. خیانت جنسی، ممکن است زن یا مرد روابط جنسی خارج از رابطه ازدواج را تجربه کند. در این صورت معمولا وابستگی عاطفی ایجاد نمی شود. تحقیقات نشان می دهد که مردها این نوع از خیانت را سخت تر می بخشند اما زنان زمانی که پای احساسات میان نباشد بیشتر راضی به بخشش می شوند.
خیانت از طریق فضای مجازی، این نوع خیانت فقط از طریق چت و شبکه های اجتماعی رخ می دهد و ممکن است به رابطه حضوری و عاطفی نرسد. خیانت عاطفی، این نوع از خیانت زمانی رخ می دهد که یکی از شرکا از نظر عاطفی به شخصی دیگر وابسته باشد. ممکن است فرد ساعت ها با شخصی غیر از همسرش به صورت آنلاین یا حضوری صحبت کند.
رابطه جنسی همیشه بخشی از رابطه عاطفی نیست. پذیرش مسئولیت در روابط زناشویی، آنچه در روابط زناشویی بسیار مهم است، قبول مسئولیت رفتار و عملمان است. این که ما چقدر بتوانیم خودمان را زرنگ بدانیم و غرق در پنهان کاری شویم و از خودمان و خانواده مان کم بگذاریم.
یا مشغول به فکر کردن به عاملی غیر از همسرمان باشیم، شروع رفتار های فرا زناشویی است و بستر مناسبی برای آسیب های فردی و اجتماعی و طلاق است. پذیرش مسئولیت پیمانی که بسته ایم به ما این امکان را می دهد که بدانیم و بتوانیم خودمان را در آزمونی قرار بدهیم که دور از منفعت طلبی، به آن مسئول باشیم.
کمک و بهبود به خود و همسرمان، در واقع اگر زندگی متوسطی داریم اما جنگ و دعوا و کشمکش در آن زیاد است. باید منفعت طلبی را کنار بگذاریم و به دنبال چاره های دم دستی و التیام سطحی نگردیم، خودمان و همسرمان را به سمت بهبودی و درمان هدایت کنیم. بدانیم ارتباطات فرازناشویی چیست و به آن فکر کنیم.

ساعت ها برای حل مشکلمان به مشاور روانشناس رجوع کنیم، زیرا حرف زدن هایی که بین زن و شوهر ها موجب دعوا و بحث های طولانی می شود. چیزی از مشکلات را کم نمی کند و به دنبال راه حل هایی برای ایجاد صمیمیت، همدلی، رفاقت، بیان احساس واقعیمان و پایان دادن به مشکلاتمان باشیم. روابط فرا زناشویی نه تنها ما را شادتر نمی کند، که ما را به مشکلات جدید تری با شخصی دیگر غیر از همسرمان می کشاند.
که تنها با کم تر دیدن همسرمان و مشکلات قبلی احساس می کنیم، مشکلاتمان کم تر شده، تا زمانی که یکی از دو طرف به ماهیت خیانت پی ببرد و به دنبال احقاق حق خود باشد. نکته مهم این است که وجود نداشتن این روابط نه از ترس همسر، بلکه باید از میل قلبی مان باشد.
این که بدانیم تعهد کرده ایم و همانطور که هر روز سر کار حاضر می شویم زیرا به سر کار رفتن متعهدیم باید به خودمان و همسرمان متعهد بمانیم. حتی اگر سخت ترین مشکلات را پشت سر بگذاریم، باید بتوانیم حرف بزنیم، طرح مسئله کنیم و مشکلات را پشت گوش نیندازیم و از متخصصان این علم، روانشناسان کمک بگیریم تا راهی برای درمان روابط مان پیدا شود.
علل روابط فرا زناشویی یا خیانت فرازناشویی گاهی دیدن زیاد فیلم های پورن هم هست. مشاوره و درمان روابط فرازناشویی خیانت در ماهیت خود، بی مسؤلیتی، دروغگویی، تزلزل شخصیت، درماندگی، و اضطراب مداوم را در پی دارد. اگر زوجی نتوانند به راه حل مناسبی دست پیدا کنند.
باید به دنبال متخصص و راه گشای آن مسئله باشند، باید خودشان و رابطه شان را درمان کنند و میل به زندگی شان را با هدف گذاری های کوتاه مدت اما متعدد دو نفره بالا ببرند. روابط فرازناشویی هیچ انسجام طولانی مدت و آرامش روانی را به همراه نداشته و آگاهی از اینکه ما با شروع روابط فرا زناشویی خودمان را متضرر می کنیم تا شادتر و سلامت و احساس رشد بیشتر، باعث می شود نگاهی عمیق تر به نوع رفتارمان و قبول مسئولیت های مان داشته باشیم.
امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله اطلاعات مفیدی را درباره ارتباطات فرا زناشویی چیست، بررسی ارتباطات فرا زناشویی، پیامدهای ارتباط فرا زناشویی، دلایل ایجاد ارتباطات فرا زناشویی، ارتباطات فرا زناشویی و خیانت، افراد مستعد ارتباطات فرا زناشویی را خدمت شما کاربران عزیز بیان کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید